Onemli Gunler Banner
Sayfa 14/1044 İlkİlk ... 4121314151624641145141014 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Bizler sizin kadar kazanmıyoruz desem yalan olmaz...

Teknik Analiz 'e fazla güvenmeyin. Özellikle de para verip öğrendiklerinize. Size öğreten bu işten gerçek anlamda para kazanabilse, size neden sırlarını satsın ki...?!!! Bedava öğretiyorsa, idealist derim ve takdir ederim...

Bu aralar herkes kazanıyor. O nedenle Tekniğe güvenenler sonunda hüsrana uğrayacaklardır...

Şu an ki durumu, borsanın genel durumu ile karıştıranlar, işin sonunda zarar edenler olarak karşımıza çıkacaklardır.

Spekler bu ara Teknik kullanıyorlar. Alıştırma dönemi yaşatıyorlar. Ne zaman hipnoz oluruz, o zaman fişi çekerler...

Bu işler hep böyle olmuştur, olacaktır. Borsanın ilk günüden beri buralardayım ama bu işi bir türlü öğrenemedim gitti. Çünkü ben duygusalım ve borsada duygulara yer olmamalı...!!!
    Üstat zaten çekiciliği devamlı değişken olmasında ve çözülememesinde)

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Bizler sizin kadar kazanmıyoruz desem yalan olmaz...

Teknik Analiz 'e fazla güvenmeyin. Özellikle de para verip öğrendiklerinize. Size öğreten bu işten gerçek anlamda para kazanabilse, size neden sırlarını satsın ki...?!!! Bedava öğretiyorsa, idealist derim ve takdir ederim...

Bu aralar herkes kazanıyor. O nedenle Tekniğe güvenenler sonunda hüsrana uğrayacaklardır...

Şu an ki durumu, borsanın genel durumu ile karıştıranlar, işin sonunda zarar edenler olarak karşımıza çıkacaklardır.

Spekler bu ara Teknik kullanıyorlar. Alıştırma dönemi yaşatıyorlar. Ne zaman hipnoz oluruz, o zaman fişi çekerler...

Bu işler hep böyle olmuştur, olacaktır. Borsanın ilk günüden beri buralardayım ama bu işi bir türlü öğrenemedim gitti. Çünkü ben duygusalım ve borsada duygulara yer olmamalı...!!!
    Üstat zaten çekiciliği devamlı değişken olmasında ve çözülememesinde)

Hayırlı haftalar

4. Demek kişinin yaradılışı borsaya uygun değilse robotik bir yapı, çelikten sinir yoksa tekniz analizi çok iyi bilse de kâr etmiyor, bildiğinin dışına çikıyor. Öyle mi sn T/A?

5. [QUOTE=T/A;5145147]Ve işte nihâyet günümüze geldik...

Bu anlattıklarım umarım bir çağrışım yapmıştır. Bizleri neyin beklediğini ve nerede olduğumuzu anlayabilmişizdir...

Kabaca ne olmuş:

Sonu 8 ile biten yıllarda çöküş, 9 ile biten yıllarda ralli başlangıcı ve sonu 0 ve 1 ile biten yılların şubat-mayıs aylarında yine çöküş yaşayıp, sonu 2 ile biten yıllarda yine sonu 7 ile biten yıllara kadar bir yükseliş yaşamışız...!

İşte bizim borsanın şifresi burada saklı. Bunu öğrenen borsayı öğrenmiş demektir...

Bugün için yorum yapmak her ne kadar sıkıntılı olsa da; geçmişle bakarak bizi dolar bazlı 324 seviyelerine kadar taşıyacak olan bir süreci yaşadığımızı söyleyebilirim... TL bazlı ise bu süreç 6.8 * 324 = 2.203 seviyesi olarak düşünülebilir... Burada doları 6.8 olarak düşündüm. Doların durumuna göre bu seviye değişecektir...

Sonuç olarak baktığımız zaman:

2021 Mart - Mayıs aylarında bizleri muhtemel yeni bir düşüş bekliyor. Yine 1/3 oranına düşmemiz ihtimal dahilinde. Fakat burada ben XU100 endeksten bahsediyorum. Hisseler kendi içlerinde ayrıca değerlendirilseler de bu büyük düşüşten onlar da nasibini alacaktır ama iyi hisseler hızla toparlarken, kötü hisseler 3-4 sene sürünecektir...

Akâbinde yine muazzam bir yükseliş bizleri bekliyor olabilir. Muhtemelen 2023 seçimlerinden hemen sonra veya hemen öncesinde... Fakat toparlanma emâreleri 2022 senesinde görülmeye başlayacaktır...

Yine geldik Selim 'in seçim senaryosuna...

Endeks için verdiğim sözü tutmuş olduğumu düşünüyorum. Akıllarda olan ve olabilecek olan soruları ve cevapları, şifreleri ile birlikte verdiğimi düşünüyorum...

Bu yazı arşivlik bir yazıdır. Geçerliliği hiç bir zaman kaybolmaz. Döngüler üzerine kuruludur... Her şey de döngülerden ibârettir...

Değerli hocam yıllara göre herşeyi çok güzel ve konuların özüne dokunarak yazmışsınız. Tüm o yıllarda borsada olan biri olarak inanın her anı yazılarınızda tekrar yaşadım. Emeğinize öngörünüze ellerinize sağlık. Umarım arşiv niteliğindeki bu yazınızı burayı okuyan katılımcı arkadaşlar gereği gibi değerlendirir. Saygılar kolaylıklar diliyorum👍

Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    Demek kişinin yaradılışı borsaya uygun değilse robotik bir yapı, çelikten sinir yoksa tekniz analizi çok iyi bilse de kâr etmiyor, bildiğinin dışına çikıyor. Öyle mi sn T/A?
    Duygusal bir yapınız varsa düşüşlerde düşüşe inanmazsınız, yükselişlerde çıkışlara inanmazsınız...

O nedenle zamanında trende girip çıkamazsınız...

Sisteminiz size doğruları gösterse de "bu defa farklı olacak!" deyip kendinizi kandırırsınız...

Belirli hisselerin dışına çıkmaz, gidecek hisseleri görseniz bile sizi zarara sokan hisseden çıkamazsınız...!

Elinizdeki hisse hedef ulaştığında bile hipnoza uğramış gibi olur, daha da gidecek izlenimine kapılırsınız...

Speklerin tahtayı salladığı zamanlarda moraliniz bozulur, en güzel hissede bile şüpheye düşersiniz...

Daha çok şey söylenebilir...

O nedenle hep dediğim gibi:

- En kötü sistem bile sistemsizlikten iyidir...

Dikkat ederseniz sistem diyorum. Teknik analiz demiyorum. Bizler üçgenlere, TOBO - OBO 'lara, fincana kulpa bakarken hipnoz olup, düşüşlere inanmayız. O nedenle sistem şart...

Ben bu amaçla 4 yıl önce TA_Sistem 'i geliştirdim. Daha iyisini göremedim. Eksiği ve hatası elbette var ama destekleyici unsurlarla bu eksikler en az seviyeye indirilebiliyor...

Gönderdiğim grafiklere baktıysanız, renklendirilmiş ve oklarla yön belirtilmiştir. Arka planda bu TA_Sistem çalışmaktadır. Bunun üzerine diğer Teknik analiz çalışmalarını ekler ve uygularım...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by ocak17 Yazıyı Oku

Değerli hocam yıllara göre herşeyi çok güzel ve konuların özüne dokunarak yazmışsınız. Tüm o yıllarda borsada olan biri olarak inanın her anı yazılarınızda tekrar yaşadım. Emeğinize öngörünüze ellerinize sağlık. Umarım arşiv niteliğindeki bu yazınızı burayı okuyan katılımcı arkadaşlar gereği gibi değerlendirir. Saygılar kolaylıklar diliyorum��
    Teşekkür ederim...

Dün yazmayı unutmuşum...

1998 ve 1999 yıllarındaki düşüşte Rusya krizi bahanesi ile tam olarak %50 'lik bir yaşadık...

Her ne hikmetse 2020 nisan ayında da tam %50 'lik bir düşüş yaşadık...

Her 20 yılda bir bu döngüler arkadan gelen nesil tarafından tekrarlanıyor. Bizler içinde olup yaşadığımız halde uyutuluyoruz, yeni nesil nasıl uyumasın...

Şimdi "borsada bedava var var diye" millet elindekini avucundakini borsaya getiriyor. Fakat sonuçları hiç de öyle iyi olmayacak. Sizlere tam 30 yıllık bir serüveni gözler önüne serdim. Olan olaylar hep aynı...

Burada doğru hisseyi, doğru zamanda alan ve hissesine sahip çıkan hep kazanmıştır...

Eskilere bakınca bu hisselerden bir kaçını sayabiliriz:

ARCLK, TUPRS, ASELS, EREGL, EGEEN, vb...

Bu hisseler düşüşlerde çok sert düşmüş olsalar da (özellikle 2008 krizinde ARCLK 'in 1/10 fiyatına düştüğünü çok iyi hatırlıyorum) sonrasında bu zararlarını yıllar içerisinde fazlası ile telâfi ettiler...

Bir de bunları belirli bir sistem dahilinde AL/SAT/TUT yapılabilseydi neler olabileceğini düşünmek bile sistemli olmanın önemini gözler önüne seriyor...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,990
    Günaydın Genşşşleeeer .

Size bir tüyo vereyim mi ? - 4 -
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Sayfa 14/1044 İlkİlk ... 4121314151624641145141014 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •