Sayfa 125/405 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon
Arama sonucu : 3240 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    satsınlar uygun yere gelince ek alımlar yaparım. yeterkı tesisler ürün üretsin satış sorunu olmasın ve Alkim iyi karlar göndersin.
    Beklentisi olan ve verileri güçlü olan bir şirketin patronlarının sürekli satış yapması normal değil bence. Buda hissede güvensizlik oluşturuyor. O zaman yaptıkları satışlar konusunda mantıklı açıklamalarda bulunmaları gerekir. Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Beklentisi olan ve verileri güçlü olan bir şirketin patronlarının sürekli satış yapması normal değil bence. Buda hissede güvensizlik oluşturuyor. O zaman yaptıkları satışlar konusunda mantıklı açıklamalarda bulunmaları gerekir. Saygılar.
    hocam dediğiniz doğru elbette ki bir kap haberi dahi olsa şirketin üretim satıs ve geleceğine dair
    her şeyin olumlu olduğunu söyleseler herkes rahatlayacak, hatta bırak satmayı düşük bir mebla olsa dahi bir sasa patronu gibi jants gibi geri alım başlatsa ciddi bir güven oluşur. , ama satiyorlar ne yapabiliriz ki; bizim satmayın alkım gibi hissede güven sorunu oluşturuyorsunuz desekte işe yaramıyor eğer şirket sos veriyorsa batacaksa o vakit hep beraber ,

Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    hocam dediğiniz doğru elbette ki bir kap haberi dahi olsa şirketin üretim satıs ve geleceğine dair
    her şeyin olumlu olduğunu söyleseler herkes rahatlayacak, hatta bırak satmayı düşük bir mebla olsa dahi bir sasa patronu gibi jants gibi geri alım başlatsa ciddi bir güven oluşur. , ama satiyorlar ne yapabiliriz ki; bizim satmayın alkım gibi hissede güven sorunu oluşturuyorsunuz desekte işe yaramıyor eğer şirket sos veriyorsa batacaksa o vakit hep beraber ,
    Aile şirketi oldukları için 1. kuşaklar aradan çıktıktan sonra problemler genelde her şirkette başlar. Profesyoneller tarafından yönetilseler KOÇ Holding gibi çok sorun olmazdı. Aile içi çatışmalar ve sorunlar her şirketin üstesinden gelebileceği bir durum değildir. Beklenmedik problemler şirketin dengesini bozdumu toparlanması çok zor olur. İnşallah böyle bir durum yaşamayız. Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,982
    Vehbi Koç , ileriyi gören is adami idi,
    Bin bir emekle kurdugu sirketleri aile ici kavgalarla, küçük burjuva lümpenliklerinle
    satilmamasi icin, sirketini holdinglestirdi,
    Holdingdeki hisseni satabilirsin ama fabrikayi satamazsin,
    Yine çocuklarinin arasindaki anlasmazliklarini giderilmesi icin birisini tutmus her hafta toplanti yapiyormus
    bir nevi arabulucuk, aile ici anlasmazliklarin büyümemis holdigne zarar verilmemesi, (Belgeselden aklimda kalanlar)
    yani olayi doğal süreceine birakmamislar,

Ben Koraların, kardesler arasinda böyle bir kavga yasandigini düsünmüyorum,
    olsada kardesler bugün kavga eder, bayramda barisirlar )

iyi olacak iyi )
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Vehbi Koç , ileriyi gören is adami idi,
    Bin bir emekle kurdugu sirketleri aile ici kavgalarla, küçük burjuva lümpenliklerinle
    satilmamasi icin, sirketini holdinglestirdi,
    Holdingdeki hisseni satabilirsin ama fabrikayi satamazsin,
    Yine çocuklarinin arasindaki anlasmazliklarini giderilmesi icin birisini tutmus her hafta toplanti yapiyormus
    bir nevi arabulucuk, aile ici anlasmazliklarin büyümemis holdigne zarar verilmemesi, (Belgeselden aklimda kalanlar)
    yani olayi doğal süreceine birakmamislar,

Ben Koraların, kardesler arasinda böyle bir kavga yasandigini düsünmüyorum,
    olsada kardesler bugün kavga eder, bayramda barisirlar )

iyi olacak iyi )
    Temennimiz aynı. Sakıp Sabancı vefat ettikten sonra Sabancı Holding içerisinde ayrılıp farklı şirketler kuranlar oldu. Holdingin dengesi bozuldu ve toparlanamadı. Alkim de inşallah birlik beraberlik bozulmaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,982
    Sakıp Sabancı ,
    Her aksam evine geldiginde Güler Sabanciyi ararmis ona anlatirmis
    projelerini v.s.
    Kendisinin vasiyeti imis öldükten sonra Güler Sabancinin deva ettirmesi
    ama iste olmamis,
    Alkim iyi bir sirket , Şirket sahipleri iyi bir üniversiteden ve Yüksek Mühendis olarak mezunlar
    kendi acimdan sorun görünmüyorum ,
    beklentimde çok büyük degil 10 misli kazanacagim 100 misli kazanacagim diye,
    yol uzun memleket şartları çetin .
    hep beraber güzel bilancolar görürüz .
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Sakıp Sabancı ,
    Her aksam evine geldiginde Güler Sabanciyi ararmis ona anlatirmis
    projelerini v.s.
    Kendisinin vasiyeti imis öldükten sonra Güler Sabancinin deva ettirmesi
    ama iste olmamis,
    Alkim iyi bir sirket , Şirket sahipleri iyi bir üniversiteden ve Yüksek Mühendis olarak mezunlar
    kendi acimdan sorun görünmüyorum ,
    beklentimde çok büyük degil 10 misli kazanacagim 100 misli kazanacagim diye,
    yol uzun memleket şartları çetin .
    hep beraber güzel bilancolar görürüz .
    Bende fazla kazanmak derdinde değilim, bu nedenle bu hissedeyim. Hatırı sayılı da hissem var. Halka açıklık oranının çok yükselmesi çokta iyi olmadı. İnşallah her daim güzel bilançolar açıklar, ky lerde piyasanın üzerinde kazanç sağlarlar.

8. arkadaşlar merhaba
    KAP da bildirilen 5 milyon lot.luk satış tamamlandı mı?
    Hatırladığım kadarı ile 2 milyon lot.luk daha satış yapılacaktı, devam edecek mi satış?

Sayfa 125/405 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •