Onemli Gunler Banner
Sayfa 133/193 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1. Borusan bu yılı gayet başarılı olarak geçirmeye devam ediyor.
    Lakin geçen dönem öyle bir mali tablo açıkladı ki 9 aylık biraz 6 aylığın gerisinde kaldı.
    Bunda şirketin Irak pazarının payı var mıdır bilmiyorum, detaylıca bakmak lazım.
    Çeyrek olarak baktığımızda geçen çeyreğin ivmesi kaybedilmiş görünüyor. Hem ciro, hem kar kalemleri geçen çeyreğe göre gerilemiş. Keza fk da geçen çeyreğe göre artmış görünüyor.
    Ancak bilanço öncesi 11,19 olan fk bilanço sonrası 8,76'ya gerilemiş bu olumlu.
    Yıllıkta ise işler oldukça yolunda görünüyor. Hemen her kalemde patlama görüyoruz.
    Şirketle ilgili tek can sıkıcı nokta ise finansal borçların gittikçe artması ve buna bağlı olarak cari oran ve likitide oranlarında alarmlar çalıyor. Özellikle asit-test oranı kritik seviyede. Dipnotlara baktığımda finansal borçların çoğunluğunun dolar veya euro üzerinden olduğunu görülüyor. Tehlikeli!! Üstelik faiz oranları da bence çok da makul değil. Borusan yatırımcılarının özellikle bu hususa çok dikkat etmeleri gerekiyor bence. Doların 3,80'i geçtiği bir ortamda dikkate alınması gereken bir veri bu.
    özetle çeyrek olarak ivme biraz gerilese de oldukça güzel bir tablo.

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

neden kimse TKFEN ile ilgilenmiyor yahu

temel guzel, teknik ondan da guzel

buyrun; http://www.hisse.net/topluluk/showth...58#post1183758

3. Orta Vadeli İnciler

Egeen oldukça güzel bir mali tablo açıkladı. Çeyreklik ve yıllık oldukça iyi.
    Sadece fk’nın 5-6 arasına düşmesini beklerdim. Bu fiyattan hisseye girilir mi bence bu verilerle girilmez. Şöyle 100 milyon ve üzeri bir 9 aylık kar gelseydi mükemmel olurmuş.
    Bunun dışında temel olarak oldukça iyi bir tablo. Yatırımcılarına hayırlı olsun.

Tüpraş’ta 2017/6 çeyreğinin ivmesi aşağı dönmüş. Geçen çeyreğin 1,5 ayında oldukça yüksek rafineri marjıyla çalışmasına rağmen piyasa beklentilerinin altında bir kar açıklanmış.
    (Piyasa beklentisi çeyreklik 1300 milyon net kar idi)
    Yıllık olarak bakıldığında ilk 6 ayın etkisiyle bu seneki veriler göz doldururken çeyrek olarak incelediğimizde geçtiğimiz çeyreğe göre neredeyse her kalemde gerileme var.
    Piyasa dünkü Borusan bilançosunda olduğu gibi sadece yıllıkta değil çeyrek olarak da yukarı giden bir ivme istiyor.
    Yılın son çeyreğine oldukça düşük rafineri marjıyla giren Tüpraş’ın fiyatı, bu bilanço ile aşağı inebilir.
    Ayrıca şirketin son tahvil ihraçlarının da etkisiyle asit-test oranı alarm seviyesine gelmiş.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

4.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Bir teklifim var;

Olumlu beklentileri olan takip ettiğiniz şirketler varsa beklentileri ile beraber yazarsanız ve incelenmeye değer yanları varsa hep birlikte inceleyelim şirketi.
    yalın hocam iyi akşamlar

işyat biriktirmek istiyorum ? sizin fikriniz nedir ?
    tşk

5. Sn. Monaroza banvit 3.çeyrek sizin gözünüzde nasıl gözüküyor. Müsait olduğunuzda bakabilirmisiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by ulas Yazıyı Oku
    yalın hocam iyi akşamlar

işyat biriktirmek istiyorum ? sizin fikriniz nedir ?
    tşk
    her ay düzenli alıp , temettü ile de ek alım yaparak yaklaşık 7-10 yıl arası bir yatırım yapacağım , bes yerine düşünüyorum, temettü yüksek , hisse fiyatı nominalin altında (benim hisse fiyatının artması ile ilgili bir beklentim yok) olduğu için sayı hızlıda artabilir sizin de görüşünüzü almak isterim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by KANYON Yazıyı Oku
    Değerli YALIN hocam!
    Hisse analizi konusunda Türkiye çapında otorite olduğunuz konusunda hiç şüphem yok. Burada KY'yı bilgilendirme ve kendisini eğitme konusunda hiç bir beklentiniz olmadan güzel katkılar sunuyorsunuz, sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Aynı zamanda topikte, konusunda bilgi sahibi ve güzel çalışmalar yapan diğer arkadaşlara da (Polaris, Vassago, Monaroza ..Vb) şükranlarımı sunuyorum. Yatırmcı olma konusunda kendisini yetiştirmek isteyen arkadaşlar için adeta eğitim merkezi oldu.
    2017-3 Ç Bilançoları açıklanan şirketlerden CEMTS hakkında olumlu düşüncelerinizi ifade etmiştiniz. 2017/6 bilançosu güzeldi üzerine roda dan gelen para ve kar ile 2017/9 da güzel geldi.
    2017-3Ç Bilançolarından sonra detaylı incelemeyi hak eden şirketleri tespit edip (CEMTS ...vb), daha önce yaptığınız gibi detaylı bir analiz çalışması başlatma fikrini nasıl değerlendirirsiniz?

Şimdiden Teşekkürler
    Teveccüh etmişsiniz sayın dostum, Türkiye de otorite olmak kim ben kim benimki sadece elimden geldiğince faydalı olma çabalarıdır. Ama itiraf edeyim forumda yazma konusunda eski şevkim ve azmim yok. Bunun elbette çeşitli nedenleri var ama kendimi zorlasam da ne yazık ki eskiden olduğu gibi sık yazamıyorum ve paylaşımlarda bulunamıyorum.

Sizin de belirttiğiniz gibi burada daha aktif olan ve sürekli paylaşımlarda bulunarak topiğin güncel kalmasını sağlayan Vassago Polaris ve Monaroza arkadaşlarımıza sizin nezdinizde bir kere daha teşekkür ederim.

Yeni bilançolar ile ilgili elbette çalışmalarım oldu ama bu dönemde önceki dönemler gibi gelecek vaadeden şirketler bulmakta oldukça zorlandım. Güncel fiyatlar sanki bir sonraki bilançoları da içlerinde barındırıyor gibi. Çünkü kârını arttırma olasılığı olan şirketlerin olası fiyatlarını hesapladığımda cari fiyatlardan çokta farklı sonuçlar çıkmıyor. Bu yüzden ilgi çekici çalışmalar yapmak da zor bu dönem

Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    neden kimse TKFEN ile ilgilenmiyor yahu

temel guzel, teknik ondan da guzel

buyrun; http://www.hisse.net/topluluk/showth...58#post1183758
    Selamlar legolas dostum.

TKFEN son zamanlardaki fiyat artışından dolayı bende de bir merak uyandırdı ve 9 aylık bilançosuna, gelir tablosuna, haberlerine vs bakma ihtiyacı hissettim. Son bir kaç dönemdir artan cirolar ile kar marjlarınında artışı sayesinde güzel karlı dönemler geçirmiş şirket. Ve önümüzdeki çeyrek dönem için de (2017/12) yine aynı performansı göstermemesi için bir neden göremedim. Hatta kendimce 2017 sonu için ciro / kar / ve buna parelel olası piyasa değeri hesaplaması yaptım. Ciro için 6.840.557.000 TL ve net kar için de 670.374.000 TL rakamları buldum. Piyasa değeri için de çok düşük bir iskontoya sahip olduğunu hesapladım. Dolayısıyla yıl sonunda elde edeceği kar rakamına göre olması gereken piyasa değeri rakamı cari fiyata göre %6 gibi iskontolu çıktı ve bu oran da bana cazip gelmedi, bu yüzden daha düşük fiyata gelirse benimde ilgimi çeker
    Grafikte ise direnci aşmış görünüyor ve 14,30 üzerinde kalabilirse iyi olur.

Alıntı Originally Posted by ulas Yazıyı Oku
    her ay düzenli alıp , temettü ile de ek alım yaparak yaklaşık 7-10 yıl arası bir yatırım yapacağım , bes yerine düşünüyorum, temettü yüksek , hisse fiyatı nominalin altında (benim hisse fiyatının artması ile ilgili bir beklentim yok) olduğu için sayı hızlıda artabilir sizin de görüşünüzü almak isterim
    Selamlar sayın ulas

ISYAT evelden bahsettiğiniz yatırım modeline uygun bir şirketti ama son dönemlerini bilmiyorum fakat kurumsal kimliğinden dolayı muhtemelen yine aynı geleneğini sürdürüyordur. Başka şirket ismi yazmadığınız için naçizane önerim, böylesi birikim yaparken tek şirket yerine farklı sektörlerden bir kaç şirket seçmek daha sağlıklı olur kanaatindeyim.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

8.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Bir teklifim var;

Olumlu beklentileri olan takip ettiğiniz şirketler varsa beklentileri ile beraber yazarsanız ve incelenmeye değer yanları varsa hep birlikte inceleyelim şirketi.
    Kolay gelsin

Bu yalın aynı yalınmı ???
    Eskilerden Kim Kaldı Şu Piyasada-->https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=46405
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 133/193 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •