Sayfa 14/672 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 105 - 112 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by desertaxe Yazıyı Oku
    Bir ilave yapayim sonucta TSGYO ile birlesmenin kendisi degil, birlesmenin sartlari bugun icin kritik olan asil mevzu. Esas alinacak bilanco donemi ve karsilikli yukumlulukler nedir bunu bir an once kamuoyuna sunsalar burasi bayram yeri olur. Ben de sahsen TSGYO birlesmesi korkutucu degil hatta ISGYO icin viz gelir ama, mevcut durumu daha da kotuye tasiyacak bir hisse fiyatlamasi gormek istemiyoruz.
    Yoksa zaten genel olarak ISGYO'nun makro olcude bir zarar yazacagi ve gelecek yillarda zarar yazmasina sebep olacak buyuk bir etki yaratacagi kanisinda degilim elbette. Bugunu kisa ve ortada kotuye goturebilir, diger hisseler bahar havasi yasarken bizler temettuye talim diyip disimizi sikalim kemerimizi sikalim elbet gecer bugunler de diye diye avunmak da pek arzu edilen durum degildir.
    Spk tebliginde cok net yazar hangi mali tablolarin baz alinacagi sayet nisan ile agustos sonu arasi birlesmenin onaylanacagi gk toplantisi yapilacaksa son yıllık tablo baz alinir.eger baz alinan tablo sonrasi ciddi mali bir degisim varsa o zaman ara bir tablo cikartilip tekrar özkaynak revize edilir.

2.  Alıntı Originally Posted by JANS Yazıyı Oku
    Spk tebliginde cok net yazar hangi mali tablolarin baz alinacagi sayet nisan ile agustos sonu arasi birlesmenin onaylanacagi gk toplantisi yapilacaksa son yıllık tablo baz alinir.eger baz alinan tablo sonrasi ciddi mali bir degisim varsa o zaman ara bir tablo cikartilip tekrar özkaynak revize edilir.
    O zaman 2016 sonu bazı alınacak değil mi? Bu da İŞGYO için daha da iyi bir durum olsa gerek.

3. Endeks 90 bini geçti. Hayırlı olsun. İŞGYO da yine tık yok.

4. Sana yatırım yaptığım güne lanet olsun. Sanırım satıp kurtulacağım artık

5. Sanırım aklıma kaybedicem. Ne var bu kağıtta yahu.

6. temettüye ye doğru hareketlenir.
    bu sene neden bedelsiz açıklamadı. ytd.

7. Is guc kosturmaca derken seansa bakamadiydim
    Az once baktim ama bakmaz olaydim endeks 91bini gecmis son 4 yilin rekorunu kiriyor.
    Gitmeyen kagit kaldi mi ya?

8.  Alıntı Originally Posted by desertaxe Yazıyı Oku
    kendi isgyo sitesinden yatirimci iliskilerine yazdim.

Gectigimiz yil ISGYO ve TSGYO sirketlerinin birlesim haberleri uzerine ozellikle piyasada islem goren ISGYO hisselerinin uzerinde asagida belirtecegim konularda cesitli spekulasyonlar yapilmis ve belirsizlikler olusmustur. Bu nedenle hisse fiyatlari konusunda mevcut piyasa kosullari gozonune alindiginda, bilhassa kucuk yatirimcilar nezdinde gercegi yansitmayan ve menfi anlamda dusuk fiyatlamalarin gerceklestigi ve kucuk yatirimcinin zarara ugratildigi intibasi olusmustur.

Bu baglamda sirketinizin kurumsal bilgilendirme organlari vasitasi ile kamuoyunun daha fazla aydinlatilmasi ve kucuk yatirimcinin haksiz piyasa manipulasyonlarina karsi savunmasiz birakilmadigina dair bir guven telkini olarak,
    - TSGYO sirketi ile birlesim sartlarinin detaylari, esas birlesimde baz alinacak bilanco donemi hangi donem olacaktir?
    - Birlesmeye muhatab sirketlerin mevcut borclari konusunda izlenecek yol haritasi vs ayrintilari nelerdir?
    - Birlesmeden dogacak (varsa sayet) potansiyel zarardan mevcut ortaklarin haklarinin korunmasi ve zarara ugramamasi icin ne gibi tedbirler alinacaktir?

Yukarida belirtilen hususlada mumkun mertebe biz kucuk yatirimcilarin da musterih olmasi icin kamuoyuna aciklama yapmanizi bekliyor ve umitediyoruz.

Saygilarimla,

xxxx

Gelen cevabi paylasiyorum:

Sayın xxxx,

Şirketimiz, TSKB GYO ile birleşme görüşmelerinin yürütülmesi süreci kapsamında, tüm pay sahiplerimizin menfaatlerini gözeterek, Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgili düzenlemeleri çerçevesinde hareket etmektedir.

Mevcut durum itibarıyla, TSKB GYO ile birleşme görüşmelerine devam edilmekte olup birleşmeye yönünde alınmış bir Yönetim Kurulu kararı yoktur. Söz konusu sürece ilişkin detaylar netleştikçe, Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla gerekli açıklamalar yapılmaktadır.

Birleşme işlemine ilişkin Yönetim Kurulumuz tarafından olumlu karar alınması durumunda, kamuya açıklanacak birleşme kararında ve sürece ilişkin hazırlanacak birleşme dokümanlarında birleşme sürecinin ayrıntılarına yer verilecek, ayrıca pay sahiplerimiz pay sahipliği haklarının kullanımına ilişkin bilgilendirilecektir.

Saygılarımızla,

Yatırımcı İlişkileri Bölümü
    İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Sayfa 14/672 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •