Sayfa 135/551 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon
Arama sonucu : 4408 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Yahu arkadaş Eczacı yatırım düzeltme yapıyor onu anladık. İlaca ne oluyor onu anlamadık. İlaç ne yükseliş yaşadı ki düzeltme yaşıyor. Bu hisse 4 yıl önce 5 lirayı görmüş hiise dolar 3.5 iken. Bu Bülent ne kindar adammış. Çöp hisseler altın oldu bu ilaç hala sürünüyor. Üstelik 9 aylık karının önemli bölümü kur karı idi. Kur 7.85 ten 7.40 a düşerse yıl sonu bilanço kur kaybı da yaşayacak.

Her türlü olumlu faktörü büyücü gibi saklamaya çalışan haris bir adam ile karşı karşıyayız. Herkes Kartal'a kilitlenmiş. Ayazağa arsası ilaç için çok daha önemli. 76 dönüm hepsi ilacın. Üstelik O bölgede daire fiyatları Kartal'ın iki katı.

Kanyonun değerini sakla, Ayazağa arsasını unuttur. Bunlar ilacın kendi bilançosundan.

Holdingin şirketi Esan'daki gelişmeleri sır gibi sakla. İddia ile söylüyorum İstihbarat örgütünden bilgi sızar, Eczacıbaiından bilgi sızmaz. Yıllar önce bilgi sızması yüzünden kaç kişiyi işten attılar. Belki de bilgilere ulaşımı olan kişilere yüklü tazminatlı gizlilik sözleşmeleri imzalatıyorlardır. Yoksa bu kadar sızdırmazlık olmaz. Esan ile ilgili hiç bir bilgi akışı yok. Bazen çevre örgütleri yerel medya haber yapıyor. Mesela Lapseki de altın madeninde 1 yıl önce ağaç kesimi ve üretim tesisi kurulumu ile ilgili yerel medya haberi çıkmıştır. Kimbilir bu karantina günlerinde işleri ne kadar ileri götürdüler. Ama hiç bilgi kırıntısı yok.
    Sızmaz. BE bunu yatirimci ilişkileri politikasına da yazdırmış. Gerçekten de bir şirkette çalışanın diğerinde ne olduğunu bildiğini hiç sanmıyorum. Ecyap borsadayken tepe yöneticilerinden birinin yakın arkadaşı benim de arkadaşımdı. Işlerin nasıl olduğu basit sorusüna bile yanit vermemişti. Politikaları böyle. Bu yıl Vitra 'dan kar yazdılar galiba bunu görüyorum. Kartal hikayesinin de fitili cabuk sönecek gibi. Ilaç diyelim, 6-6,5 gibi fiyatlara gelebilir, BE de bu durumdan memnun olur. Yavaş yavaş almaya devam eder. Şirketin değerini bilmeyenlerin elinden daha kolay alır.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2. Büloda ne kin varmış arkadaş deve kini halt etmiş yanında, bu bir hastalıktır.
    Bu tipler 1000 yıl yaşasa yine mutsuz ölürler.

3. Bu hissenin kırkları göreceğine yönelik söylentiler var.
    Bilanço ederi geçmiş istatistiklere göre kafadan 10 lira.
    Bir çok hikaye de cabası, şapkadan tavşan çıkabilir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

4. iyi mal geçirdiler.7.98- 7.58
    Haddini aşan, zıddına döner.

5.  Alıntı Originally Posted by baba Yazıyı Oku
    iyi mal geçirdiler.7.98- 7.58
    dostum sen ce bu bu yapılanlar 40-40 kuruş içinmi ben buna gülerim ve gülüyorumda
    karşımızdaki cambaz ona göre kabul et ve yorumla...
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

6.  Alıntı Originally Posted by baba Yazıyı Oku
    iyi mal geçirdiler.7.98- 7.58
    dostum sen ce bu bu yapılanlar 40-40 kuruş içinmi ben buna gülerim ve gülüyorumda
    karşımızdaki cambaz ona göre kabul et ve yorumla...
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

7. Arkadaşlar kağıdın geçmişini bilmediğimden ve merak ettiğimden soruyorum; Bülonun kini diye bahsettiğiniz olay nedir? Patronun neden ve kimlere kin tuttuğunu söyler misiniz?

8. Sanıyorum 1990 İlaç halka açılıyor, yatırım bu haberle 1 den 10 a geldi, halka arzda 45 liradan açılan İlaç, 250 liraya , yatırım 360 liraya gitti. Ben de seyrettim. Tek atakta borsamızın en yüksek artışını yaptı ve o rekor halen kırılmadı.
    Haddini aşan, zıddına döner.

Sayfa 135/551 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •