Sayfa 14/1023 İlkİlk ... 4121314151624641145141014 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Kasada fiziki dolar candır şu memlekette. Sıkıntı yok fed isterse 3 artırım yapacağım desin ne olacak 3.85 altı zor gibi bu saatten sonra. Yıl sonuna kadar 5 diyenler kalır kısacılar verir.

Altın öngörüsü olan var mı?
    Selamlar..temel olarak düşüncelerim şöyle;

1) FED'den 3-4 faiz artışı beklentisi varken altın pek yükselemez..

2) FED faiz artışından sonra altın genelde yükselir..çünki faiz artışları enflasyonun varlığına da delalettir..

3) Bence global piyasalar büyümede pik noktasını geçti ve aşağı doğru süzülmeye başladı..FED'inde öyle rahat faiz arttıramayacağı dönemler bu sene içinde görülecek diye düşünüyorum..dolayısıyla FED'in nefesinin kesilmeye başladığı zaman, uçup kaçmasada mevcutta bir enflasyonda olduğuna göre, o sıralar altının günü başlar diye düşünüyorum..kanımca daha var..

Ancak vergi indirimi ve alt yapı yatırımlarının ABD büyümesi üzerindeki etkilerini yukarıda yorumumda hariç tutuyorum, henüz başlangıç aşamasındalar çünki..ayrıca ticaret savaşlarının hangi yöne evrileceğide önemli..

4) Libor'un artmasıyla birlikte risklerde artmaya başladı..globalde likiditenin yinede fazla olması bazı gelişmeleri geciktiriyor olabilir ancak riskten kaçış başlarsa doların güvenli liman olması kaçınılmaz olur..bu aşamada dolar artarken altının şansı pek olmaz ama global ekonomide kırılma başlarsa (banka, şirket batışı vb..) hem dolar, hem altın güvenli liman olur diye düşünüyorum..

Neyse varyasyon çok..YTD..

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Ben de bundan böyle banka aracılığıyla döviz al-sat yerine VİOP ağırlıklı döviz işlemi yapmayı düşünüyorum.

Para bankada iyi faiz alırken , Maliye'ye güvenmediğim için VİOP ta döviz kontratı al-sat yapmak daha uygun gelmekte.

Fiziki döviz zaten başa bela...

Bankada döviz de sorunlu olabilir.

Kuşkucu ve karamsar bir günümdeyim..
    1-VİOP döviz piyasasını yansıtmaktan çok uzak ,tıpkı İAB gibi.. adeta çocuk oyuncağı gibi .Ne derinlik var ne bir şey...
    2-Kaynağından oluşan karlar üzerinden % 10 stopaj kesiliyor.

3.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Selamlar..temel olarak düşüncelerim şöyle;

1) FED'den 3-4 faiz artışı beklentisi varken altın pek yükselemez..

2) FED faiz artışından sonra altın genelde yükselir..çünki faiz artışları enflasyonun varlığına da delalettir..

3) Bence global piyasalar büyümede pik noktasını geçti ve aşağı doğru süzülmeye başladı..FED'inde öyle rahat faiz arttıramayacağı dönemler bu sene içinde görülecek diye düşünüyorum..dolayısıyla FED'in nefesinin kesilmeye başladığı zaman, uçup kaçmasada mevcutta bir enflasyonda olduğuna göre, o sıralar altının günü başlar diye düşünüyorum..kanımca daha var..

Ancak vergi indirimi ve alt yapı yatırımlarının ABD büyümesi üzerindeki etkilerini yukarıda yorumumda hariç tutuyorum, henüz başlangıç aşamasındalar çünki..ayrıca ticaret savaşlarının hangi yöne evrileceğide önemli..

4) Libor'un artmasıyla birlikte risklerde artmaya başladı..globalde likiditenin yinede fazla olması bazı gelişmeleri geciktiriyor olabilir ancak riskten kaçış başlarsa doların güvenli liman olması kaçınılmaz olur..bu aşamada dolar artarken altının şansı pek olmaz ama global ekonomide kırılma başlarsa (banka, şirket batışı vb..) hem dolar, hem altın güvenli liman olur diye düşünüyorum..

Neyse varyasyon çok..YTD..
    Sevgili dostum güzel değerlendirme için teşekkürler. Dünyada veya Türkiye’de bir kriz olacaksa bundan hem dolar hemde gram altın nasipleniyor. Bunu en son 2008 krizinde yaşamıştık. Türkiye dolar %3 günkük artarken dışarda ons %5 artıyordu. Gram altının günlük getirileri %10 ları bulduğu günler oluyordu.

Bunlar krizde geçerli veya savaşta. Bunlar yoksa eğer hem dolar da hemde gram altında yıllık %20 gibi kazançlar normal ve olasıdır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    1-VİOP döviz piyasasını yansıtmaktan çok uzak ,tıpkı İAB gibi.. adeta çocuk oyuncağı gibi .Ne derinlik var ne bir şey...
    2-Kaynağından oluşan karlar üzerinden % 10 stopaj kesiliyor.
    Arkadan gelen kabakçıyı düşündükçe % 10 stopaj iyidir...

100 kontrat derinliği kaldırmıyor mu yani VİOP?

Ben bugüne kadar hiç zorluk çekmedim.

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Arkadan gelen kabakçıyı düşündükçe % 10 stopaj iyidir...

100 kontrat derinliği kaldırmıyor mu yani VİOP?

Ben bugüne kadar hiç zorluk çekmedim.
    Gelin kıbrısa rulete gidek.

USDTRY (AYLIK)

2001 den bu yana uzanan trend cizgisinin uzerine ilk kez kasim 2016 da cikilmis. Bu nokta (3.25) donum noktasi olmus. En onemli destek 3.50 seviyesi. Bu seviyelerin alti bir daha gorulmez diye tahmin ediyorum. 4 (Rabia) kritik ve psikolojik bir direnc.

[IMG][/IMG][/QUOTE]

EURTRY (AYLIK)

2008 EYLULDEN BUGUNE kadar uzanan trend cizgisinin uzerine ilk kez 6 ay once cikmis ve uzerinde guclu kalmaya devam ediyor. En onemli destek 4.53 seviyesi. Bu seviye her ay uzerine 2 puan koymakta. Bu noktanin altina gelmek farkli bir hikaye yazilmasina neden olur. Bu ancak EURUSD paritesinin 1.10 seviyelerine yaklasmasi ile mumkun olabilir.

[IMG][/IMG][/QUOTE]

Petrol fiyatlarında 80 Usd gibi rakamlar görülürse acaba ne olur cari açıkta ki durumumuz !... Bu durumda kime höykürecek bizim siyasetçi tayfası bekleyip görelim. İşini bilmeyen kasap eninde sonunda mötüne kaçar masat...

Altın rezervlerimiz yükseliyormuş ilginç demekki reis etkisi çok büyük her yere yetişiyor Tl de kalan gariban kesimde yok şu banka 14 veriyor yok bu banka 14.10 veriyor diye oradan oraya dolaşıp paralarını mundar ediyor.

Sayfa 14/1023 İlkİlk ... 4121314151624641145141014 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •