Sayfa 139/1030 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239639 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Reis merkez bankasını tehdit etti döviz yükseldi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    hala abd ile dalaşıyor yaw.. abi senin derdin nedir, ülkeyi batırmak mı? dangalak herif ülkeyi 500milyar dolar borca sokarken bunların olacağını bilmiyormuydun.. (bence bilmiyordun) seni kukla gibi oynatıyorlar haberin yok, konuyu bilip bu derece art niyetli olabiliecek bir insan değilsin, bilmiyorsun ve sana akıl verenlerin tuzağına düşüyorsun..

dünya senin düşündüğün kadar masum değil, yaptıklarınla sende en az dünyadaki yöneticler kadar suçlusun, o yüzden boşuna ağlama zaten ağlayacak olan sen değilsin SIRADAN VATANDAŞ.
    inanma hocam..reisin sözlerine inanmayın.

3. İnsanın aklına neden döviz düşerken reis konuşup dövizi arttırıyor .. anlayamıyorum . O kadar emek faiz boşa gidiyor .

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Adam ülkeye 24 saat huzur vermiyor

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    teb marifetli rica ettim tekrar acmayi.21 den aktif ettiler gunluk..
    suresi dolanlar telefonla arasin bankayi..

32 gunluge 24 veriyorum.250k ustune 25 dedi..

250k uzeri olanlar hic ugrasmasin teb 25 direk verdi..

ben 1 ay oranlar otursun diye beklemek istedigimden gunluk teb mantikli geldi.hem dolarda biraz daha dusme olursa dolara gecmem de kolay olur..
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

6. Vakıfbank ÖB 1M temdit 32 gün %28 oran aldım şimdi.

Dün burada yazdığım gibi, piyasa zaten fiyatlamıştı öyle büyük bir artış olmadı muhabbeti yaptılar. Neyse ki %26 demediler de 2 fazlasını söylediler.

1 haftalık bağlasak, sonra haftaya 32 güne geçsek oranlar ne olur, karlı mı çıkarız zararlı mı diye sordum. 28'in üstüne kayda değer bir artış gelmez dediler. Bugün %28'den 32 gün bağlarsak daha kazançlı olacağını belirttiler. Ben yine pazarlık için tekrar bir görüşeceğim.

7. 14 Eylül 2018 Cuma, 11:34 Güncelleme: 14 Eylül 2018 Cuma, 11:56
    Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiye dair açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan "Dövizin bir anda 7'ye yükselmesi ekonomik suikast girişimidir" dedi.

Erdoğan "Bu ülkede ne siyasi istikrarsızlık yaşandı, ne harp oldu, ne afete maruz kalındı. ABD yönetiminin açıkça saygısızlık olan taleplerine cevap vermedik diye boyle bir sonucun ortaya çıkması meselenin tamamen siyasi olduğuna işaret ediyor" diye konuştu.

Erdoğan TCMB'nin faiz artırımının oldukça yüksek oranda gerçekleştiğini belirterek "TCMB'nin bağımsızlığının neticesini göreceğiz" dedi.

Erdoğan şu açıklamaları yaptı, "Biz döviz kurunun yatay seyre geçmesini beklerken tam tersi bir durumla karşılaştık. ABD'nin açıklamaları ile alçak bir döviz saldırısına maruz kaldık. Dövizdeki artış mantıkla açıklanamayacak şekilde yükseltildi. Yılbaşında, 3,8 olan, Nisan başında yaklaşık 4 olan, Haziran'da 4,6'yı bulan kuru buraya kadar anlayabilirdik. Seçimde böyle bir kıpırdanma olabilir diye baktık. Daha sonraki gelişmeleri öyle değerlendiremiyoruz. Temmuz'da aynı seyri gösteren dövizin, Ağustos'taki yükseliş bir döviz suikasti girişimidir. ABD yönetiminin egemenlik haklarımıza saygısızlık eden tutumlarına karşılık vermedik diye oluyor. Türkiye bir kabile devleti değildir, hukuk devletidir."

"BAĞIMSIZLIĞIN NETİCESİNİ GÖRECEĞİZ"

"Hiçbir zaman enflasyon Merkez Bankası'nın açıkladığı gibi olmamıştır. 3. çeyrekte revize ediyor. Madem biliyorsun neden revize ediyorsun? Faizi biliyorsun da, enflasyonu neden bilemiyorsun? Merkez Bankası faiz artırımını oldukça yüksek gerçekleştirildi. Haydi buyur bağımsızlık. Bağımsızlığın neticesini göreceğiz, şahsen sabır safhamdır. Biz sömürü manivelalarına eyvallah edemeyiz. Sadece kur manivelaları ile ülke terbiye edilemez. Ben yatırımcıma bakarım. Bir ülkenin kalkınması üretim, üretim, üretimdir. Finans kuruluşlarının yapması gereken bu çarkı döndürmektir. Finans kuruluşlarının ayakta kalması da reel ekonomi ve reel yatırımcıya bağlıdır. Tulumbadan su gelmezse susuz kalırsın. Kişisel olarak faiz meselesine bakışımı böyle bilmenizi isterim"

"Gazı alan bastır gidiyor. Önüne gelen zam yapıyor. Faizle ilişkisi olsun olmasın yapıyor. AVM'lerde dövizle kira alıyor, kira dolar. Elektriği, suyu dövizle mi ödüyorsun? Öyle 25 kuruşa simit yok."

"BU ÜLKEDE ÇÖZÜLEMEZ BİR SORUN YOK"

Kamu kuruluşları kendi binalarına geçecek, kiralardan kurtulacağız. Ciddi bir tasarruf olacak. Yatırımları güncellemeye aldık. Bitim noktasına gelenlerle, bitim aşamasından uzak olanlar diye sıralama yapacağız. Sıfırdan yatırım düşünmüyoruz. Vatandaşlarımıza sesleniyorum, paramıza güvenin. Yastık altı diye tabir edilen tasarrufların ekonomiye kazandırılmasını bekliyoruz. Özel sektörümüz, üretim ve yatırımdan asla vazgeçmemelidir."

"Stokçuluk yapanlar çıktı. Stokçuluk yapanlara gel bakalım bunun hesabını ver denilecek. Benim esnafım stokçular yüzünden iş yapamıyor. Okul kitapları konusunu da bakanımızla konuştum çözdük. Bu ülkede çözülemez bir sorun yok. 2002'den beri ülkemizde yaşanan her şeyin sorumluluğu bize aittir. Bizi teğet geçer demiştik, geçti mi? Geçti. Allah'ın izni ile şimdi de öyle olacak."

Kim ki döviz talep ediyor, ilgili merciiye şikayet edilmeli..

8.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Vakıfbank ÖB 1M temdit 32 gün %28 oran aldım şimdi.

Dün burada yazdığım gibi, piyasa zaten fiyatlamıştı öyle büyük bir artış olmadı muhabbeti yaptılar. Neyse ki %26 demediler de 2 fazlasını söylediler.

1 haftalık bağlasak, sonra haftaya 32 güne geçsek oranlar ne olur, karlı mı çıkarız zararlı mı diye sordum. 28'in üstüne kayda değer bir artış gelmez dediler. Bugün %28'den 32 gün bağlarsak daha kazançlı olacağını belirttiler. Ben yine pazarlık için tekrar bir görüşeceğim.
    iyi oran hocam, bence de 28 oranın çok üzerine şimdilik çıkmayabilirler, tabi farklı bankalar , farklı tl ihtiyaçları 30 faizi de bulabiliriz. ama bugün için bence çok iyi bir oran

Sayfa 139/1030 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •