Sayfa 134/639 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 5110 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: AKPAZ Akyürek tüketim ürünleri pazarlama dağıtım ve ticaret a.ş.

1. Sat o zaman ne duruyorsun ...sende kurtul bizi de kurtar

2.  Alıntı Originally Posted by kocamuğlalı Yazıyı Oku
    valla dostum hiç buşuna ümitlenme...
    beni de izlemene gerek yok...
    bu şirketten bir cacık olmayacağı çok belli artık...
    yıl sonu gelmeden büyük ihtimalle artog,clkhol,feniş vb. kağıtlar gibi tahtası kapanır büyük ihtimalle...
    Kesin kanaatini defalarca dile getirdin... Su andada çok net anlattın.... O zaman artik susma vakti gelmemismidir sence de....

3.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    Çak bi selam

Hocam selam kim kime selam çakıyor soylede bizde bilelim.... Sizin haberiniz olur 2017 3 aylık ciro ne durumda veya size ulaşan başkaca gelişme var mi?

4.  Alıntı Originally Posted by muratz Yazıyı Oku
    Hocam selam kim kime selam çakıyor soylede bizde bilelim.... Sizin haberiniz olur 2017 3 aylık ciro ne durumda veya size ulaşan başkaca gelişme var mi?
    Duyduğum kadarıyla 21 milyon civarı ama bunun içerisinde 5 milyonluk unilever satışı da var sanırım.Yani bu kısmı çıkarırsanız,esas faaliyetten kaynaklı kısım 16 milyona denk geliyor gibi.Bu sene güya %120 ciro artış hedefi vardı.Böyle devam ederse bırakın o hedefi yakalamayı,geçen senenin de altına düşeriz.

Taco ve Akyürek Holding'i,Halkalı'daki adresten;Fındıkzade'de bir apartmana taşıdılar.Doruk ve Akpaz'da bir değişiklik yok,Akpaz şimdilik Halkalı'daki adreste faaliyetine devam ediyor.
    Nûn

5.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    Duyduğum kadarıyla 21 milyon civarı ama bunun içerisinde 5 milyonluk unilever satışı da var sanırım.Yani bu kısmı çıkarırsanız,esas faaliyetten kaynaklı kısım 16 milyona denk geliyor gibi.Bu sene güya %120 ciro artış hedefi vardı.Böyle devam ederse bırakın o hedefi yakalamayı,geçen senenin de altına düşeriz.

Taco ve Akyürek Holding'i,Halkalı'daki adresten;Fındıkzade'de bir apartmana taşıdılar.Doruk ve Akpaz'da bir değişiklik yok,Akpaz şimdilik Halkalı'daki adreste faaliyetine devam ediyor.
    hocam sonuç itibariyle durum nedir...
    dipnotlarda genel kurulda onaylanmak üzere bir program sunulmasından bahsediliyordu.. ne oldu o konu..
    alacakların tahsili yalan mı oldu..
    ya da inşaat vb. sektör değişikliği mi sözkonusu..
    spk,bimer vb...her yere yazdım..
    kapı duvar...
    ne olacak bu işin sonu...

6. BUYRUN SİZE SPK'YA YAPTIĞIM BAŞVURU VE GELEN YANIT....

İlgide kayıtlı başvurunuzda özetle; Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Ticaret A.Ş.'nin (Akyürek/Şirket) 2014 yılında genel kurulunda alınan karar çerçevesinde 5 milyon lot hisse geri alımında bulunulacağının taahhüt edildiği, Şirket'in hisse fiyatının 2,50 TL'den 0.30 TL seviyelerine düştüğü, Şirket'in bağımsız denetim raporunda, ilişkili taraflarından yaklaşık 200 milyon TL alacağının bulunması nedeniyle hisselerini satmadığı, Şirket'in taahhütlerini yerine getirmemesi ve yapılan muhasebe hileleriyle denetimin de suistimal edilmesi nedenleriyle yanlış yönlendirilerek zarara uğradığı ifade edilerek, zararınızın tazmini talep edilmektedir.

Öncelikle belirtmek gerekir ki, payları Borsa'da işlem gören halka açık anonim şirketlerin Borsa performansı, şirketin ve şirketin içinde bulunduğu sektörün durumu, şirketin finansal verileri, genel makroekonomik koşullar ve söz konusu paylara yönelik arz-talebe göre serbest piyasa koşullarında belirlenmekte olup, Kurulumuz tarafından Borsada işlem gören payların fiyatlarına herhangi bir müdahalede bulunulması söz konusu değildir. Kısaca Kurulumuzun hisse fiyatlarını belirleme yetkisi olmadığı gibi, tüm borsalarda fiyatlar arz ve talep çerçevesinde oluşmaktadır. Bu çerçevede, pay senetlerinin talep eden kişilere Borsa dışında Borsa fiyatından farklı fiyattan satılması mümkündür. Söz konusu senetlerin Borsa dışında satılması mümkün olmuyorsa, bunların Borsa'da satılabilmesi için kaydileştirilmesi ve bu kaydileştirme sonucunda da Borsa'da oluşan fiyattan satılması gerekmektedir. Borsa fiyatı, elinizdeki pay senetlerinin Borsadaki arz ve talep durumuna göre belirlenmekte olup, pay senetlerine yapılan yatırımların pay fiyatının yükselmesi ile sonuçlanması mümkün olduğu gibi düşmesi ile de sonuçlanması mümkündür.

İlgide kayıtlı dilekçenizde ifade edildiği üzere, Şirket'in 26.03.2014 tarihli olağan genel kurul toplantısında yetkilendirilen yönetim kurulu tarafından hazırlanan ve 06.08.2014 tarihli olağanüstü genel kurulunda kabul edilen geri alım programı çerçevesinde 4.600.000 adet payın 36 ay içerisinde geri alımının yapılabileceği ifade edilmiş olmasına karşın, Şirket'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) işbu yazımız tarihi itibariyla geri alıma ilişkin özel durum açıklaması gerçekleştirilmediği anlaşılmıştır. Bununla birlikte, Kurulumuzun II-22.1 sayılı Geri Alınan Paylar Tebliği (Tebliğ) uyarınca anonim ortaklığın kendi paylarını geri alması, genel kurulca onaylanmış bir geri alım programı veya belirli koşullarda bu yetkilendirilme olmaksızın çeşitli ihtiyaçları katşılamaya yönelik bir imkan olup, mevcut bir geri alım programının varlığı, yetkilendirilen süre içerisinde yönetim kurulunun geri alımda bulunmasını zorunlu kılmamaktadır. Nitekim, bunu zorunlu kılan bir Tebliğ hükmü de bulunmamaktadır. Bu itibarla, Şirket yönetim kurulunun yetkisinde bulunan geri alım konusundaki taleplerinizin Şirket'e iletilmesi gerekmektedir.

Öte yandan, Kurulumuz uzmanları tarafından Şirket nezdinde sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde inceleme gerçekleştirilmekte olup, söz konusu inceleme sonucunda Kurul Karar Organı tarafından Şirket hakkında uyarı veya idari yaptırım kararı tesis edilmesi durumunda bu hususun Kurulumuz internet sitesinde bulunan "Duyurular" bölümünde yer alan Kurul Bülteni'nden takip edilebilmesi mümkündür.

Bununla birlikte, Şirket yöneticilerinin eylemleri ile ilgili olarak 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 553 üncü maddesi hükümleri kapsamında hak arama imkânınızın mevcut olduğu ve Kurulumuzca tamamlanmış veya sürdürülen incelemelerin bu kapsamda yapılacak işlemlere engel teşkil etmeyeceğini hatırlatmakta fayda bulunmaktadır.

Bilgi edinilmesi rica olunur.

7. SPK'nın size gönderdiği yazıda ilişkili taraf alacağıyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmamışlar,sadece geri alıma ilişkin açıklama yapmışlar.İlişkili taraf alacağıyla ilgili tam olarak ne sordunuz?

Yani şunu görmek istiyorum;sordunuz da cevap mı vermediler yoksa soruyu mu soramadınız?Hani sorunuzu özetledikleri ilk paragraf var ya;orada şöyle bir ifade geçiyor:

"ilişkili taraflarından yaklaşık 200 milyon TL alacağının bulunması nedeniyle hisselerini satmadığı"
    Nûn

8. sorum tam olarak koyulaştırdığım ilk paragraftı

Sayfa 134/639 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •