Sayfa 14/376 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 3003 madde; 105 - 112 arası.

Konu: KONYA - Konya Çimento

1. Boşuna demiyoruz hipnator diye

2.  Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    endeks düşüyor mu?
    Bana göre düzeltiyor da, "zirveden döndük" diyenler de vardı. Bugün ilk defa ekrana bakabiliyorum, iyi-kötü bu haftayı telafi ediyor gibiyiz. Umarım önümüzdeki hafta yeni zirvelere hep birlikte yol alırız. Bol kazançlar.

3. Bu sene bedelsiz egede patlar seneye fren sonrada bizimki yani bi 2-3 yıl var o zamana kadar anca 5000 lerde olur en yüsek 7000 i görür bedelsizden sonrada 15000 den bölünür. Kendimce bi tahmin

4.  Alıntı Originally Posted by Kepetto Yazıyı Oku
    Boşuna demiyoruz hipnator diye
    sevgili kepetto ahırın kapısı sonuna kadar açıktı huysuz bir şeylerden huylandı içeri girmeyip kapı önüne geldi geldi geri kaçtı içeri bir sokabilseydik anında kapıları kitler bu kısragı damızlık yapar gibi aygıra çektirirdik ama ben yavru istemezim dercesine kaçtı er geç o ahıra girecek başka da çaresi yok hayırlı tatiller.
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

5.  Alıntı Originally Posted by Ezeleser Yazıyı Oku
    Bu sene bedelsiz egede patlar seneye fren sonrada bizimki yani bi 2-3 yıl var o zamana kadar anca 5000 lerde olur en yüsek 7000 i görür bedelsizden sonrada 15000 den bölünür. Kendimce bi tahmin
    3 sene sonra15K mi. Sende iyice geberttin hisseyi

6.  Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    sevgili kepetto ahırın kapısı sonuna kadar açıktı huysuz bir şeylerden huylandı içeri girmeyip kapı önüne geldi geldi geri kaçtı içeri bir sokabilseydik anında kapıları kitler bu kısragı damızlık yapar gibi aygıra çektirirdik ama ben yavru istemezim dercesine kaçtı er geç o ahıra girecek başka da çaresi yok hayırlı tatiller.
    Çok temkinli gidiyor Mercek hocam, yükselişte fren ve egekiz i uzak mesafe izledi. Düşüşte geri kalmadı ama onlardan. Bugünde egeen in yükselişi ne gönülsüz eşlik etme durumda kaldı. Kendi hareketine bir türlü başlamadı. Bir başlasa hareket nedir gösterir cümle aleme. Uzun zamandır unuttuk tabi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,296
    Dostluk vaktinde buluşalım sevgili Mehmet DÜLGERMalum Şeb-i Arus Mevlana Haftası
    PARFICIM SA (VICAT SA. Grubu) ( % 81,88 )
    Konya Çimento Ticaret Ltd. Şti. ( % 1,46 )
    Diğer Hissedarlar ( % 16,66 )

Şirketimizin kuruluş çalışmaları 1954 yılında 115 Konyalı işadamının öncülüğünde başlamıştır. Sermaye yetersizliği nedeniyle yatırım faaliyetleri bir süre duran kuruluşumuza T. Çimento San. T.A.Ş. ve T. İş Bankası’nın ortak olmaları sağlanmış ve 1963 yılında yaş sistem teknolojisi kullanılarak 200.000 ton/yıl çimento kapasitesi ile üretime başlanmıştır.

1989 yılında özelleştirme kapsamına alınan kuruluşumuzda T. Çimento San. T.A.Ş.’nin %39,8 oranındaki hisseleri önce Kamu Ortaklığı İdaresine devredilmiş, daha sonra halka açılmıştır. 1991 yılında T. İş Bankası sahip olduğu kuruluşumuz hisselerini blok satışla dünyanın önde gelen çimento üreticilerinden Fransız VICAT Grubuna devretmiştir. VICAT Grubu şu anda kuruluşumuzda %81,88 iştirak payına sahiptir.

Kuruluşumuzun artan talepleri karşılamakta zorlanması üzerine 1976 yılında kuru sistem üretim yapan ikinci tesisimiz faaliyete geçmiş ve çimento üretim kapasitemiz 600.000 ton/yıla çıkartılmıştır. 1986 yılında üretim maliyeti yüksek olan yaş sistem döner fırınımız tamamen devre dışı bırakılmıştır. Son yatırımlarımızla birlikte klinker kapasitemiz 1.500.000 ton/yıl, çimento öğütme kapasitemiz ise 2.150.000 ton/yıla ulaşmıştır.

Hazır Beton faaliyetlerimiz, 30.06.2015 tarihinde Ana Ortaklığımızdan kısmi bölünme suretiyle kurulan, %100 sermaye payına sahip olduğumuz, bağlı ortaklığımız, Konya Hazır Beton San. Ve Tic. A.Ş. tarafından sürdürülmektedir.

BAĞLI ORTAKLIKLARIMIZ
    Ticaret Unvanı Faaliyet Konusu Şirketin Sermayedeki Payı (%)
    Konya Hazır Beton San. Ve Tic. A.Ş. Her türlü çimento mamulünü kullanmak suretiyle, hazır beton ve prefabrik yapı elemanlarının ara ve nihai ürünlerinin üretilmesi, imal edilmesi pazarlanması, alınıp satılması, ithal ve ihraç edilmesi. 100,00
    Konya Çimento Ticaret Ltd. Şti. Çimento ve sair yapı malzemeleri alım satım, nakliye ve işçilik hizmetleri. 99,00
    Sigma Beton Laboratuvar. Hizm. Tic. Ltd. Şti. Yapı denetimi, standartlara uygunluk deneyleri, Ar-Ge. danışmanlık. 50,00
    Çözüm Endüstriyel Atık İşleme San. ve Tic. A.Ş. Atık işleme ve ayrıştırma 50,00
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

8.  Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    Dostluk vaktinde buluşalım sevgili Mehmet DÜLGERMalum Şeb-i Arus Mevlana Haftası
    PARFICIM SA (VICAT SA. Grubu) ( % 81,88 )
    Konya Çimento Ticaret Ltd. Şti. ( % 1,46 )
    Diğer Hissedarlar ( % 16,66 )

Şirketimizin kuruluş çalışmaları 1954 yılında 115 Konyalı işadamının öncülüğünde başlamıştır. Sermaye yetersizliği nedeniyle yatırım faaliyetleri bir süre duran kuruluşumuza T. Çimento San. T.A.Ş. ve T. İş Bankası’nın ortak olmaları sağlanmış ve 1963 yılında yaş sistem teknolojisi kullanılarak 200.000 ton/yıl çimento kapasitesi ile üretime başlanmıştır.

1989 yılında özelleştirme kapsamına alınan kuruluşumuzda T. Çimento San. T.A.Ş.’nin %39,8 oranındaki hisseleri önce Kamu Ortaklığı İdaresine devredilmiş, daha sonra halka açılmıştır. 1991 yılında T. İş Bankası sahip olduğu kuruluşumuz hisselerini blok satışla dünyanın önde gelen çimento üreticilerinden Fransız VICAT Grubuna devretmiştir. VICAT Grubu şu anda kuruluşumuzda %81,88 iştirak payına sahiptir.

Kuruluşumuzun artan talepleri karşılamakta zorlanması üzerine 1976 yılında kuru sistem üretim yapan ikinci tesisimiz faaliyete geçmiş ve çimento üretim kapasitemiz 600.000 ton/yıla çıkartılmıştır. 1986 yılında üretim maliyeti yüksek olan yaş sistem döner fırınımız tamamen devre dışı bırakılmıştır. Son yatırımlarımızla birlikte klinker kapasitemiz 1.500.000 ton/yıl, çimento öğütme kapasitemiz ise 2.150.000 ton/yıla ulaşmıştır.

Hazır Beton faaliyetlerimiz, 30.06.2015 tarihinde Ana Ortaklığımızdan kısmi bölünme suretiyle kurulan, %100 sermaye payına sahip olduğumuz, bağlı ortaklığımız, Konya Hazır Beton San. Ve Tic. A.Ş. tarafından sürdürülmektedir.

BAĞLI ORTAKLIKLARIMIZ
    Ticaret Unvanı Faaliyet Konusu Şirketin Sermayedeki Payı (%)
    Konya Hazır Beton San. Ve Tic. A.Ş. Her türlü çimento mamulünü kullanmak suretiyle, hazır beton ve prefabrik yapı elemanlarının ara ve nihai ürünlerinin üretilmesi, imal edilmesi pazarlanması, alınıp satılması, ithal ve ihraç edilmesi. 100,00
    Konya Çimento Ticaret Ltd. Şti. Çimento ve sair yapı malzemeleri alım satım, nakliye ve işçilik hizmetleri. 99,00
    Sigma Beton Laboratuvar. Hizm. Tic. Ltd. Şti. Yapı denetimi, standartlara uygunluk deneyleri, Ar-Ge. danışmanlık. 50,00
    Çözüm Endüstriyel Atık İşleme San. ve Tic. A.Ş. Atık işleme ve ayrıştırma 50,00
    /////////// Şebi Arus da yarı oldu , 07 - 17 Aralık \\\\\\\\\\\\
    Yazdıklarım kişisel görüşüm olup; al-sat-tut tavsiyesi içermez!...

Sayfa 14/376 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •