Sayfa 140/653 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240640 ... SonSon
Arama sonucu : 5224 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2.  Alıntı Originally Posted by yksl Yazıyı Oku
    25.45 üzerine atmadan gitmez.

#asels
    " 24 gecsin ucar " , " 24.50 gecin kopar " , " 24.60 gecsin uzay" , 24 80 gecsin is tamam , ben grafikciyim " , "25 gecsin canak tamam kopar " Ee hocalar ustalar nedir son durum.. Devam devam biriniz tutturacak

kuşlu siteden alıntı.

3. Ben yazmadım benim yorumum bunların hiçbiri değil.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by mertfatih Yazıyı Oku

#asels
    " 24 gecsin ucar " , " 24.50 gecin kopar " , " 24.60 gecsin uzay" , 24 80 gecsin is tamam , ben grafikciyim " , "25 gecsin canak tamam kopar " Ee hocalar ustalar nedir son durum.. Devam devam biriniz tutturacak

kuşlu siteden alıntı.
    Burası kuşlu site değil... 100 tane hisse söyleyip tutturma heveslisi gördünüz mü? yada kopar uçar diyen?
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Aselsan
    Bedelsiz ne zaman verebilir en kısa sürede
    İnceleyen arkadaş varsa söyleyebilir mi
    Üzerindeki ölü toprağı bedelsiz dagitwcaktir elbet

6. 2000-2004

20017-2022

Tekrar merhaba Arkadaşlar....
    Unutmak üzere olan Aselsan geçmişi ile ilgili bilgilerimizi tekrar hatırlatmak amacıyla dolar bazında aylık tüm grafiği üzerinde bir çalışma yaptım....hissenin geleceğini ön görebilmek açısından geçmişini tekrar hatırlamak ve anlamak iyi oldu.....Unuttuğumuz bayağı önemli noktalar vardı...

Şu anda şu anda yaşadığımız kötü durum Aselsanın ilk değil 33 yıllık borsa geçmişinin 3.büyük tariihi düşüş dalgasıdır..

2000-2001 krizinde Borsa dolar bazında %88 değer yitirrirken Aselsan %95 çökmüştü....2008 krizinde Borsa %78 değer yitirirken Aselsan yine %84 çökmüştü...Son 10 yıllık borsa çöküşünde 2013-2022 tarihleri arasında Borsamız dolar zirvesinden %78,5aşağı değer yitirirken 2017 yılı zirvesinden Aselsan bu defa borsa ile eşit oranda %78,5 değer kaybetmiş......Bu defa tahta sahipleri biraz kibarlık yapmışlar yani..

Şu anda içinde bulunduğumuz durum teknik olarak en çok 2000-2004 yılı sürecine benzemektedir....Teknik benzerlik %90 diyebilirim....Ancak temel olarak şu anki Aselsan o dönemde yoğunluk olarak askeri telsiz ve pil üreten Aselsanına on basar.... Her iki dolar grafiğinde 10 dan 200'e kadar aylık 7 adet üssel ortalamalar kullanmştır.....Bu ortalamların bir araya gelip deste haline gelip ''Dip'' seviyelerden birbirleri ile buluşması 10 yıldan fazla zaman gerekiyor.......Bu defaki düşüş en uzun sürenidir.....Ayrıca ortalamaların en dipte buluşup deste haline gelmek üzere olan en iyi teknik formasyondur......2004 yılındaki yukarı kopuş dibin biraz yukarısından ve son zirveden %75 aşağı iken başlamıştı...Tesadüf buya, tüm aylık ortalamaların bir biri ile buluşup kesişlemeye ramak kaldığı şu an ki seviyede son dolar zirvesinden %75 aşağıdadır....

Düşüncelerim biraz daha netleşmiş durumdadır.....Devletten alacakları, nakit akışı, Batı ambargoları, yabancı takas, siyasi baskı vs gibi gerekçeler kesinlikle ana nedenler değildir...Ana nedenler Tahta sahiplerinin uzun erimli periyodik aşağı ve yukarı hareket planlarıdır......Zoruma giden tek şey Aselsanın altın çağına girmeye hazırlandığı bir devirde tahta sahiplerinin bunları görmezlikten gelerek hisseyi affetmemesidir.....

Şu anda hissenin büyük bir yukarı hareket hazırlığı içinde olduğuna ve bu hareketin başlmasına da sürenin çok az kaldığına inaniyorum... Ayrıca bu forumda bazı yorumcuların firmaya mevcut iktidarın zarar verdiği şeklindeki düşüncelerine de katılmam mümkün değil.....Aksine mevcut iktidar döneminde özellikle son 7-8 yılda Aselsan bir çok yönden çok destek gördü ve tarihinin en iyi innovasyon ve yatırım hamlelerini bu dönemde gerçekleştirdi....

2030 yılına kadar Aselsan için beklentilerim:

- Türkiye ilk 500 büyük şirket arasında 1.
    - Bist30 da en yüksek piyasa değeri
    - Türkiyenin en iyi tanınan ve değerli uluslararası markası
    - 3-4 yıl sonra Yurt dışı satışların Yurt içi satışlara denk yada geçmesi..
    - 4-5 yıl sonra yurt dışı satışların yıllık 1 milyar-$ geçmesi.
    - 7-8 yıl sonra sivil ürün satışların savunma ürün satışlarını yakalaması....

Orta vade de Elektrikli araç çözümleri, Yüksek irtifa uydu teknolojileri, Elektronik Medikal aygıtlar, Gelişmiş katmanlı hava savunma sistemleri başta olmak üzere Aselsanın katma değeri yüksek bir çok yeni teknolojik alanda kendinden söz ettireceğini düşünüyorum..

Yatırım Tavsiyesii Değildir..

biraz daha araştıran ve bilimsel çalışmalar yapan arkadaşlar çoğaldıkça seviniyorum...
    mesnedsiz, siyasi, söylenti ya da temelsiz lakırdılarla hisseyi kötülemek isteyenler, bilgi veriyorum maskesi altında çoğu insanın günahına girerek bilinçaltlarında hisseyi sattırmaya çalışmaktadırlar...
    şu devirde takasın önemsiz olduğu elli bin örnekle açıklanabilecekken, hergün yabancılar sattı sattı diye çığırtkanlık yapanlar bu densizlerin en başında olanlardır...
    hisseyi ya da firmayı tanıyorsanız takip ediyorsanız, fiyat hareketlerinin önemsiz olduğunu bilirsiniz...
    bist gibi kendine münhasır kuralların olduğu bir arenada her hisseye sıranın geldiği gibi, sadece fiyata bakarak dedikodu ya da gereksiz bilgi bombardımanına tutarak hisseyi kötülemek yerine sabretmenin ne kadar önemli olduğunu ayrıca anlatmaya gerek yok...
    elbette sıra gelecektir...
    şirket ASELSAN'dır ve hisseler yerinde durmaktadır...
    teknik veriler ya da ipuçlarıyla sabrımızı sağlamlaştırabilirsek ne ala...
    yoksa sabır sabır sabır...
    tabi bu dediklerim uzun vadeli yatırımcılar içindir ayrıca söylememe gerek yoktur sanırım...

ytd...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,756
     Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    2000-2004

20017-2022

Tekrar merhaba Arkadaşlar....
    Unutmak üzere olan Aselsan geçmişi ile ilgili bilgilerimizi tekrar hatırlatmak amacıyla dolar bazında aylık tüm grafiği üzerinde bir çalışma yaptım....hissenin geleceğini ön görebilmek açısından geçmişini tekrar hatırlamak ve anlamak iyi oldu.....Unuttuğumuz bayağı önemli noktalar vardı...

Şu anda şu anda yaşadığımız kötü durum Aselsanın ilk değil 33 yıllık borsa geçmişinin 3.büyük tariihi düşüş dalgasıdır..

2000-2001 krizinde Borsa dolar bazında %88 değer yitirrirken Aselsan %95 çökmüştü....2008 krizinde Borsa %78 değer yitirirken Aselsan yine %84 çökmüştü...Son 10 yıllık borsa çöküşünde 2013-2022 tarihleri arasında Borsamız dolar zirvesinden %78,5aşağı değer yitirirken 2017 yılı zirvesinden Aselsan bu defa borsa ile eşit oranda %78,5 değer kaybetmiş......Bu defa tahta sahipleri biraz kibarlık yapmışlar yani..

Şu anda içinde bulunduğumuz durum teknik olarak en çok 2000-2004 yılı sürecine benzemektedir....Teknik benzerlik %90 diyebilirim....Ancak temel olarak şu anki Aselsan o dönemde yoğunluk olarak askeri telsiz ve pil üreten Aselsanına on basar.... Her iki dolar grafiğinde 10 dan 200'e kadar aylık 7 adet üssel ortalamalar kullanmştır.....Bu ortalamların bir araya gelip deste haline gelip ''Dip'' seviyelerden birbirleri ile buluşması 10 yıldan fazla zaman gerekiyor.......Bu defaki düşüş en uzun sürenidir.....Ayrıca ortalamaların en dipte buluşup deste haline gelmek üzere olan en iyi teknik formasyondur......2004 yılındaki yukarı kopuş dibin biraz yukarısından ve son zirveden %75 aşağı iken başlamıştı...Tesadüf buya, tüm aylık ortalamaların bir biri ile buluşup kesişlemeye ramak kaldığı şu an ki seviyede son dolar zirvesinden %75 aşağıdadır....

Düşüncelerim biraz daha netleşmiş durumdadır.....Devletten alacakları, nakit akışı, Batı ambargoları, yabancı takas, siyasi baskı vs gibi gerekçeler kesinlikle ana nedenler değildir...Ana nedenler Tahta sahiplerinin uzun erimli periyodik aşağı ve yukarı hareket planlarıdır......Zoruma giden tek şey Aselsanın altın çağına girmeye hazırlandığı bir devirde tahta sahiplerinin bunları görmezlikten gelerek hisseyi affetmemesidir.....

Şu anda hissenin büyük bir yukarı hareket hazırlığı içinde olduğuna ve bu hareketin başlmasına da sürenin çok az kaldığına inaniyorum... Ayrıca bu forumda bazı yorumcuların firmaya mevcut iktidarın zarar verdiği şeklindeki düşüncelerine de katılmam mümkün değil.....Aksine mevcut iktidar döneminde özellikle son 7-8 yılda Aselsan bir çok yönden çok destek gördü ve tarihinin en iyi innovasyon ve yatırım hamlelerini bu dönemde gerçekleştirdi....

2030 yılına kadar Aselsan için beklentilerim:

- Türkiye ilk 500 büyük şirket arasında 1.
    - Bist30 da en yüksek piyasa değeri
    - Türkiyenin en iyi tanınan ve değerli uluslararası markası
    - 3-4 yıl sonra Yurt dışı satışların Yurt içi satışlara denk yada geçmesi..
    - 4-5 yıl sonra yurt dışı satışların yıllık 1 milyar-$ geçmesi.
    - 7-8 yıl sonra sivil ürün satışların savunma ürün satışlarını yakalaması....

Orta vade de Elektrikli araç çözümleri, Yüksek irtifa uydu teknolojileri, Elektronik Medikal aygıtlar, Gelişmiş katmanlı hava savunma sistemleri başta olmak üzere Aselsanın katma değeri yüksek bir çok yeni teknolojik alanda kendinden söz ettireceğini düşünüyorum..

Yatırım Tavsiyesii Değildir..
    ---------------
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 140/653 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •