Sayfa 14/1004 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Viop LIII

Ne zoruma gidiyor biliyor musun Olric? Ona yazdıklarımı ondan başka herkes okuyor."
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

Astroloji hesaplarına karşı uyarı

Borsa ve kripto para piyasası manipülasyonu yapan hesapların yanı sıra son dönemde sosyal medyada astroloji hesapları da gündem oldu.

Astroloji ve burçlar üzerine paylaşımlar yaparak kullanıcıların manevi duyguları ve inançlarını istismar eden kötü niyetli kişiler olduğu tespit edildi.

Maddi dolandırıcılık kadar manevi zaaflar kullanılarak yapılan dolandırıcılık faaliyetlerinde artış yaşanması dikkatlerden kaçmadı.

Bu kapsamda vatandaşlara sosyal medyada astroloji ve astrolog hesapları ile maddi kazanç sağlamak isteyen hesaplara itibar edilmemesi konusunda uyarı yapıldı.

Bir yıl önce sorular sorulmuştu......

İbrahim Çanakcı, borsadaki iddiaları sordu: ‘Manipülatörlerin arkasında kim var?’
    DEVA Partili İbrahim Çanakcı, borsada yaşanan sert yükseliş ve düşüşlerle ilgili ekonomi yönetimine sorularla yüklendi: “Banka hisseleri inceleniyor mu?â€, “Birikimleriyle hisse senedi alan vatandaşlarımızın zararını karşılayacak mısınız?â€, “Birkaç kişi bütün piyasayı nasıl manipüle edebiliyor?â€, “SPK, aracılarla pazarlık mı yaptı?â€. TBMM’ye soru önergesi veren DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu ise bu soruları Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye yöneltti.

DEVA Partisi, borsada yaşanan dalgalanmalar üzerine harekete geçti. Partinin genel merkezinde basın açıklaması yapan DEVA Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Çanakcı ekonomi yönetimine 12 soru sordu. TBMM’ye soru önergesi veren DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’den bu soruların yanıtını istedi.

‘SPK’nın aracı kurumlarla pazarlık masasına oturduğu doğru mu?’
    “Takasbank 21.09.2022 tarihinde VİOP’da sadece banka hisse senetlerinde teminat oranlarını azaltmıştır. Oranlar azaltılarak teminat yükümlülükleri düşürülmüş böylece bu işlemi yapan kişiler ve bu kişilerin işlemlerini gerçekleştirdikleri aracı kurumlar kurtarılmışlardır. Takasbank’ın teminat oranlarını Sermaye Piyasası Kurumu’nun 20.09.2022 tarihinde 4 aracı kurumla yaptığı pazarlıklar neticesinde düşürdüğü iddia edilmektedir. SPK ile aracı kurumların pazarlık masasına oturduğu doğru mudur? Doğru ise bu pazarlıkta neler konuşulmuştur?â€

‘Zikredilen isimler hakkında bir inceleme veya soruşturma var mı?’
    “Bahsi geçen 4 aracı kurumdan birinin Yönetim Kurulu Başkanı medyaya verdiği demeçte bu manipülasyondan dolayı bazı isimler zikretmiştir. Bu konuda ve isimler hakkında SPK tarafından başlatılan herhangi bir inceleme veya soruşturma var mıdır?â€

Ne olmuştu?
    Borsa İstanbul Bankacılık Endeksinde 14 Temmuz – 12 Eylül 2022 arasında yüzde 160’tan daha fazla artış olduktan sonra bir hafta içerisinde endekste yüzde 38’lik bir düşüş yaşanmıştı. Bankacılık sektöründeki bu hareketlilik diğer hisse senetlerini de etkilemişti. Hisse fiyatlarında önemli çalkantılar oluşmuştu. Küçük yatırımcılar bu fiyat hareketliliğinden etkilenmişti.

Bu durumun piyasadaki birkaç oyuncunun hem vadeli işlemler piyasasında hem de spot pay piyasasında yaptıkları manipülatif işlemler neticesinde oluştuğu kamuoyuna yansıyan iddialar arasında.

Söz konusu kişi ve kurumların piyasa yukarı yönlü giderken önemli miktarda kazanç sağladıkları, piyasanın aşağı yönlü hareketi sırasında ise vadeli işlemler piyasasındaki teminatlarını karşılayabilmek için pay piyasasında büyük miktarda satış yapmak durumunda kaldıkları ifade ediliyor. Fiyatlardaki düşüşlerin ardından devre kesicilerin çalışması da buna bağlanıyor.

Öte yandan aracı kuruluşların kendi aralarında toplantı yaptıkları ve taleplerini Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı’na ve SPK’ya ilettikleri basına yansıdı. Bu toplantının ardından Takasbank, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda Bankaların dayanak varlıkları için işlem teminatı hesaplamalarında kullanılan risk parametrelerinin güncellendiğini duyurmuştu.

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Ne zoruma gidiyor biliyor musun Olric? Ona yazdıklarımı ondan başka herkes okuyor."
    https://youtu.be/vyZAvaonwYM

Bu kadın bir Filozof olabilir bence.

Kalınca sebepsiz bir başıma
    Hatıralar beynimde dans ediyor
    Günahlarım dizilip bir bir karşıma
    Sanki birer birer intikam alıyor

Yüreğimden zincire vurulmuşum
    Anılar her bir halkayı bağlıyor
    Ben duygularımın esiri olmuşum
    Hatalar yalan duygularda başlıyor

Sende benim hatalarımdan birisin
    Sen en büyük günahların bedelisin
    Senin için harcanan zamana yazık
    Sen en güzel duyguların katilisin

İstemem seni
    Ne sevgini ne kendini
    İstemem ben bu hayatı
    Sözüm ona pembe rengini.
    Biliyor musun Olric, benim bir çok dostum var.
    Görüyorum efendim, hepsinin sırtınızda izleri var.
    Son düzenleme : altınorta; 05-08-2023 saat: 13:56.

Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    https://youtu.be/vyZAvaonwYM

Bu kadın bir Filozof olabilir bence.

Çocukluğumda dinlediğim sezen....Hit şarkıdan biri...

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Çocukluğumda dinlediğim sezen....Hit şarkıdan biri...
    Yaş kaç sizin, bayan değilseniz

Bugün çocuklarına ingilizce ders veren bir tanıdıktan duydum..
    Göcek'te aile 2 aylık villa kiralamış.. aylığı 23.500 EUR

Geçen ay araba ithalatı 3 milyar USD'a yaklaşmış..
    CAri açık geçen ay10 milyar USD gibi.. içinde 3 milyar USD arabanın payı var...

Mehmet Şimşek 4 Ağustos günü İstanbul da Batı dünyasının bazı önemli yatırımcılarıyla bir araya geldi.
    Toplantıyı düzenleyen dünyanın önemli yatırım bankalarından JP Morgan Chase oldu;
    Reuters haber ajansına göre 40 tan fazla uluslararası yatırımcı şirket katılmış.

YAbancı para verecek, yerli parayı saçıp,savuşturacak...
    Müsrif ve ayarı kaçmış bir Ülkeye yabancı ne yapsın? Elini verir,kolunu kaptırır..
    dipsiz kuyu,TR

ariton abi git gide atayiz olmaya başladı

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Sayfa 14/1004 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •