Sayfa 1222/1312 İlkİlk ... 2227221122117212121220122112221223122412321272 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,769 - 9,776 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --hükümet değişse de değişmese de faizler ciddi yükselmek zorunda... ev fiyatları çok uzak olmayan bir zamanda tepetaklak gidebilir...

--ben o nedenle 3 evimden birini sattım, diğer ikisi de satılık..
    --2022 temmuzda yazmışım.

--ikinci evimi e benzer dairelere 2.300-2500 isterlerken ben 2.000 fiyat istedim 3-4 ay satılmadı..sonra ilk gelenalcıya 2.000 binden verdim...şimdi fiyat artmış TL bazında kağıt üzerinde (dolar bazında düşmüş) ...ama satmaya kalksan satamazsın....

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Ev sahipleri kaçış yolu arıyor... Boş evde vergi telaşı

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...elasi-42304679
    Haberi okuyunca ödüm bokuma karıştı ama neyse eski habermiş.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Doğru özetlemiş durumu, aynı şekilde benim de kirada 2 yerim var, kira getirileri şu şartlarda çok düşük kalıyor, herhangi bir yazılı sözleşmemiz yok tanıdık kişiler ama bir yere kadar, satılığa çıkardım aylardır satılmıyor, bir de emlakçı birilerini getirince rahatsız oluyorlarmış, yılbaşında kirayı en az %100 arttırmam gerek onu da yapmak çok zor, nasıl olacak bilmiyorum. Şubat ayında bir yer daha almıştım satılığa çıkardım orası da satılmıyor, kiraya da vermek istemem bu durumda, yani yatırım için gayrimenkul almakta insanın başına bela artık.
    Bazen sorunları biz kendimize sorun ederiz. Sonuçta elinizde bir iskonto ile nakide çevirebileceğiniz bir varlık var.
    Benim için soru ev satıp gelen para ile ne alınır sorusu.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Iki kiracinizlawvcut durum belli iken üçüncüyü kiraya verirseniz sizin enayiliginiz olur.
    Mulkunuzun dilencisi olursunuz 3 mülkünüzvarsa zaten mantıken gelecek kiraya ihtiyacınız olma ihtimali çok düşük.
    Bu durumda ben de kiraya vermek istemem tabi, kiradaki yerler 1+1 ofis, diğeri 3+1 sıfır ev, aslında şu anda gelen kiralar olmasa da benim için çok önemli değil, satayım diyorum bir yandan da satınca parayı ne yapacağım öyle bir durum var, bu kredi verilmeyen ortamda satmak çok zor ama şansımı deniyorum artık.

5. işlerine gelmez!

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. ,

''Kamuoyu oluşturma adına bazı söylemler:

1. Barınma temel haktır. Minimum insani gereklerde barınma ihtiyacını düzenlemeyen ve bunu rant ekonomisine döndürenler insana karşı suç işlemiş sayılmalıdır.
    2. Arsa maliyeti konut için en ucuz maliyet olmalıdır. Gerekirse araziler yine devletin olsun ve proje dışına çıkmamak kaydı ile 50 yıl kullanım hakkı ile vatandaşa arsa tahsisi yapılsın.
    3. Deprem vesilesi ile yaşanan ölümlerin sebebi vatandaşın güvenli konut inşa etmesinin önüne geçen yönetim ,imar, şehircilik anlayışıdır.
    4. Konutlar sosyal konut ve özel konut olarak ikiye ayrılmalıdır. Sosyal konut tüm vergilerden uzak şekilde üretilebilmelidir. Özel konut ise vergiye tabi olmalı lüks malzeme ve 350 m2 üzeri arazi kullanımı varsa bedeli misli ile alınmalıdır.
    5. Yeni yüzyılda ülkemiz yeni bir yaşam şekli inşa etmelidir. Bunun için 1. Ulusal Konut Projesini desteklemeye herkesi davet ediyorum.
    Sevgi ve saygılarımla
    Şenol GÖKNER ''

https://twitter.com/senolgokner/stat...50674413871107
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

7. '' TÜRKİYE DEPREME NASIL HAZIRLANMALI ?

Tüm Türkiye'yi AVRUPA'daki kadar güzel şehirlere kavuşturacak ve DEPREME hazır hale getirecek projeyi açıklıyorum!

Sistem şu şekilde çalışacak;

1.20 yeni 500.000 nüfuslu modüler tasarıma sahip şehir için konum belirleyin. Şehirler için bir konsept de belirlenmeli. Turizm, teknoloji, tarım, eğitim, sanayi, sağlık şehri gibi... Kamu binalarını, şehir altyapısını ve yolları plana uygun olarak modül modül inşa etmeye başlayın.

2.Büyük şehirden göç etmeyi kabul edenlere 330 m2 arsayı ücretsiz tahsis edin. Mülkiyeti yine devlette kalsın. Üzerini kullanma hakkını üzerine yapı inşa edene verin. Tüm vatandaşlar için de isterlerse 330 m2 hakları olduğunu açıklayın.

3.Herkesin aşağıdaki gibi 3-4 tip proje ile evini yapması gerektiğini ,direk mimar ve mühendisler ile çalışmalarını, devletin de projeye uygunluğu denetleyeceğini bildirin. Müteahhitlerin bu projelere girmesine gerek yok. Sermaye gerekli değil. Organizasyon ve proje basit. İnşaat süresi max 4 ay. Böylece maliyet çok düşük olacaktır. Şehirler de çok hızlı kurulacaktır.

4. Bu projeler için gerekli tüm inşaat malzemelerinden ve proje işlerinden ve lojistiğinden deprem seferberliği gereği vergi ve harçları kaldırdığınızı bildirin.

5. Bu inşaat malzemelerinin ana kalemleri için devlet eli ile büyük üretim tesislerini hızla devreye sokun.

6.Maddi gücü olmayanlar için devlet yapıp kiraya versin. Yada uzun vadeli kredi sağlasın.

7. Şehirden ayrılacakların yüksek katlı, arsa payı küçük ve depreme dayanıksız yapıları için bir değer havuzu oluşturun ve herkesin evinin değerini bu havuza kaydedin.

8. Depreme dayanıksız, halkı tahliye ederek toprak bedelini de düşürdüğünüz şehirler için tüm imarları kapatıp yeni bir planlama yapın. Kat sayılarını azaltarak max 4-5 katlı Avrupa başkentleri gibi planlı yapılaşmayı 30 yıllık bir sürece yayarak gerçekleştirin.

9. Bu şehirlerden ev almak hakkı sadece eski sahiplerinde olsun. Geri almak isteyenler değer havuzundaki haklarının üstünü ödeyerek alabilir yada devlet kiraya verir, sizde hisseniz kadar kira payı alırsınız diyerek hem insanların hayatlarını hem sermayelerini hem de şehirlerimizi kurtarın. ''

https://twitter.com/senolgokner/stat...56793422450689

8. Şenol gökner denen umut tüccarına bir iki soru sordum, beni engelledi.
    BOŞ KONUŞUYOR!
    Halkın duymak istediklerini söylüyor sadece. Ama hesap kitap yok. Mantık yok.
    Bağımsız birim başına düşen alt yapı maliyetinin, ulaşım maliyetinin falan yüksekliğini geçtim, sırf ısıtma maliyeti bile müstakil evlerde müthiş yüksektir.
    80 m2 ara katı bile ısıtırken doğalgaz faturasına "yandım Allah" diyenler, müstakil evlerin bedava ısındığını zannediyorlar.

Herif tam bir aptal paratoneri.
    Toplumun en alt zekalı kesimini etrafına toplamış, masal anlatıyor.

Siz de sanki faydalı bir haltmış gibi bu zırvaları buraya taşıyorsunuz ama hisse.net'te bunları yiyecek aptal sayısı (hiç yok diyemem) çok azdır.

Sayfa 1222/1312 İlkİlk ... 2227221122117212121220122112221223122412321272 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •