Sayfa 123/230 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon
Arama sonucu : 1840 madde; 977 - 984 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Detaya girmeyim diyorum ama yanlış anlaşılmalar olabilir. Dow mevcut tepesiyle de aslında bir itki. Yani zirve yapsa da yapmasa da itki. Bunun nedeni 4.dalganın hem simetrik üçgen, hem de regular flat olabilmesi.
    --

2.  Alıntı Originally Posted by sctkrk Yazıyı Oku
    dönüşte 80.000 altı mümkün olurmu acaba
    Bence dalga karakteristiği gereği daha aşağılar da mümkün. Bu düzeltmenin ortaya çıkardığı ekonomik görüntü, düzeltme yüzdesiyle örtüşmüyor. Hala bir alt derece gibi bir hali var. Bu işin negatif tarafı. Pozitif bakmak isterseniz tarihsel kanala geri döndüğümüz gerçeğini düşünebilirsiniz. Benim gibi hisse alamamış teknikçiler için bu da tedirgin edici.
    --
    Son düzenleme : DEVİR; 29-01-2019 saat: 21:37.

3.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Bence dalga karakteristiği gereği daha aşağılar da mümkün. Bu düzeltmenin ortaya çıkardığı ekonomik görüntü, düzeltme yüzdesiyle örtüşmüyor. Hala bir alt derece gibi bir hali var. Bu işin negatif tarafı. Pozitif bakmak isterseniz tarihsel kanala geri döndüğümüz gerçeğini düşünebilirsiniz. Benim gibi hisse alamamış teknikçiler işin bu da tedirgin edici.
    --

Devir hocam karşılıksız verilen emekleriniz ve bildiler için teşekkür ediyoruz
    Piyasaları bir testere bekliyor o kesin ancak zamanlama çok manidar olacak gibi duruyor

4. İhtimal fazla olduğu için beklemek en doğrusudur. Alın size bir tane daha. Dow 23000'e gevşer, Bist de 93000'e. Dow kalkar 26000'e gider. Biz ise son zirveye yaklaşırız ama bir türlü geçemeyiz. Endeksin üzerine bir ağırlık çöker. Geçmişte çok olmuş bir örnektir.
    Diyeceksiniz ki balina ölçeğinde bir hareket. Nerede kaldı Elliott ?
    Ben de size derim ki bu çıkış 5 dalga da olabilir 3 dalga da.
    --

5.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Detaya girmeyim diyorum ama yanlış anlaşılmalar olabilir. Dow mevcut tepesiyle de aslında bir itki. Yani zirve yapsa da yapmasa da itki. Bunun nedeni 4.dalganın hem simetrik üçgen, hem de regular flat olabilmesi.
    --
    Simetrik üçgen opsiyonunda dalga oranları arasında sorun oluyor. Keza kalıp sonu küçük çaplı bir havai fişek şöleni beklemek de adettendir. Dolayısıyla yeni tepe daha güçlü olasılık.
    --

6.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Simetrik üçgen opsiyonunda dalga oranları arasında sorun oluyor. Keza kalıp sonu küçük çaplı bir havai fişek şöleni beklemek de adettendir. Dolayısıyla yeni tepe daha güçlü olasılık.
    --
    25000 de 200 günlük ortalama var bunun geçilmesi şölen yaratır

MI 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Devir hocam doları aşağı vermiyorlar, muhtemelen ky doların değersizliği görüp borsaya girer korkusu var. O zaman doları aşağı verirlerse -4,8 gibi- borsanın tepe değeri görülmüş olmaz mı. Keza çizgiler dışında artık psikoloji izlemek gerekir. Bir kaç kez canım 0,30 defter değerinde banka olur mu diye sorduk, kendi kendimize, o vakit işc 3,80 sanırım, Euro grafik izleyen bir başka büyüğümüz dibin dibi vardır, işç 2 lira olur dedi. Bizim borsa neyimize. 😊

8. Bist'de 3 uzattığına göre şu an 1=5 hedefi bir alternatife göre 105730 diğerine göre 105187 oldu.
    3.i.5 yaşandığını düşünüyorum.

105XXX'dan kısa düzeltme gelmeli bence zamanı doldu. Ana dalga ise Mart başını hedeflliyor. Zaten VIOP Şubat vadelide pozisyonlanma gereği Şubat kapanışına kadar kolay kolay düşmeyiz. Şu an bu süre içinde (Şubat sonuna kadar) kimsenin Nisan vadeyi şortlamaya cesareti olmayacağı için Mart ve Nisan ayları Şubata göre zayıf piyasa olmalı.

Sayfa 123/230 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •