Sayfa 123/147 İlkİlk ... 2373113121122123124125133 ... SonSon
Arama sonucu : 1172 madde; 977 - 984 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bakalım, Sn. Pej. Tecrübeli makam mevkili bir beyaz yaka olarak çoluk çocuk ailemi alıp gidiyorum; çok iyi bir şirkette çok iyi bir iş teklifi aldım ama duygularım karışık sonuçta burada da maddi manevi imkanlarımız gayet iyi idi.

2 3 sene deneriz, ailecek kafamıza yatar ise kalırız yatmaz ise döneriz gibi bir düşüncem var.

Çok iyi bir teklif aldım ama, ona rağmen maddi sebeplerle bence gidilmez. Söylediğiniz gibi bir yaştan sonra insan milyon tane şeyi düşünüyor. Yaşım 37, 2 çocuk var.

Benim gitme sebebim böyle bir firmada böyle bir teklifi kaçırmak istememek. Kariyer için yani. Sonrasında dönersem bile daha iyi imkanlarla dönme şansı getirebilecek bir tecrübe olacağını düşündüm. Ha kalır isek beğenir memnun olur isek zaten amenna.

Is ciddiye binince, insan her yönü ile çok detaylı düşünüyor. Söylediğiniz gibi kariyerin başında gidenler için diyecek bir şey yok ama benim gibi 10 - 15 sene tecrübeli, burada tutunmuş belli yerlere gelmiş birisi için aynı zamanda riskli de bir şey. Çok okudum çalıştım düşündüm ama yaşamadan da bir şey demek zor - atıp tutmayı da istemem. Ölmez de kalır isek önümüzdeki sene çok detaylı şekilde karşılaştırma imkanım olur diye düşünüyorum. O da gençlere yaramaz ama benim durumumda olup düşünenlere illa yarar.

Benim dayım da 40 sene yurt dışında kalıp emekli olup geri döndü. Uzun uzun konuştuk. Özetle, memnun kalmama ihtimalin de var, ama mutlaka git bu deneyimi yaşa diyor.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Oo Hayırlı olsun önemli bir karar çoluk cocuk varken özellikle 40 yas civarı donanımı yüksek olup gidenler mali açıdan böyük bir alım gücü fark olmasada TR deki özel okul masrafından yırttıkları için kazanclı olduklarını söylüyorlardı.
    Cocuklar ileride çook hayır duası ederler bu karardan ötürü size en büyük kazanc bu olur bence pisman olmazsınız tabi zaman gösterir.

Bende yükseliyorum arada ama icraate dogru durust geçemedim. 7 8 yıl daha çalışır iş hayatını bırakır kafasındayım hala ama olay maaş kariyer emeklilik vsden farklı yere gidiyor. Hayırlısı olsun hepimiz için.

2.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Oo Hayırlı olsun önemli bir karar çoluk cocuk varken özellikle 40 yas civarı donanımı yüksek olup gidenler mali açıdan böyük bir alım gücü fark olmasada TR deki özel okul masrafından yırttıkları için kazanclı olduklarını söylüyorlardı.
    Cocuklar ileride çook hayır duası ederler bu karardan ötürü size en büyük kazanc bu olur bence pisman olmazsınız tabi zaman gösterir.

Bende yükseliyorum arada ama icraate dogru durust geçemedim. 7 8 yıl daha çalışır iş hayatını bırakır kafasındayım hala ama olay maaş kariyer emeklilik vsden farklı yere gidiyor. Hayırlısı olsun hepimiz için.
    Teşekkürler Sn. Oğuz, bakalım işte çok bir yorum yapmak istemiyorum kendimizce hesap kitap yaptık da, yaşamadan havayı solumadan bence çok konuşmak doğru değil, bakalım evdeki hesap çarşıya uyacak mı...

Yalnız şunu tekrar söyleyebilirim, öyle kimse bayram ederek sevinçle, veya zengin olmak için, veya başka bir şeyden dolayı gitmiyor. Gidenlerle konuşuyorum onların da hep bir gözü burada imkan olsa da dönsek şeklinde. Yani Sn. Pej bence de haklı - bir de biz görelim bakalım.

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bakalım, Sn. Pej. Tecrübeli makam mevkili bir beyaz yaka olarak çoluk çocuk ailemi alıp gidiyorum; çok iyi bir şirkette çok iyi bir iş teklifi aldım ama duygularım karışık sonuçta burada da maddi manevi imkanlarımız gayet iyi idi.

Is ciddiye binince, insan her yönü ile çok detaylı düşünüyor. Söylediğiniz gibi kariyerin başında gidenler için diyecek bir şey yok ama benim gibi 10 - 15 sene tecrübeli, burada tutunmuş belli yerlere gelmiş birisi için aynı zamanda riskli de bir şey. Çok okudum çalıştım düşündüm ama yaşamadan da bir şey demek zor - atıp tutmayı da istemem. Ölmez de kalır isek önümüzdeki sene çok detaylı şekilde karşılaştırma imkanım olur diye düşünüyorum. O da gençlere yaramaz ama benim durumumda olup düşünenlere illa yarar.

Benim dayım da 40 sene yurt dışında kalıp emekli olup geri döndü. Uzun uzun konuştuk. Özetle, memnun kalmama ihtimalin de var, ama mutlaka git bu deneyimi yaşa diyor.

Hocam hayırlı olsun.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku

2 3 sene deneriz, ailecek kafamıza yatar ise kalırız yatmaz ise döneriz gibi bir düşüncem var.

Çok iyi bir teklif aldım ama, ona rağmen maddi sebeplerle bence gidilmez. Söylediğiniz gibi bir yaştan sonra insan milyon tane şeyi düşünüyor. Yaşım 37, 2 çocuk var.

Benim gitme sebebim böyle bir firmada böyle bir teklifi kaçırmak istememek. Kariyer için yani. Sonrasında dönersem bile daha iyi imkanlarla dönme şansı getirebilecek bir tecrübe olacağını düşündüm. Ha kalır isek beğenir memnun olur isek zaten amenna.

Hayırlı olsun, öncelikle deneme kararınızdan kesinlikle vazgeçmeyin.
    bu aralar benim de çok kafamı kurcalayan konu hatta ingilizce ders almaya başladım seviyeyi yükseltmek için.

Benzer yaşta olduğumuz için sizi anlıyorum fakat artık çevrem 45+ olupta gitmek isteyenler bile var, bu yaşta gitmeyi düşünenler kendiler için değil daha çok çocuklarının geleceği için gidiyorlar. Hayat ne getirir bilinmez ama çocuklarınız için muhtemelen doğru bir tercih yapmış olacaksınız.
    Hangi ülke bilmiyorum mesela 2040 yılı Türkiye'si mi yoksa gittiğiniz ülkenin 2040 yılındaki halinde mi çocuklarınız daha iyi bir hayat kurar kendilerine?

vaktiniz varsa aşağıdaki videoyu izleyin, ( tamamını izleyemiyorsanız 26:30 itibari başlayan kısmı dinleyin mutlaka)
    https://www.youtube.com/watch?v=zY9OV0Lqj04

https://www.dw.com/tr/g%C3%B6%C3%A7%...ler/a-59673790

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku

....
    Selam,
    Oncelikle hayirli olsun. Gurbetciligin 3 temel adimi var:
    1. Gurbetcilige karar vermek
    2. Karari hayata gecirmek
    3. Entegrasyon.

Siz en zor adimi atlatmissiniz. Sonrasi corap sokugu gibi gelir. Suyun bu tarafinaysa yonunuz tavsiyelerde bulunabilirim.

6. Cauti ağabey den özür dilerim bu arada - başlığa yeni bir konu getirdik.

Ama düşününce de, sonuçta emeğini satan insanlar olarak bizler de kendimiz ailemiz için en iyi şartları yakalamaya çalışıyoruz. Buna belki ülke değiştirmek de dahil. Yani bu konu da aslında bu başlıkta kendine yer bulabilir diye düşündüm sn. Pej in yazısı üzerine.

Bütün iyi dilekleri olan arkadaşlara teşekkür ederim, sağlıklı kafa ile düzgün yorum yapmak için önümüzdeki seneye kadar rafa kaldıralım, bu ay gidiyorum, sene sonunda veya seneye inşallah düşünce ve duygularımı net şekilde ifade edecek kadar bilgi sahibi olur buraya da aktarırım.

Sona da borsa yorumu yazalım, bana göre bizim borsada özellikle yan kagitlar ve bankalarda aşağı cok marj kalmadığını düşünüyorum.

7. Sn Çağrı, hayırlı uğurlu olsun
    İnşallah yolunuz açık olur
    Hangi ülkeye gidiyorsunuz, sormakta sakınca yoksa

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Cauti ağabey den özür dilerim bu arada - başlığa yeni bir konu getirdik.

Ama düşününce de, sonuçta emeğini satan insanlar olarak bizler de kendimiz ailemiz için en iyi şartları yakalamaya çalışıyoruz. Buna belki ülke değiştirmek de dahil. Yani bu konu da aslında bu başlıkta kendine yer bulabilir diye düşündüm sn. Pej in yazısı üzerine.

Bütün iyi dilekleri olan arkadaşlara teşekkür ederim, sağlıklı kafa ile düzgün yorum yapmak için önümüzdeki seneye kadar rafa kaldıralım, bu ay gidiyorum, sene sonunda veya seneye inşallah düşünce ve duygularımı net şekilde ifade edecek kadar bilgi sahibi olur buraya da aktarırım.

Sona da borsa yorumu yazalım, bana göre bizim borsada özellikle yan kagitlar ve bankalarda aşağı cok marj kalmadığını düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Cauti ağabey den özür dilerim bu arada - başlığa yeni bir konu getirdik.

Ne demek, başlığın konuları bunları da içeriyor. Daha önce konuşmuş, tebriklerimi iletmiştim, tekrar yolun açık oksun diyeyim. Arayı çok açma ama, ayda bir update et bizi, bir send merak içinde koma bizi�� vob tipiğine bulaşmazsan fazla vakit kaybı olmaz senin için��
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 123/147 İlkİlk ... 2373113121122123124125133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •