Sayfa 125/385 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon
Arama sonucu : 3079 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dolar 7 tl olsun
    DTH daha da yükselir..

Bozandan çok alıcı gelir
    Tam olarak söylemek istediğim şey..

2. USD 7 tl ve üzeri olduğunda kimbilir hangi şartlarda olur/olacak Türkiye...Ben de onu demek istiyorum...Ekonomik, siyasal, coğrafi...

3.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    İlginç bir mantık, dolar alan bir kişi neden almıştır parası değer kazansın diye, şimdi siz 7 olursa satıp tekrar alamayacaksınız yani bunu başka yerde söylemeyin güler geçerler
    Valla isteyen istediğine güler,isterse ağlar,burada görüşlerimizi paylaşıyoruz,eğer karşımızdakinin görüşüne katılmıyorsak bunu belirtiriz ha dalga geçmeye kalkarsak bak onuda çok iyi yaparım...

O zaman bu kadar bu kadar sıkılmasına rağmen neden DTH ler çözülmüyor,aksine her fırsatta artıyor Bay ''NewsTr''anlatın da bilelim?

Ayrıca mantığınız o kadar yanlış ki bırakın başka yeri,buna ben burada bile gülüyorumher türlü yatırım aracında bireyler,hedefledikleri kara ulaşınca nakite dönerler,tarihsel döngüye bakarsanız her sert döviz atağından sonra,yapılan müdahelelerle (faiz yükselmesi vb)dövizde geri çekilme olmuştur,en yüksek fiyattan veya yakınından döviz bozduran kimse ister faizde isterse alınan önlemlerle bir miktar düşüş gösteren dövizde tekrar parasını değerlendirir,ne oldu şimdi bu adamın parası değer mi kaybetti? bakınız :geçen 2018 ağustos ayında MHP, dolarını 6.80 den bozdu,bir kaç ay sonra daha düşükten yerine koydu veya tl faizde değerlendirdi,sonunda 3 milyon dolarları belki 3.2 milyon dolar oldu..

Ayrıca,sizin görüşünüzü destekleyen bir tane emare gösterebilir misiniz? mantığa bak yahu,adam 5.80 den aldığı doları düşerse bozduracakmış,daha yazdığımı okumamışsınız,kendinize güldürmeyin burada...

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dolar 7 tl olsun
    DTH daha da yükselir..

Bozandan çok alıcı gelir
    2018 ağustos ayındaki yükselişten sonra,o gazla çok yüksek fiyattan dolar alan yatırımcılar çözülecektir diye düşünüyorum,bunu birçok iktisatçı ve ekonomistte belirtiyor,hatta sizde takip ediyorsunuz,dolarda yükseliş başlığında birçok üye bu fiyatlar olursa satıp tl ye geçeceğim demekte,tabi bu oran DTH lerin % kaçı olur bilemem

5.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    USD 7 tl ve üzeri olduğunda kimbilir hangi şartlarda olur/olacak Türkiye...Ben de onu demek istiyorum...Ekonomik, siyasal, coğrafi...
    O sizin dediğiniz şartlar,Allah korusun bir anda 10 tl ve üstü geçerli olursa tartışılmalı derim,şu an ülkece 7 tl yi kabul ettik bence..

6.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Valla isteyen istediğine güler,isterse ağlar,burada görüşlerimizi paylaşıyoruz,eğer karşımızdakinin görüşüne katılmıyorsak bunu belirtiriz ha dalga geçmeye kalkarsak bak onuda çok iyi yaparım...

O zaman bu kadar bu kadar sıkılmasına rağmen neden DTH ler çözülmüyor,aksine her fırsatta artıyor Bay ''NewsTr''anlatın da bilelim?

Ayrıca mantığınız o kadar yanlış ki bırakın başka yeri,buna ben burada bile gülüyorumher türlü yatırım aracında bireyler,hedefledikleri kara ulaşınca nakite dönerler,tarihsel döngüye bakarsanız her sert döviz atağından sonra,yapılan müdahelelerle (faiz yükselmesi vb)dövizde geri çekilme olmuştur,en yüksek fiyattan veya yakınından döviz bozduran kimse ister faizde isterse alınan önlemlerle bir miktar düşüş gösteren dövizde tekrar parasını değerlendirir,ne oldu şimdi bu adamın parası değer mi kaybetti? bakınız :geçen 2018 ağustos ayında MHP, dolarını 6.80 den bozdu,bir kaç ay sonra daha düşükten yerine koydu veya tl faizde değerlendirdi,sonunda 3 milyon dolarları belki 3.2 milyon dolar oldu..

Ayrıca,sizin görüşünüzü destekleyen bir tane emare gösterebilir misiniz? mantığa bak yahu,adam 5.80 den aldığı doları düşerse bozduracakmış,daha yazdığımı okumamışsınız,kendinize güldürmeyin burada...
    Uzun yazmışsın ama kısa cevap vereyim, herkesin görüşüyle dalga geçtiğimiz yok işin şakası o
    Sizin görüşünüz şundan dolayı yanlış evet kar yapınca satış olacak ve dth düşecek çözülecek ancak yerine daha fazla büyüklükte miktar yerine konacak.
    Düşüşte satma çözülme işi söyle örnek dolar 4,5 oldu tek başına tabiki çözülme için yeterli değil peşinden cds, faiz, siyasi ortam kısaca ortamı destekleyen emareler olursa yatay seyir uzun süre olursa çözülme olur neden olmasın?
    Tabiki şu olay da yanlış dolar 5 oldu zorlayarak ama diğer emareler şuan ki gibi kötü durumda ise tabiki çözülme olmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    3-4 tl de olmaz da hani yatay yıllarca veya enflasyon oranında, az altında artsa...

Peki,ülkeye döviz kazandıran ihracatçılar ne olacak? hep yakındığımız ithalat tekrar patlarsa hangi parayla finanse edeceğiz?Çin,neden parasının değerini düşürmek istiyor ve neden ABD,buna deliriyor? aklımda deli sorular...

8.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Uzun yazmışsın ama kısa cevap vereyim, herkesin görüşüyle dalga geçtiğimiz yok işin şakası o
    Sizin görüşünüz şundan dolayı yanlış evet kar yapınca satış olacak ve dth düşecek çözülecek ancak yerine daha fazla büyüklükte miktar yerine konacak.
    Düşüşte satma çözülme işi söyle örnek dolar 4,5 oldu tek başına tabiki çözülme için yeterli değil peşinden cds, faiz, siyasi ortam kısaca ortamı destekleyen emareler olursa yatay seyir uzun süre olursa çözülme olur neden olmasın?
    Tabiki şu olay da yanlış dolar 5 oldu zorlayarak ama diğer emareler şuan ki gibi kötü durumda ise tabiki çözülme olmaz.
    Benim şu yazdığınızdan farklı bir şey söylediğim izlenimine nasıl kapıldınız cidden anlamadım?ilk mesajınızda,son paragrafınızdaki açıklamayı yapsanız kimsenin itirazı olmazdı zaten,iyi forumlar..

Sayfa 125/385 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •