Sayfa 14/252 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Matriks Formülleri

Alıntı Originally Posted by user Yazıyı Oku
    Merhaba, iyi akşamlar;
    Aşağıda çok uzun zaman önce yayınlanmış bir formül. Matriksde çalışır hale gelir mi diye paylaşıyorum, bende bir sinyal üretmedi veya hisse listesi vermedi. Güzel bir formül diye hatırlıyorum, son gün hareketlenen veya hareketlenecek kağıdı veriyordu. Üstadlara bir kahve keyfi olsun. Şimdiden teşekkürler.
    a1:=Mov(C,7,S);
    a2:=If(ROC(a1,1,%)>0,1,If(ROC(a1,1,%)<0,2,0));
    a3:=ValueWhen(1,a2=1,a1);
    a4:=ValueWhen(1,a2=2,a1);
    a5:=Peak(1, a3, 1);
    a6:=Trough(1, a4, 1);
    a7:=Peak(2, a3, 1);
    a8:=Trough(2, a4, 1);
    a9:=If(a1>a4,1,0);
    a10:=ValueWhen(2, a9=1,HHV(H,14));
    If(Cross(H,a10) and a3=a1 and C>a4 and a5>a4 and a6<a4 and a7>a5 and a7>a8 ,1,0);
    [IMG][/IMG]

Kod:
    a1:=Mov(C,7,S);    a2:=If(ROC(a1,1,%)>0,1,If(ROC(a1,1,%)<0,2,0)); 
    a3:=ValueWhen(1,a2=1,a1);       a4:=ValueWhen(1,a2=2,a1);   
    a5:=ValueWhen(1,Cross(ref(ZIG(a3,1,%),-1),ZIG(a3,1,%)),ref(a3,-1));  
    a6:=ValueWhen(1,Cross(ZIG(a4,1,%),ref(ZIG(a4,1,%),-1)),ref(a4,-1)); 
    a7:=ValueWhen(2,Cross(ref(ZIG(a3,1,%),-1),ZIG(a3,1,%)),ref(a3,-1));  
    a8:=ValueWhen(2,Cross(ZIG(a4,1,%),ref(ZIG(a4,1,%),-1)),ref(a4,-1)); 
    a9:=If(a1>a4,1,0); 
    a10:=ValueWhen(2, a9=1,HHV(H,14)); 
    If(Cross(H,a10) AND a3=a1 AND C>a4 AND a5>a4 AND a6<a4 AND a7>a5 AND a7>a8 ,1,0)

2. uufuk hocam selamlar,

Matrikste actıgımız herhangi bir grafik üzerinde kac adet data oldugunu nasıl hesaplatabiliriz.

Cum(data) var bu cum(c) ile tum close ları topluyor.

Bana örnek 70 adet close datası olan bir grafikte 70 sayısını yakalamka ve aradaki spesific bir günün örnek 7. gunun close unu ögrenmek istiyorum.

Saygılar

Alıntı Originally Posted by yatirimci Yazıyı Oku
    uufuk hocam selamlar,

Matrikste actıgımız herhangi bir grafik üzerinde kac adet data oldugunu nasıl hesaplatabiliriz.

Cum(data) var bu cum(c) ile tum close ları topluyor.

Bana örnek 70 adet close datası olan bir grafikte 70 sayısını yakalamka ve aradaki spesific bir günün örnek 7. gunun close unu ögrenmek istiyorum.

Saygılar
    Data'dan kastınız bar diye anladım...

Cum(1)

ifadesi işinizi görür...

[IMG][/IMG]

4.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Data'dan kastınız bar diye anladım...

Cum(1)

ifadesi işinizi görür...

[IMG][/IMG]
    Elinize sağlık uufuk hocam,

Saygılar

5. yeni site bayağı hızlı ilerlemiş. emeği geçenlerin emeğine sağlık.

bu zig indikatörünün açık halini matriksten istedim vermiyoruz dediler. sağdan soldan baktım gene bulamadım. bunun açık hali var mıdır.
    % hesabı yaparken % ulaştığı barın kapanışını referans alıyor. oysa ulaştığı barın H-L değerini de referans verebiliriz. ama açık hali lazım ki yapalım. mantıklı mıdır uufuk hocam? yani
    ZİG(C,1,%) BURDA %1 DEĞERİNE ULAŞTIĞI BARIN KAPANIŞINI REFERANS ALIYOR ÖLÇÜMÜN BİTİŞ YERİ BAR KAPANIŞ SEVİYESİ OLUYOR OYSA H-L VAR ONU KULLANAMIYORUZ GÖMÜLÜ OLDUĞUNDAN. YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM. ÇOK TEŞEKKÜRLER İYİKİ VARSINIZ.

Alıntı Originally Posted by atikurt Yazıyı Oku
    yeni site bayağı hızlı ilerlemiş. emeği geçenlerin emeğine sağlık.

bu zig indikatörünün açık halini matriksten istedim vermiyoruz dediler. sağdan soldan baktım gene bulamadım. bunun açık hali var mıdır.
    % hesabı yaparken % ulaştığı barın kapanışını referans alıyor. oysa ulaştığı barın H-L değerini de referans verebiliriz. ama açık hali lazım ki yapalım. mantıklı mıdır uufuk hocam? yani
    ZİG(C,1,%) BURDA %1 DEĞERİNE ULAŞTIĞI BARIN KAPANIŞINI REFERANS ALIYOR ÖLÇÜMÜN BİTİŞ YERİ BAR KAPANIŞ SEVİYESİ OLUYOR OYSA H-L VAR ONU KULLANAMIYORUZ GÖMÜLÜ OLDUĞUNDAN. YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM. ÇOK TEŞEKKÜRLER İYİKİ VARSINIZ.
    Tepeleri H dipleri L olarak refarans alan formul vermişdim...
    Yani istedigin...Arşivde ( eski topikde) var....

7.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Tepeleri H dipleri L olarak refarans alan formul vermişdim...
    Yani istedigin...Arşivde ( eski topikde) var....
    abi valla sormadan çok baktım bulamadım şimdi de bulamadım. ben şunu sormak istiyorum. diyelim ki al için ZİG(C,1,%) KULLANDIK BİRDE AL İÇİN ZİG(L,1,%) BURADA MANTIKEN L daha erken al yakması gerekmez mi ama hisselere bakıyorum bazen C çok daha erken al vermiş nasıl oluyor bu?

ikinci bir konu dün sorduğum kısım. ölçüme başladığı yerden % bir gitti mi ve üzerinde kaldı mı diğer barda al yakmalı ama yapmıyor. çok defa rastladım % 1 ulaşmış yan bara geçmiş yan bar %1 üstünde kapatmış gene al yakmamış daha sonraki barlara kalmış. kaçırdığım ne var abi.

Alıntı Originally Posted by atikurt Yazıyı Oku
    abi valla sormadan çok baktım bulamadım şimdi de bulamadım. ben şunu sormak istiyorum. diyelim ki al için ZİG(C,1,%) KULLANDIK BİRDE AL İÇİN ZİG(L,1,%) BURADA MANTIKEN L daha erken al yakması gerekmez mi ama hisselere bakıyorum bazen C çok daha erken al vermiş nasıl oluyor bu?

ikinci bir konu dün sorduğum kısım. ölçüme başladığı yerden % bir gitti mi ve üzerinde kaldı mı diğer barda al yakmalı ama yapmıyor. çok defa rastladım % 1 ulaşmış yan bara geçmiş yan bar %1 üstünde kapatmış gene al yakmamış daha sonraki barlara kalmış. kaçırdığım ne var abi.
    [IMG][/IMG]

Sayfa 14/252 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •