Sayfa 129/191 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179 ... SonSon
Arama sonucu : 1528 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: DOBUR - Doğan Burda Dergi

1.  Alıntı Originally Posted by kumi79 Yazıyı Oku
    kaldı 188 bin
    14 unde baslayan operasyondan 128 bını kaldı
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

2. Muhtemelen baska yerde carpılıp tasıyamadı ya da anlaşamadılar. Nerden bakarsan bak zarar yazdı.
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,364
     Alıntı Originally Posted by borsavizyon Yazıyı Oku
    Sabah 3.74 ü gören kağıdın 3.16 kapatması pek inandırıcı değil eşek gibi yine oraya getirecek gedik mi hedik mi her kimse!
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,364
     Alıntı Originally Posted by borsavizyon Yazıyı Oku
    Sabah 3.74 ü gören kağıdın 3.16 kapatması pek inandırıcı değil eşek gibi yine oraya getirecek gedik mi hedik mi her kimse!
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

5. Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir. Bu işi bilsem sürekli kaybetmem

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,364
    KAP: DOBUR [ ] DOĞAN BURDA DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş. 1. PAY SAHİPLERİ

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/741193
    Dosyalar:

1. PAY SAHİPLERİ 2019-02-20
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    1.1. Pay Sahipliği Haklarının Kullanımının Kolaylaştırılması
    Yıl boyunca şirketin düzenlediği yatırımcı konferans ve toplantılarının sayısı Yoktur
    1.2. Bilgi Alma ve İnceleme Hakkı
    Özel denetçi talebi sayısı Dönem içerisinde özel denetçi atanmasına ilişkin bir talep olmamıştır.
    Genel kurul toplantısında kabul edilen özel denetçi talebi sayısı Genel kurul toplantısında kabul edilen özel denetçi talebi bulunmamaktadır.
    1.3. Genel Kurul
    İlke 1.3.1 (a-d) kapsamında talep edilen bilgilerin duyurulduğu KAP duyurusunun bağlantısı "Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com") /Yatırımcı İlişkileri/Genel Kurul Toplantıları bölümünde yer almaktadır. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/665027 https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/671038 "
    Genel kurul toplantısıyla ilgili belgelerin Türkçe ile eş anlı olarak İngilizce olarak da sunulup sunulmadığı Genel kurul toplantısıyla ilgili belgeler Türkçe ile eş anlı olarak İngilizce olarak sunulmamaktadır.
    İlke 1.3.9 kapsamında, bağımsız üyelerin çoğunluğunun onayı veya katılanların oybirliği bulunmayan is¸lemlerle ilgili KAP duyurularının bagˆlantıları "Şirket'in bağımsız üyelerin çoğunluğunun onayı veya katılanların oybirliği bulunmayan is¸lem bulunmamaktadır."
    Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) madde 9 kapsamında gerçekleştirilen ilişkili taraf işlemleriyle ilgili KAP duyurularının bağlantıları Şirketin Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) madde 9 kapsamında gerçekleştirilen ilişkili taraf işlemleri finansal rapor dipnotlarında "ilişkili taraf açıklamaları"nda bulunmakta olup işlemlerle ilgili KAP açıklaması bulunmamaktadır.
    Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) madde 10 kapsamında gerçekleştirilen yaygın ve süreklilik arz eden işlemlerle ilgili KAP duyurularının bağlantıları "Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) madde 10 kapsamında gerçekleştirilen yaygın ve süreklilik arz eden işlemlere ilişkin KAP açıklamasına www.kap.org.tr adresinden ulaşıbilmektedir. Ayrıca Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com") /Yatırımcı İlişkileri/Özel Durum Açıklamaları ve Duyurular bölümünde yer almaktadır."
    Şirketin kurumsal internet sitesinde, bağış ve yardımlara ilişkin politikanın yer aldığı bölümün adı Şirket'in ayrı bir Bağış ve Yardım politikası bulunmamakla birlikte Şirket Esas Sözleşmesi çerçevesinde şirket tarafından bir hesap dönemi içerisinde yapılacak yardım ve bağışların üst sınırı Genel Kurul tarafından belirlenir. ( İlgili maddeye www.doganburda.com./Kurumsal Yönetim/ Esas Sözleşme/ Madde 9 bölümünden ulaşılabilmektedir.)
    Bağış ve yardımlara ilişkin politikanın kabul edildiği genel kurul tutanağının yer aldığı KAP duyurusunun bağlantısı Şirket'in "Bağış ve Yardım Politikası" ile ilgili çalışmaları devam etmekte olup, tamamlandığında genel kurul onayına sunulacaktır.
    Esas sözleşmede menfaat sahiplerinin genel kurula katılımını düzenleyen madde numarası Şirket Esas Sözleşmesinin "Genel Kurul Toplantıları" başlıklı 8'inci maddesinde düzenlenmektedir.
    Genel kurula katılan menfaat sahipleri hakkında bilgi "28 Mart 2018 tarihinde yapılan ve 2017 yılı faaliyetlerinin görüşüldüğü Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda toplantı nisabı %88,825 olurken, Şirket sermayesini temsil eden19.559.175 adet paydan, 17.373.451,314 adedi toplantıda temsil edilmiştir. Toplantı nisabında belirtilen pay sahipleri dışında genel kurul toplantısına, bazı yönetim kurulu üyeleri, çalışanlar ve bağımsız denetim kuruluşu yetkilisi katılmış ancak diğer menfaat sahipleri katılmayı tercih etmemiştir. "
    1.4. Oy Hakları
    Oy hakkında imtiyaz bulunup bulunmadığı Hayır (No)
    Oyda imtiyaz bulunuyorsa, imtiyazlı pay sahipleri ve oy oranları "Oyda imtiyaz bulunmamakla birlikte, Yönetim Kurulunun Oluşumu ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Seçimi, Payların Devri ve Nama Yazılı Payların Devri Usulü, Tasfiye Memuru Seçiminde İmtiyaz bulunmaktadır. A Grubu Hisse 7.823.670 TL B Grubu Hisse 7.823.670 TL "
    En büyük pay sahibinin ortaklık oranı 0.4502
    1.5. Azlık Hakları
    Azlık haklarının, şirketin esas sözleşmesinde (içerik veya oran bakımından) genişletilip genişletilmediği Hayır (No)
    Azlık hakları içerik ve oran bakımından genişletildi ise ilgili esas sözleşme maddesinin numarasını belirtiniz. Azlık hakları içerik ve oran bakımından genişletilmedi.
    1.6. Kar Payı Hakkı
    Kurumsal internet sitesinde kar dağıtım politikasının yer aldığı bölümün adı "Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com") /Kurumsal Yönetim / Politikalar / Kar Dağıtım Politikası bölümünde yer almaktadır."
    Yönetim kurulunun genel kurula karın dağıtılmamasını teklif etmesi halinde bunun nedenleri ve dağıtılmayan karın kullanım şeklini belirten genel kurul gündem maddesine ilişkin tutanak metni https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/671038

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,364
    KAP: DOBUR [ ] DOĞAN BURDA DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş. Kurumsal Yönetim Uyum Raporu

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/741192
    Dosyalar:

Kurumsal Yönetim Uyum Raporu 2019-02-20
    İlke-Uyum Konusu
    İlke-Uyum Konusu
    1.1. PAY SAHİPLİĞİ HAKLARININ KULLANIMININ KOLAYLAŞTIRILMASI
    1.1.2 - Pay sahipliği haklarının kullanımını etkileyebilecek nitelikteki bilgi ve açıklamalar güncel olarak ortaklığın kurumsal internet sitesinde yatırımcıların kullanımına sunulmaktadır. X
    1.2. BİLGİ ALMA VE İNCELEME HAKKI
    1.2.1- Şirket yönetimi özel denetim yapılmasını zorlaştırıcı işlem yapmaktan kaçınmıştır. X
    1.3. GENEL KURUL
    1.3.2 - Şirket, Genel Kurul gündeminin açık şekilde ifade edilmesini ve her teklifin ayrı bir başlık altında verilmiş olmasını temin etmiştir. X
    1.3.7 - İmtiyazlı bir şekilde ortaklık bilgilerine ulaşma imkânı olan kimseler, kendileri adına ortaklığın faaliyet konusu kapsamında yaptıkları işlemler hakkında genel kurulda bilgi verilmesini teminen gündeme eklenmek üzere yönetim kurulunu bilgilendirmiştir. X
    1.3.8 - Gündemde özellik arz eden konularla ilgili yönetim kurulu üyeleri, ilgili diğer kişiler, finansal tabloların hazırlanmasında sorumluluğu bulunan yetkililer ve denetçiler, genel kurul toplantısında hazır bulunmuştur. X
    1.3.10-Genel kurul gündeminde, tüm bağışların ve yardımların tutarları ve bunlardan yararlananlara ayrı bir maddede yer verilmiştir. X
    1.3.11 - Genel Kurul toplantısı söz hakkı olmaksızın menfaat sahipleri ve medya dahil kamuya açık olarak yapılmıştır. X
    1.4. OY HAKKI
    1.4.1 - Pay sahiplerinin oy haklarını kullanmalarını zorlaştırıcı herhangi bir kısıtlama ve uygulama bulunmamaktadır. X
    1.4.2-Şirketin imtiyazlı oy hakkına sahip payı bulunmamaktadır. Genel Kurul'da oy imtiyazı olmayıp, Yönetim Kurulunun Oluşumu ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Seçimi, Payların Devri ve Nama Yazılı Payların Devri Usulü, Tasfiye Memuru Seçiminde İmtiyaz bulunmaktadır.
    1.4.3 - Şirket, beraberinde hakimiyet ilişkisini de getiren karşılıklı iştirak ilişkisi içerisinde bulunduğu herhangi bir ortaklığın Genel Kurulu'nda oy haklarını kullanmamıştır. Şirket'in sermayesinde karşılıklı iştirak ilişkisi bulunmamaktadır.
    1.5. AZLIK HAKLARI
    1.5.1- Şirket azlık haklarının kullandırılmasına azami özen göstermiştir. X
    1.5.2-Azlık hakları esas sözleşme ile sermayenin yirmide birinden daha düşük bir orana sahip olanlara da tanınmış ve azlık haklarının kapsamı esas sözleşmede düzenlenerek genişletilmiştir. Azlık hakları, Esas Sözleşme de belirlenmemiş olmakla birlikte, Esas Sözleşmemizin 27. maddesi uyarınca Esas Sözleşmede hüküm bulunmayan hususlar hakkında TTK ve SPK hükümleri uygulanır.
    1.6. KAR PAYI HAKKI
    1.6.1 - Genel kurul tarafından onaylanan kar dağıtım politikası ortaklığın kurumsal internet sitesinde kamuya açıklanmıştır. X
    1.6.2 - Kar dağıtım politikası, pay sahiplerinin ortaklığın gelecek dönemlerde elde edeceği karın dağıtım usul ve esaslarını öngörebilmesine imkan verecek açıklıkta asgari bilgileri içermektedir. X
    1.6.3 - Kâr dağıtmama nedenleri ve dağıtılmayan kârın kullanım şekli ilgili gündem maddesinde belirtilmiştir. X
    1.6.4 - Yönetim kurulu, kâr dağıtım politikasında pay sahiplerinin menfaatleri ile ortaklık menfaati arasında denge sağlanıp sağlanmadığını gözden geçirmiştir. X
    1.7. PAYLARIN DEVRİ

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,364
    KAP: DOBUR [ ] DOĞAN BURDA DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş. 2. KAMUYU AYDINLATMA VE ŞEFFAFLIK

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/741193
    Dosyalar:

2. KAMUYU AYDINLATMA VE ŞEFFAFLIK 2019-02-20
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    2.1. Kurumsal İnternet Sitesi
    Kurumsal internet sitesinde 2.1.1. numaralı kurumsal yönetim ilkesinde talep edilen bilgilerin yer aldığı bölümlerin adları Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") /Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal Yönetim bölümlerinde yer almaktadır.
    Kurumsal internet sitesinde doğrudan veya dolaylı bir şekilde payların %5'inden fazlasına sahip olan gerçek kişi pay sahiplerinin listesinin yer aldığı bölüm Şirket'in Kurumsal İnternet Sitesi ("www.doganburda.com.") /Kurumsal Yönetim/Ortaklık Yapısı bölümünde yer almaktadır.
    Kurumsal internet sitesinin hazırlandığı diller Türkçe/İngilizce (İngilizce bölümü Türkçe ile tamamen aynı içerikte henüz değildir.)
    2.2. Faaliyet Raporu
    2.2.2. numaralı kurumsal yönetim ilkesinde belirtilen bilgilerin faaliyet raporunda yer aldığı sayfa numaraları veya bölüm adları
    a) Yönetim kurulu üyeleri ve yöneticilerin şirket dışında yürüttükleri görevler ve üyelerin bağımsızlık beyanlarının yer aldığı sayfa numarası veya bölüm adı Şirket'in Faaliyet Raporu'nun /Yönetim Kurulu Üyeleri ve Komiteleri bölümünde yer almaktadır.
    b) Yönetim Kurulu bünyesinde oluşturulan komitelere ilişkin bilginin sayfa numarası veya bölüm adı Şirket'in Faaliyet Raporu'nun /Yönetim Kurulu Üyeleri ve Komiteleri bölümünde yer almaktadır.
    c) Yönetim kurulunun yıl içerisindeki toplantı sayısı ve üyelerin toplantılara katılım durumu bilgisinin sayfa numarası veya bölüm adı Şirket'in Faaliyet Raporu'nun /Yönetim Kurulu Üyeleri ve Komiteleri bölümünde yer almaktadır.
    ç) Şirket faaliyetlerini önemli derecede etkileyebilecek mevzuat değişiklikleri hakkında bilginin sayfa numarası veya bölüm adı Şirket'in faaliyetlerini önemli derecede etkileyebilecek mevzuat değişikliği bulunmamaktadır.
    d) Şirket aleyhine açılan önemli davalar ve olası sonuçları hakkında bilginin sayfa numarası veya bölüm adı Şirket'in Faaliyet Raporu'nun /Şirket Aleyhine Açılan ve Şirketin Mali Durumunu ve Faaliyetlerini Etkileyebilecek Nitelikteki Davalar ve Olası Sonuçları bölümünde yer almaktadır.
    e) Şirketin yatırım danışmanlığı ve derecelendirme gibi hizmet aldığı kurumlarla arasındaki çıkar çatışmaları ve bunları önlemek için alınan tedbirlere ilişkin bilginin sayfa numarası veya bölüm adı Şirket yıl içerisinde yatırım danışmanlığı ve derecelendirme hizmeti almamıştır.
    f) Sermayeye doğrudan katılım oranının %5'i aştığı karşılıklı iştiraklere ilişkin bilginin sayfa numarası veya bölüm adı Şirket'in sermayesinde karşılıklı iştirak ilişkisi bulunmamaktadır.
    g) Çalışanların sosyal hakları, mesleki eğitimi ile diğer toplumsal ve çevresel sonuç doğuran şirket faaliyetlerine ilişkin kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri hakkında bilginin sayfa numarası veya bölüm adı Çalışanların sosyal hakları, mesleki eğitimi ile ilgili kısım Şirketin Faaliyet raporunda "Diğer Hususlar" başlığı altında, diğer toplumsal ve çevresel sonuç doğuran şirket faaliyetlerine ilişkin kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri hakkında bilgi ise "Etik Kurallar ve Sosyal Sorumluluk" başlığı altında yer almaktadır.

Sayfa 129/191 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •