Sayfa 131/171 İlkİlk ... 3181121129130131132133141 ... SonSon
Arama sonucu : 1364 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: METRO - Metro Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Adana44 Yazıyı Oku
    hata edersin. galip boşaltı. baskılarken lotlarım büyük kısmını kaybetti. Muhtemelen bilancoyu düşük gösterip. aşağı indirecek. muhtemelen 1.70 gibi düşer. ozaman sende alırsın. bende para biriktiriyorum. 1.70 den alacam.
    kendisi en son 2,11-2,13 den bolaştı. salakmı bizler kazanalım diye satmadı. Alttan alacatı. ama borsa sürekli yükselince aşağı indiremedi. Aşağı indirmennin yöntemi bilanço zarar açıklamak.

2.  Alıntı Originally Posted by Adana44 Yazıyı Oku
    hata edersin. galip boşaltı. baskılarken lotlarım büyük kısmını kaybetti. Muhtemelen bilancoyu düşük gösterip. aşağı indirecek. muhtemelen 1.70 gibi düşer. ozaman sende alırsın. bende para biriktiriyorum. 1.70 den alacam.
    bir süredir metro alıp satmadım temel analiz verilerini de takip etmedim. yarın da temel analizini gözden geçireceğim. Bu gün sadece teknik görünümüne göz attım...teknik görünümü güzel duruyor.... Temel analiz spekülatif tahtada çok zor olsada bakalım bir iz bulabilecekmiyiz...

kap a yapıştırılan lot alıp satma işine pek takılmamak lazım metro grup şirketlerinde...hatta tam tersi düşünebilirsiniz... eğer alım kap ı geliyorsa tırsın satış kap ı geliyorsa biraz düşünün ;)
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3. Ben 20 yıldır metro grubunu kağıdını alıp satan biriyim metro başta olmak üzere avgyo mepet atlas çok aldım sattım...sadece bir örnekle anlatayım takastaki durumu ve ky. ye sunulan atmosferdeki manipüle etme yöntemini...bu arada yaşanmış bir durum bu !

geçen yıl 1.30 dan 1.10 a kadar avgyo da galip in blok satışları oldu ! galip blok satış yaptımı ben seviyorum o tahtayı...inceledim girdim 1.10-1.20 arası avgyo topladım hatrı sayılır...bu arada tüm yorum yapanlar öldük bittik adam malı yıktı vesaire...avgyo da bilen bilir beni...neyse ben bu iş böyle bitmez dedim adam psikolojik algı yapıyor herzamanki gibi dedim...size mal satmak istese neden sizi kaçıracak blok satış haberi yapıştırsın...üstelik o blok satışları o 10 günlük satış sürecinde karşılayacak ky. topluluğu yok...adam kuluçkaya dağıttı malı sonuç olarak...

neyse bir ay felan kastı baskı yaptı kaada...eylül ekimdi yanlış hatırlamıyosam...ekimin sonuna doğru kaad kıpraşmaya başladı 1.30-1.40 arası döktü bir miktar ky.yi...ardından 1.66 ya kadar sürdü kaadı kasımda...bu arada 1.6xlar teknik olarak düşen direnci idi ben 1.15 maliyetli malımı 1.63 den sattım ve vedalaştım...

akabinde yeterince ky. dökememiş olacakki yönetim kurulu bedelli haberi açıkladı...bu arada 1.6x a giderken dahi galip alım haberi göndermedi tahta boşlukta ve belirsizlikteydi...ben satmıştım 1 hafta sonra bedelli haberi düştü ve kaat 1.4x lara kadar düştü ve muhtemelen dökeceğini döktü ve o belirsizlikle 2lere kadar sürdü kaadı...ben bedelli olursa gireyim diye beklerken kaat kopup gidince takibi bıraktım...

şimdi kaat 4lerde..

yani demek istediğim spekülatif kaat okumak bist30 okumak gibi olmaz...bist30 da somut veri gerçek veri takip edersin..spekülatif kaatta oyuncu ve patron gibi düşünüp ky. ye sunulan manipülatif haber hareketlerini takip edersin...

spekülatif kaatta patron ve oyuncusu ky. ye atmosfer olarak ne sunuyorsa bir sonraki partta tersi olacak demektir...adam şuan baskı sunuyor !!!

dediğim gibi inceleyeceğim haber akışını şuan bir şey söylemek istemem...ama eğer galipçim ky.sine depresyon ve baskı sunmuşsa ve devam ediyorsa ! belirsizlik sunmuşsa...ve teknik açıdanda baskı işlemlerde ve grafikte dar marjda sürüyorsa...bu benim için olumlu olur !!! ben herkesin olumlu konuştuğu coştuğu kaattan korkarım...kıçı başı geniş marjda oynarken ki halinden korkarım...baskı ve dar marj ve sunulan olumsuz hava bana çekici gelir...bakacaz...

hamama giren terler sonuç olarak patron kaadı...cigerini bilirim galipçimin bazen az kazandım bazen çok ama 20 yıldır hiç kaybetmedim galipçimin tahtasında...çoğunlukla trendinin dibinde yakalayıp makul karla erken sattığım çok oldu....bakalım neler olacak...dediğim gibi henüz almadım...biraz inceleyeyim yeterince olumsuz hava sunuyormu diye...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

4. Yukardaki analizlere katılmamak mümkün değil.
    Temel sağlam ,finansallar güzel,teknik şişmiş patlayamıyor aylardır.Metro turizm halka arzı var.(değerlememeyi beğenmemiş şişirecek biraz daha )
    Herkes yandım bittim .dökülen döküldü..
    5-10 yatırımcı da ciddi mal mal onu bekliyor olabilir.ya da anlaşamadı.
    Endeks ciddi bozarsa getirir mi getirir .1.60 zor ama 1.90 dan toplar malı artık.
    2020 kap analizi:
    Mayıs-eylül:43 mly alış maliyet 1.90
    Ekim-aralık 33 mly satış maliyet 2.17
    Hodri meydan .sahne aganın..Getirsin 1.90 a alalım..
    Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    Ben 20 yıldır metro grubunu kağıdını alıp satan biriyim metro başta olmak üzere avgyo mepet atlas çok aldım sattım...sadece bir örnekle anlatayım takastaki durumu ve ky. ye sunulan atmosferdeki manipüle etme yöntemini...bu arada yaşanmış bir durum bu !

geçen yıl 1.30 dan 1.10 a kadar avgyo da galip in blok satışları oldu ! galip blok satış yaptımı ben seviyorum o tahtayı...inceledim girdim 1.10-1.20 arası avgyo topladım hatrı sayılır...bu arada tüm yorum yapanlar öldük bittik adam malı yıktı vesaire...avgyo da bilen bilir beni...neyse ben bu iş böyle bitmez dedim adam psikolojik algı yapıyor herzamanki gibi dedim...size mal satmak istese neden sizi kaçıracak blok satış haberi yapıştırsın...üstelik o blok satışları o 10 günlük satış sürecinde karşılayacak ky. topluluğu yok...adam kuluçkaya dağıttı malı sonuç olarak...

neyse bir ay felan kastı baskı yaptı kaada...eylül ekimdi yanlış hatırlamıyosam...ekimin sonuna doğru kaad kıpraşmaya başladı 1.30-1.40 arası döktü bir miktar ky.yi...ardından 1.66 ya kadar sürdü kaadı kasımda...bu arada 1.6xlar teknik olarak düşen direnci idi ben 1.15 maliyetli malımı 1.63 den sattım ve vedalaştım...

akabinde yeterince ky. dökememiş olacakki yönetim kurulu bedelli haberi açıkladı...bu arada 1.6x a giderken dahi galip alım haberi göndermedi tahta boşlukta ve belirsizlikteydi...ben satmıştım 1 hafta sonra bedelli haberi düştü ve kaat 1.4x lara kadar düştü ve muhtemelen dökeceğini döktü ve o belirsizlikle 2lere kadar sürdü kaadı...ben bedelli olursa gireyim diye beklerken kaat kopup gidince takibi bıraktım...

şimdi kaat 4lerde..

yani demek istediğim spekülatif kaat okumak bist30 okumak gibi olmaz...bist30 da somut veri gerçek veri takip edersin..spekülatif kaatta oyuncu ve patron gibi düşünüp ky. ye sunulan manipülatif haber hareketlerini takip edersin...

spekülatif kaatta patron ve oyuncusu ky. ye atmosfer olarak ne sunuyorsa bir sonraki partta tersi olacak demektir...adam şuan baskı sunuyor !!!

dediğim gibi inceleyeceğim haber akışını şuan bir şey söylemek istemem...ama eğer galipçim ky.sine depresyon ve baskı sunmuşsa ve devam ediyorsa ! belirsizlik sunmuşsa...ve teknik açıdanda baskı işlemlerde ve grafikte dar marjda sürüyorsa...bu benim için olumlu olur !!! ben herkesin olumlu konuştuğu coştuğu kaattan korkarım...kıçı başı geniş marjda oynarken ki halinden korkarım...baskı ve dar marj ve sunulan olumsuz hava bana çekici gelir...bakacaz...

hamama giren terler sonuç olarak patron kaadı...cigerini bilirim galipçimin bazen az kazandım bazen çok ama 20 yıldır hiç kaybetmedim galipçimin tahtasında...çoğunlukla trendinin dibinde yakalayıp makul karla erken sattığım çok oldu....bakalım neler olacak...dediğim gibi henüz almadım...biraz inceleyeyim yeterince olumsuz hava sunuyormu diye...
    şunu göz ardı ediyorsun. borsa çok şişti her an balon patlarsa 1,70 görürüz bence

Alıntı Originally Posted by Adana44 Yazıyı Oku
    şunu göz ardı ediyorsun. borsa çok şişti her an balon patlarsa 1,70 görürüz bence
    O zaman sız 1.7 yi bekleyin bn 2.10-2.12 arası toplamaya başladım düşerse 1.7 den de alırız.Hedef 2.7 .artık Galip düşünsün.Bakalım kim GALİP gelecek.Gorcerez...YTD

7.  Alıntı Originally Posted by Adana44 Yazıyı Oku
    yeterince dökmemisse tabiki iyi firsat olur panik satis yapar ! sonucta baski modu adi ustunde...yeterki endeks panik satis yesin dedigin gibi bu atmosfer icin cabasi olur hic acimaz basar kaadi kullanir yani...

endeksin sisme konusuna gelirsek eger ! bu konuda ayni fikirde degilim. Endekse TL bakmayin 2/3 ay... USD bakin aslinda endeksin 10 yillik dusen direnci kirmadigini gorursunuz... eger metro alirsam endeksi yapistiririm şuan o bende kalsin...

endeksten sifiri bosuna atmadilar ;) TL varliklar develue oldu usd karsisinda ve şuan ralli sanilan usd degerleme duzeltmesi sadece...dedigim gibi bunu alirsam ayrintili acikkarim. suan kafa karistirmim...

8.  Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    O zaman sız 1.7 yi bekleyin bn 2.10-2.12 arası toplamaya başladım düşerse 1.7 den de alırız.Hedef 2.7 .artık Galip düşünsün.Bakalım kim GALİP gelecek.Gorcerez...YTD
    bakalım görelim kim haklı çıkacak. ben 1.70 bekleyecem. 1,70 den alıncada sana özel yazacam... borsa şişmiş metro şişmiş. gör bak bilanço zarar acıklayacaklar kesin işte o zaman gömecem...

Sayfa 131/171 İlkİlk ... 3181121129130131132133141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •