Sayfa 130/670 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon
Arama sonucu : 5359 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,281
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    dunyanin ilk 10 daki 5-6 firmasi isvicreli kanser, kok hucre, aids baya aktifler dolayisiyla onleri acik ve baya innovatifler
    Hepsi kuresel sirketler onlar.. Isvicreli diye bakmamak lazim..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    Pek adı sanı geçmiyor İsviçre Borsasının,ondan sordum.
    Bende bir ilaç firması takip ediyorum )
    https://dividendexpert.blogspot.com/...irketleri.html

Roche, Novartis ve Nestle takip edilebilir sadece.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    dunyanin ilk 10 daki 5-6 firmasi isvicreli kanser, kok hucre, aids baya aktifler dolayisiyla onleri acik ve baya innovatifler
    Ben İlaç sektörünü biraz bilirim.
    Kurumsal çalışma hayatımın çoğu İlaç sektöründe geçti.
    Sıralamadaki ilk 10 ilaç firması önemsenmeli,haklısınız.
    Bununla birlikte büyük ilaç firmaları,büyüklüklerinden dolayı hantal kalabilirler,bu tarz durumlarda da şirket satın alma yaparlar.
    Yeni molekül bulmak,geliştirmek ve piyasaya sürmek zamansal olarak uzundur (Büyük Şirketlerde de para vardır)
    İlaç sektöründe her zaman büyük balık küçük balığı yiyemez,bazende küçük balık büyük balığı yer (Satın alma anlamında yazdım)
    Bu sebeple nakit akışı ön plana çıkar.
    İşte İsviçreliler bu işi çok başarılı yaparlar.Dediğiniz gibi innovatif yaklaşım.
    Benim takip ettiğim ilaç firması nish alanda çalışan bir firma, büyük İlaç firmaları yanında belli bir ölçüde bu tarz firmalarda seçeneklendirilebilir.

Sevgi ve saygılarımla

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    https://dividendexpert.blogspot.com/...irketleri.html

Roche, Novartis ve Nestle takip edilebilir sadece.
    syg.
    Mesela Roche demişsiniz.
    Kesinlikle büyük ve iyi bir şirket.
    Şimdi sizlerle bu konuda yaşanmış gerçek bir başarı anlatayım
    Kendi bünyesinde labratuvarında çalışan 2 doktor zamanında Roche'dan ayrılmak isterler ve ayrılırlar.
    Ayrılırkende Roche onlara bir jest yapar ve bu doktorların geliştirdiği lakin piyasaya çıkartmama kararı aldığı molekülü kendilerine bütün haklarıyla verirler.
    Bu 2 doktor (Jean Paul Clozel ve Martine Clozel çiftidir) onlarla birlikte gelen 3 doktor arkadaşları ile yeni bir şirket kurarlar.
    Kurdukları Şirkete Actelion İlaç adını verirler.
    +++

5. Molekülü Pulmoner Arteriyel Hipertansiyon (Akciğer Tansiyonu diye geçer,tedavisi ömür boyudur,tek çare akciğer transplantasyonudur)alanında geliştirip konumlandırırlar.
    Molekül ismi:bosentan
    Sonrasında FDA,EMEA onayları ve piyasaya sürmek için Japonya, ABD ve Avrupa bölgelerinde yapılanmalar vs......
    Bir kaç molekül daha geliştirirler hatta 1 tanesini geri çekerler borsa da hisseleri o dönemde 18 CHF civarına düşer...
    Sonrasında yeniden spesifik alanda odaklı bir şekilde devam ederler ve bu şirketi 2017 yılında J&J firmasına hisse başı 250 usd olacak şekilde satarlar

6. Yani J&J İlaç firması 30 Milyar USD ödeyerek Actelion ilaç firmasını satın alır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    https://seekingalpha.com/article/418...-update?page=4

kesinlikle, mevduat faizi 0 olduğu için Almanyada emeklilik fonları bu majör şirketlerde yoğunlaşmış durumda.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8.  Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    Yani J&J İlaç firması 30 Milyar USD ödeyerek Actelion ilaç firmasını satın alır.
    Sizin takip ettiğiniz firma hangisi ?

Sayfa 130/670 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •