Sayfa 129/1000 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229629 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Tcd eksi yüzde 1.01

2. bu tcd neden boyle oluyor? aslinde onlar yonetiyor yoksa kendimiz alis satis biliyoruz da borsada!! eksi getirdigin nedeni bellimi?

Normal.verdiklerini geri alacak biraz
     Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Tcd eksi yüzde 1.01
    SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Normal.verdiklerini geri alacak biraz

SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    nasil yani verdiklerini geri alacak?
    HEPSI + ken, bu - oldugu sasirtici

5. Yaptida bir 0 fazla 0.007
     Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    tot pikden 2 gun sonra eksı yazmıs 1 ay evvel aynı tarıhde.. yarın 0.07 artı yapacak bakalım tahmınım tutcak mı

6. sanırım yavaş yavaş borçlanma araçlarından uzaklaşmak gerekiyor gidecek çok yeri kalmadı yanılıyor muyum?

7.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    yarın saat 14:00 e kadar olan seansta oranlarda yükseliş görürsek satar ppf ye döneriz
    Teşekkür ederim memorex.

8. evet, fonlar bizleri şaşırtmaya devam ediyor. borçlanma araçlarında fon seçerken faizler yükselince artık buradan düşer diyorsak alışa geçip kazanıyor, artık bundan sonra yer kalmadı faizler yükselir diyorsak ta satış yapıp ppf'ye geçiyoruz ve fazla kayıp yaşamadan ppf'ye kaçıyoruz. kira sertifikalarında durum biraz daha karışıyor. ortalama bir ay sabredilebilirse orası da güzel oluyor ama bazan bir haftalıkta bile zarar yazıp yeter artık deyip sattığımızda da yeniden yükseliş başlıyor. ben üç kez kira sertifikası aldım ve üçünde de sıkıntılı döneme denk geldim. ne zaman sattıysam yükselmeye, güzel yükselişler oluyor deyip ne zaman alış yaptıysam yerinde saymaya ve hatta iki günde yüzde 0,60 civarı dahi eksi yazmaya başladı. buradaki handikap, borçlanma araçlarındaki gibi öngörülebilirliğin olmaması. ummadık zamanda ciddi yükseliş veya düşüşlerin yaşanması. hisse fonlarda ise düşüşlerde acc güzel deyip aldıktan sonra beni endeksin yükselişini seyretme moduna aldılar. ama sadece seyretme. bakıyorsunuz tcd'ye, dün sevinç çığlıkları atarken bu gün kızıyoruz ki bu durum aylardır böyle gidiyor. sıtrateji değiştirip endeks 30 fonu alsanız en azından borsa yükselirken kesin olarak sizin fon da yükselir ve düşerken de aynı şekilde düşer. ancak alsat yapamazsanız da yıllık getiri yüzde onu dahi bulmaz bist30 fonunda. tcc ve acc'nin durumu da bazan kira sertifikalarındakine benziyor. bazan sürpriz yükselişler veya endeks yükseldiği halde yaşanan hayal kırıklıkları. ama uzun vadede hem kira sertifikaları, hem de acc ve tcd gibi fonlar güzel getiriyorlar. benim gördüğüm manzara böyle dostlar ve bu ahval ve şerait içinde de fon yatırımcısı olmanın bir kaç ay önce düşündüğüm kadar kolay olmadığını anlamış oluyorum. fon almanın doğrudan hisse yatırımına göre daha az risk ve sitresli olduğundan kendi adıma en ufak bir şüphe duymuyorum ama günlük hareketlerden etkilenerek borsadaki gibi fondan fona konmak ta yıpratıyor insanı. çok dengeli bir portföy yapıp en azından ayda bir değişiklik düşünecek şekilde bir ayarlama yapamazsak burada da işimiz zor gibi.

Sayfa 129/1000 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229629 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •