Onemli Gunler Banner
Sayfa 14/1002 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by tuncaboylu Yazıyı Oku
    IPV'nin %4.8 arttığı bir gün bu düşüş acayip ama.
    Neden acayip? Hic iki fonun eurobond dağılımını incelediniz mi? Özellikle vade olarak.

2. 14.30
     Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Tefasta satılan likit fon kaçta hesaba geçer, bir de hisse fon fiyatları kaçta belli oluyor arkadaşlar..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Değerlemelere baktım ve AFT yerine IKL fonu aldım. AFT deki hisseler eşşek gibi şişmiş, dolar bazında yüksek getiri getirme ihtimali çok düşük. P/E oranları inanılmaz yüksek. Bunlar bir düşmeye başlarsa ancak dolar kuru kurtarır.

Bu sebeple oyumu İş Bankası Sağlık Fonundan yana kullandım. IKL fonunu incelemenizi tavsiye ederim. Fon dağılımı bence çok başarılı önümüzdeki 1-2 sene için.

Aşı ve İlaç işi arttıkça bu fondaki hisseler yürüyebilir. AFT yapacağını yaptı ve artık onun eskisi olacağını sanmıyorum. Artık bence IKL zamanı.

Ne dersiniz?

Alıntı Originally Posted by tuncaboylu Yazıyı Oku
    AFT fonu doğrudan Nasdak + dolarla ile bağlantılı, Türkiye ile ilgisi yok.

Bu iki etmenin yükselmeye devam edeceğini düşünen birinin girmesi gayet mantıklı.

4. Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Değerlemelere baktım ve AFT yerine IKL fonu aldım. AFT deki hisseler eşşek gibi şişmiş, dolar bazında yüksek getiri getirme ihtimali çok düşük. P/E oranları inanılmaz yüksek. Bunlar bir düşmeye başlarsa ancak dolar kuru kurtarır.

Bu sebeple oyumu İş Bankası Sağlık Fonundan yana kullandım. IKL fonunu incelemenizi tavsiye ederim. Fon dağılımı bence çok başarılı önümüzdeki 1-2 sene için.

Aşı ve İlaç işi arttıkça bu fondaki hisseler yürüyebilir. AFT yapacağını yaptı ve artık onun eskisi olacağını sanmıyorum. Artık bence IKL zamanı.

Ne dersiniz?
    Şahsen AFS yi tercih ederim.

6. Ben inceledim ama IKL nin portföy dağılımı sanki daha dengeli.

AFS deki hisselerde iyi ama içinde P/E si çok yüksek olanlar var Moderna gibi. Risk dağılımı çok yüksek. Olur da ABD borsaları çökerse ancak USDTRY nin kazancına göre hedge edebilir kendisini.

AFS nin hisse oranı çok yüksek. Tabi boğa piyasasında daha fazla getirir.

Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Şahsen AFS yi tercih ederim.

7.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    AFT gibi fonlar yatirimcinin fona uzun vade bakmasinin ve hic gunluk umursamasini gosterdi. Oncedende yazdigim gibi gecen yil bir efsaneydir. Bu yil hic oyle olmayacaktir. Fon dunyasida Turkiyede bence sona geliyor. Tam bir sey anlamak lazim. Bir seye gore cok konusurken o sey artik seylikten cikiyor bu ulkelerde cunku bilen bilmeyen hepsi gelip para yatiriyor. Baska avrupa amerika ulkelerinde boyle sey yok. Mesela AFT fonu varya 28 bin yatirimcidan kesni 100 de 80 i bilmiyor neye para yatirmistir.

P.S. Turkiye Turkleri cok duygusal birileri. Mesela bugun yogun satmalari cok komik.
    Malum şahıs piyasaya suikast yapmasaydı dolar 7 liranın altındaydı şu an. AFT'nin esamesi okunmazdı. uzun vadelik bir durum yok yani. AFT'yi şu anda almak da resmen rulet oynamak. dolar yine gevşeyecek nasdak çıkmış marsa zaten. AFT bu yılın en kötülerinden biri olacak bence.

Sağlık sektörü fonlarının da bir geleceği yok bence. Virüs mirüs işleri bu sene biterse yüzüne bakmazlar sağlığın. E ne alacaz peki? dönüp dolaşıp yine kürkçü dükkanına yani oph, nnf, tkf, gmr vs... döneceğiz.

Bu forumun nasd** kelimesine olan alerjisinin sebebini bilen var mı? ana avrat sövsem sansürlenmiyor nasd** diyince auuvvv.

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Bugun yine IPB %40 a yakin turev pozisyon tasiyor. Bakalim yarin getiride ne gorecegiz. Diger yogun turev tasiyan fon ise GPG , %32 turev pozisyon. Bu arada TKF ve TCD dunu hafif siyriklarla atlatmis. OPL ise ayri bir basari.
    Sayenizde TEFAS taki varlık dağılımının her gün güncellendiğini öğrenmiş oldum, çok dikkate aldığım bir veri değildi, bundan sonra değişken fonlardaki olası etkisini görme adına daha dikkatle takip edeceğim, teşekkürler...

Sayfa 14/1002 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •