Onemli Gunler Banner
Sayfa 1397/2156 İlkİlk ... 397897129713471387139513961397139813991407144714971897 ... SonSon
Arama sonucu : 17241 madde; 11,169 - 11,176 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Yeni bir tanım eklemek lazım litaretüre :" Fed iyimserligi"
    Fed halleder , Fed döndürür , Fed düşürür ...
    Enflasyon var artık iyimserlikde bir yere kadar...

usta bu veri gelmedimi abv bu verinin

Wednesday August 10 2022 Actual Previous Consensus
    03:30 PM
    US
    Inflation Rate MoM JUL 0%
    1.3% 0.2%
    03:30 PM
    US
    Inflation Rate YoY JUL 8.5%
    9.1% 8.7%

Piyasa analistlerinin beklentilerinin altında bir enflasyon verisi geldi.

4. Tabela enflasyon aylık yüzde sıfır!!! geldi..
    Core ise 0.3 (yıllıklandırılmış kabaca 3.6) ..
    Sonbahar da deflasyon beklentim devam ediyor..

FED herhalde eylülde son kez artırır (onu da 0.50 yapar) yada 0.25 den 1 faiz artışı daha yapar yıl sonuna kadar..

2023 gibi de çok büyük aksilikler olmaz (yeni bir savaş falan) faiz indirimleri konuşulmaya başlar..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Tabela enflasyon aylık yüzde sıfır!!! geldi..
    Core ise 0.3 (yıllıklandırılmış kabaca 3.6) ..
    Sonbahar da deflasyon beklentim devam ediyor..

FED herhalde eylülde son kez artırır (onu da 0.50 yapar) yada 0.25 den 1 faiz artışı daha yapar yıl sonuna kadar..

2023 gibi de çok büyük aksilikler olmaz (yeni bir savaş falan) faiz indirimleri konuşulmaya başlar..
    Ben öngörülerimi orta ve uzun vadeli olarak yapıyorum.Öngörülerimde bir değişiklik yok,matematiksel modellememe göre , ABD bu yıl içinde çift haneli enflasyonu görecek.Ara dönem olarak ,seride yüksek enflasyon rakamlarını takip eden düşük rakamlar gelmesi anormal bir durum değil.Şubat ve Mart aylarında %0.8 ve %1.2 aylık enflasyon artışlarında sonra da Nisan ayında %0.3 düşük rakam gelmiş,sonraki Mayıs ve Haziran aylarında ise yeniden yüksek %1 ve %1.3 aylık enflasyon artış rakamları gelmişti,Temmuz ayında ise düşük gelmesine serinin geneli açısından fazla bir anlam yüklemek doğru olmaz.

Enflasyon trendinde takip ettiğim temel göstergeler;tüketici talebinin kuvveti,kredi hacmindeki genişleme ile tüketim harcamalarında ek kaldıraç oluşumu,ücret artışlarının ,hane halkı servetindeki net artış, işgücü maliyetlerinin ve verimliliğin seyri , finansal koşullar endeksinin seyri.Bütün bu faktörlerin tamamı ABD'de şu anda yüksek enflasyon trendinin devam edeceğini söylüyor,bu devam ettikçe de ABD enflasyonu konusundaki öngörülerimde bir revize söz konusu olmaz.
    Son düzenleme : deniz43; 10-08-2022 saat: 18:45.

https://www.paraanaliz.com/2022/yaza...medik-g-35343/

Kerim Rota: Ne İstediniz de Vermedik?

7.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Ben öngörülerimi orta ve uzun vadeli olarak yapıyorum.Öngörülerimde bir değişiklik yok,matematiksel modellememe göre , ABD bu yıl içinde çift haneli enflasyonu görecek.Ara dönem olarak ,seride yüksek enflasyon rakamlarını takip eden düşük rakamlar gelmesi anormal bir durum değil.Şubat ve Mart aylarında %0.8 ve %1.2 aylık enflasyon artışlarında sonra da Nisan ayında %0.3 düşük rakam gelmiş,sonraki Mayıs ve Haziran aylarında ise yeniden yüksek %1 ve %1.3 aylık enflasyon artış rakamları gelmişti,Temmuz ayında ise düşük gelmesine serinin geneli açısından fazla bir anlam yüklemek doğru olmaz.

Enflasyon trendinde takip ettiğim temel göstergeler;tüketici talebinin kuvveti,kredi hacmindeki genişleme ile tüketim harcamalarında ek kaldıraç oluşumu,ücret artışlarının , işgücü maliyetlerinin ve verimliliğin seyri , finansal koşullar endeksinin seyri.Bütün bu faktörlerin tamamı ABD'de şu anda yüksek enflasyon trendinin devam edeceğini söylüyor,bu devam ettikçe de ABD enflasyonu konusundaki öngörülerimde bir revize söz konusu olmaz.
    Deniz bey ...
    Asla sizinle aşık atmak laf sokmak gibi amaçlarla yazmıyorum..
    Forumda okuduğum bilgilendiğim nadir 1-2 kişiden birisi isiniz..

Kendi düşüncelerimi borsalardaki hareketler ile de birleştirerek yazıyorum..

BRENT özellikle kısa vade de (beklenmedik bir başka savaş falan olmazsa) 80-90 aralığına düşerse ve dalgalanmaya geçerse (ki beklentim böyle....90 larda da kalsa aslında yeterli) önümüzdeki aylarda deflasyon bekliyorum ABD için..(aylık bazda) yıllık da ise 6-7 aralığına düşmüş olabilir tabela enf..

Olmazsa da çıkarız yanıldık çok pis derim..

Nitekim 3 faiz artışı beklersen sanırım 5 yapmış olacak FED..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Deniz bey ...
    Asla sizinle aşık atmak laf sokmak gibi amaçlarla yazmıyorum..
    Forumda okuduğum bilgilendiğim nadir 1-2 kişiden birisi isiniz..

Kendi düşüncelerimi borsalardaki hareketler ile de birleştirerek yazıyorum..

BRENT özellikle kısa vade de (beklenmedik bir başka savaş falan olmazsa) 80-90 aralığına düşerse ve dalgalanmaya geçerse (ki beklentim böyle....90 larda da kalsa aslında yeterli) önümüzdeki aylarda deflasyon bekliyorum ABD için..(aylık bazda) yıllık da ise 6-7 aralığına düşmüş olabilir tabela enf..

Olmazsa da çıkarız yanıldık çok pis derim..
    Yıl sonunda analizini yapar,yorumlarız.

Sayfa 1397/2156 İlkİlk ... 397897129713471387139513961397139813991407144714971897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •