Sayfa 135/654 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon
Arama sonucu : 5225 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1. Çeyreklik 10 milyon faaliyet kari ile maalesef beklediğimiz potansiyel olmusmadi.... Faaliyet kari 15 ve üzeri gelse idi daha baska olabilirdi....

2. Kusura bakmayın üzerinize alınmayın siz etkilemek istemiyebilirsiniz fakat etkilenmek isteyenler çok fazla ve eminim etkilendiler fakat uzun vade de sizin fikirlerinizi onaylıyorum.Ama ben borsa da şu anı yazarım daha önce de belirttim.

3.  Alıntı Originally Posted by para Yazıyı Oku
    Kusura bakmayın üzerinize alınmayın siz etkilemek istemiyebilirsiniz fakat etkilenmek isteyenler çok fazla ve eminim etkilendiler fakat uzun vade de sizin fikirlerinizi onaylıyorum.Ama ben borsa da şu anı yazarım daha önce de belirttim.
    çok yazdığım için ister istemez ben üzerime alındım..çevreme baktım alınması gereken olarak kendimi gördüm.. ky ne yazık ki bu güne bakar..gözlerinin gördüklerine inanır...by lar veya kaliteli yatırımcılar ise geleceği görür...biz gözlerimize güvenerek işlem yapmış olsaydık şu anda bu hissede olmayacaktık..büyük bir ihtimalle fiyat henüz 5,00 larda iken hisseyi satıp kaçacaktık..

tabi iseyen gözlerine inanır isteyen de akıl ve mantığına inanır..biz kimseyi etkilemek istemiyoruz..hiç yazılmayınca insan ister istemez sıkılıyor...durdo da sakin olunca konuşacak yeni bir şey de göremiyoruz..konuşmamızın önemli bir kısmı bu nedenledir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. Temennim 15 üzeri kar açıklaması yoksa alım fırsatı verir.

5. Arkadaslar yaklaşık 1 senedir durdodayım. Bu süreçte çok al sat fırsatı verdi. Maalesef bir çoğunu kaçırdım ama ona ragmen başlangıca göre adetlerimi epey arttırabildim. Beklentim çok daha yüksek ama inatla 9 seviyelerini bekliyorum. Hiç acelem yok. Diğer kagıtlarımda bu karlılığı sağlayamadım. Şu anda yoğunluk olarak benim amiral gemim. Kimseye umut vermek için yazmıyorum ve ketinlikle tavsiye değil ama sabreden karını alacak bence.

6.  Alıntı Originally Posted by para Yazıyı Oku
    Temennim 15 üzeri kar açıklaması yoksa alım fırsatı verir.
    Bence ilk çeyrek karı bu miktardan aşağı açıklamayacak...zaten 2018 son çeyrekte 76 milyonluk cirodan 24 milyon kar açıklamıştı beyannamede...bu karın 10 milyonu dövizden geldiğini varsayarsak bile geriye 14 milyon net faaliyet karı kalıyordu..

2019 ilk çeyrekte hem ciro hem de kar artışı bekliyorum...aşağı yukarı 18 milyon net kar %20 vergi payı da düşersek aşağı yukarı 15 milyon net faaliyet karı bekliyorum...tabi dövizin mart ayı sonundaki kapanışı da karı etkileyecektir..

artık döviz de eğer düşerse kar o oranda artacaktır..yok eğer yükselirse o miktarda da düşecektir...ama daha önce de söylediğimiz gibi dövizin etkisi sadece açıkta kalan 25-30 milyonluk bir kısmı etkileyebilecektir..döviz %10 çıkış yapsa bile negatif etkisi sadece 2,5-3,00 milyon tl olur..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. döviz konusunda gönlüm dönem içinde çok yükselmesi ( çünkü ihracat geliri dövizdir ) ama dönem sonunda ise düşmesidir ( çünkü dönem sonundaki fiyata göre döviz bazlı borcu muhasebe olarak etkilenir )

8. atıyorum mart ayından sonra dövizin 5,70-80 lere çıkmasını istiyorum ama dönem sonu olan haziran ayı sonunda ise kapanışı gene 5,30 civarlarından yapması şirketin karını artıracaktır...çünkü ihracattan gerçek değerden kar edecekken dönem sonunda ise kapanış fiyatına göre hesap yapılacaktır...buda şirketin güzel kar yapmasını sağlayacaktır..

bloomberg tv yi sık sık takip ediyorum...yorum yapan yerli ve yabancı uzmanların büyük bir kısmı doların 5,00-5,10 aralıklarına kadar gevşeyebileceğini söylüyorlar...doların en fazla yükselebileceği fiyatı ise 5,70-80 olarak görüyorlar...bu ekonomistlerin neredeyse heps haziran aylarında merkez bankasının faizleri düşüreceğini söylüyor..enflasyonun da %17 lere düşmesini bekliyorlar..

Sayfa 135/654 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •