Sayfa 121/1006 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 961 - 968 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Balon olan müteahhit sayisi.500000 cik kadar.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarl...in-550-1716733

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Maaşların ne kadar olduğundan haberiniz var mı acaba?
    biraz alakasız olmuş cevabınız ben konut ucuz demedimki dövizdeki artışta paralel olarak herşeyin maliyetinin arttığı için fiyatınında artmasının normal olduğunu söyledim konutta balon varsa kaşarda ,bilgisayarda ,kebapçıda vs herşeyde balon var demektir

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Balon olan müteahhit sayisi.500000 cik kadar.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarl...in-550-1716733
    almanya sosyal bir devlettir vatandaşını sokakta bırakmaz devlete ait on binlerce sosyal konut vardır,alman vatandaşı bizdeki gibi gelecek kaygısı duymaz en kötü ihtimalle aldığı 2000 euroluk emekli maaşı ile türkiyeye yerleşir krallar gibi yaşar bu yüzden yatırım amaçlı emekli maaşına katkısı olsun diye ilave konut edinmez,bizde sosyal devlet olmadığı için müteahit vatandaşla başbaşa bırakılır sosyal devlet olmadığı için müteahit sayısı artar

4.  Alıntı Originally Posted by tades Yazıyı Oku
    biraz alakasız olmuş cevabınız ben konut ucuz demedimki dövizdeki artışta paralel olarak herşeyin maliyetinin arttığı için fiyatınında artmasının normal olduğunu söyledim konutta balon varsa kaşarda ,bilgisayarda ,kebapçıda vs herşeyde balon var demektir
    hangisinde DÜNYA şampiyonuyuz.
    aşağıdaki Linkteki habere ne diyorsun

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...iyonu-6605241/

izmir manhattan oldu da bizim mi haberimiz yok

5. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bir esnaf lokantasında hemen her cumartesi günü yediğim ;
    Kelle paça çorba, az kavurma, az pilav üçlüsüne 3 ay önce 36 TL verirken bu cumartesi 47 TL ödedim.
    3 ayda yaklaşık %30 zam gelmiş.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    IMF'nin uluslararası likiditeyi düzenlemek amacıyla çıkardığı Özel Çekme Hakları (SDR); bir ülke merkez bankasının, başka bir ülke merkez bankasından, o ülkenin ulusal parasını çekmesine olanak veren bir haktır. Para değildir, para yerine geçmez ama para çekmeye hak verir. Türkiye'nin döviz ihtiyacı olduğunu düşünelim, bu durumda TCMB, elindeki SDR'leri başka bir Merkez Bankasına devreder ve karşılığında döviz alır. IMF üyesi başka Merkez Bankası , SDR'leri kabul edip karşılığında döviz vermekle yükümlüdür. Bu işlem süreli bir işlemdir yani süre sonunda TCMB aldığı dövizi diğer merkez bankasına iade eder,diğer Merkez Bankası de aldığı SDR'yi TCMB'ye iade eder.
    Kaynak: Deniz43 (Vobelit topiği)
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    IMF'nin uluslararası likiditeyi düzenlemek amacıyla çıkardığı Özel Çekme Hakları (SDR); bir ülke merkez bankasının, başka bir ülke merkez bankasından, o ülkenin ulusal parasını çekmesine olanak veren bir haktır. Para değildir, para yerine geçmez ama para çekmeye hak verir. Türkiye'nin döviz ihtiyacı olduğunu düşünelim, bu durumda TCMB, elindeki SDR'leri başka bir Merkez Bankasına devreder ve karşılığında döviz alır. IMF üyesi başka Merkez Bankası , SDR'leri kabul edip karşılığında döviz vermekle yükümlüdür. Bu işlem süreli bir işlemdir yani süre sonunda TCMB aldığı dövizi diğer merkez bankasına iade eder,diğer Merkez Bankası de aldığı SDR'yi TCMB'ye iade eder.
    Kaynak: Deniz43 (Vobelit topiği)
    Bir nevi swap anlaşması. Tcmb fırsatı kaçırmaz diye düşünüyorum.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 121/1006 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •