Sayfa 131/814 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231631 ... SonSon
Arama sonucu : 6509 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: MRSHL - Marshall

1. Genel kuruldan bişey çıkmayacağını yazdım zaten kimsede beklentiye girmemiş...güzel yavaş yavaş akıllanıyorsunuz

Yazdıklarımı sildim beyler özelden de mesaj atmayın herkes kendi kararını versin...dikkatli olun

Son düzenleme : ICO; 17-06-2017 saat: 00:09.

Alıntı Originally Posted by ICO Yazıyı Oku
    Genel kuruldan bişey çıkmayacağını yazdım zaten kimsede beklentiye girmemiş...güzel yavaş yavaş akıllanıyorsunuz...

Şimdi bu yazacaklarım dedikodu sallama hayal ürünü vsvs

Öncelikle boya hammaddelerinden birini (ismini hatırlamıyorum teknik muhteviyatına özel bir ismi var)
    Bunu ithal etmede sıkıntı yaşıyorlarmış Çin den ithal ediliyormuş...

Bir başka konuda en önemlisi bu tabi ki bunu daha öncede duymuştum herkesde bunun hakkında imalı konuşuyordu zaten ama bu defa daha kuvvetli şekilde konuşulmaya dedikodusu yapılmaya başlanmış...
    Şirket bilançoları makyajlayarak İngiltere ve Hollanda dahaki akzonobele para taşıyor yani parayı yurtdışına aktarıyor diyorlar...

Doğru yalan bilmiyoruz ama görüntü ve 30-40 milyon karlardan bi anda keskin bi şekilde eksilere düşmesi hayal gücümüzü güdümlüyor...

Güncele gelirsek bugünün en çok işlem yapan ilk beş kurumu ekside dyo nun hareketini fırsat bilip basmışlar bilip eteklerindeki taşı dökmüşler
    Yukarıda yazılanlar tamamen dedikodu ve hayal gücünün birleeşimidir yalan dolandır Marshall gibi bir şirket değil asla böyle bi şekilde itham edilemez

Sanırım bu bilgileri fabrikada çalışan birilerinden edindiniz. Çin'den ithal edilen hammaddede nasıl bir zorluk olabilir zaten bu Akzo Nobel dünyanın en büyük boya hammadde kimyasalı üreticisi değil mi? İkinci kısıma gelince bu para aktarma olayı bir suç duyurusudur burdan Maliye Bakanlığına ihbar niteliğindedir? Zira yıllardır makyajlanan bilançolar ile hakkı gasp edilen bu şirketin küçük ortakları büyük bir haksızlığa uğramışlardır...

3. Daha ortakları ağız birliği edememiş bir şirketten ne bekliyorsunuz millet birbirine düşmüş veya elinizdekileri satın burdan bişey olmaz söylemine insanlar neden girer ki speğin adamı ise eline ne geçer entrika ben ky yim kafam fazla basmaz

4. mareşalin kar payı vermesi veya vermemesi önemli değil mareşal ödenmiş sermayeyi yükseltme kararı almalı bunun içinde sanırım bir başvurusu olacak önemli olan sermaye arttırımı yapması tahmini söylüyorum 2016 karını da sermaye arttırımında kullanrsa 1e 15 felan olur gibime geliyor.Ama sermaye arttırımını 5 yıl daha uzatırsa işte o zaman seneler geçmek bilmez bu sermaye arttırımını en fazla kaç kez yapabilir bilen arkadaş varsa paylaşsın.... diyor mynette ne demek istemiş ne manaya geliyor bu ve ya olası mı saçmalık mı

5. Bu yıl sonu sermaye artırımı için süre doluyor. 5 yıl daha süre uzatımı diye birşey Yok. Bu nereden çıktı? Neye dayanarak böyle birşey yazıyor insanlar. % 1100-1200 arası birşey maksimum seviyedir. Tabi 6 ve 9 aylıkda kar gelirse oda eklenecek. Ama minimum %100 yapmak zorunda.
    Her ne kadar kısada 35 ki seviyeler gösterebileceğine inansamda orta vadede düşeni kırmış. Buda umutlanmam için iyi bir nedendir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

6. Yani iyi bişey mı kötü mı

Goodyear Maliye Bakanlığından inceleme yedi ardından bedelsiz sermaye arttırımı geldi. Yatırım tavsiyesi değildir!

8. İyi birşey bence. Ama adam fabrikadan bilgi almış hamlede temininde güçlü k cekiyor diye, buda kötü birşey. 6-7 yıldır elinde tutan adama ne yapsalarda satmaz çok çok 2o-21 tl olur. O zamanda herkes mal alır o fiyata. Hisselerini satmış ve kaptırmış olur. Genel konjukturel değişikler hariç. 35 ki dereliden sonra 32 var den sonra 30-28 felan. İki tane bilanço var. 6 aylıklar hep iyi dir genellikle. Ben Yen'i mal alacak olsam asla bu kağıda bulaşmam, bulaşmamda desteksen önce almam da. Alırsamda kademeli alırım.

Sayfa 131/814 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •