Sayfa 1423/2156 İlkİlk ... 423923132313731413142114221423142414251433147315231923 ... SonSon
Arama sonucu : 17244 madde; 11,377 - 11,384 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Şöyle küçük bir detay da var: Erdoğan CB adayı olur da seçilemezse dokunulmazlığı kalkar, milletvekili adayı olursa seçilir ve yine dokulmazlık alır. Dokunulmazlık önemli, özellikle bir parti başkanı için, benim görüşüm seçim öncesi duruma bakacak ve CB seçimini kazanamama riskini görürse kendi aday olmayıp başka birini aday gösterecek, kendisi milletvekilliğini tercih edecektir, ama kazanacağını görürse CB adayı olacaktır (yasal kısmı bir şekilde halledilir diye düşünüyorum).
    Ustadim mv dokunulmazligi aslinda zayif bir koruma herhangi bir cogunluk öngörülmediği icin meclisin cogunluguna sahip olmak karari kaldirmak icin yeterli olacaktir
    https://www.aa.com.tr/tr/politika/mi...sliyor/2479243
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Devlet dediğimiz ulusalcı Kemalist milliyetçi şimdi ona muhafazakar kan eklendi..
    Bu kesim Reisin yanında..
    Reis haricinde birine tahammül edeceklerini sanmam...
    Bu nedenle muhalefet Reisin meclisten yeniden seçime girmesi için erken seçime de yasa değişikşğne onay verecekler....
    Bu nedenle reis seçilememe riski olduğu an yada kılıçtar aday olursa
    Derin tavşan zafer tarafından plase Mansur devreye sokulacak...

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

3. Araç kredisi aldım. Bu ülkede 6 aylık yerleşik hayatım var, kredi kartı kullanıyorum, her ödemeyi banka üzerinden yapıyorum vs.. maksat güvenilir gözükmek.

Kredi şartları: 58 bin avro, 5 yıl sabit 620€, 5. Yıl sonunda 27 bin tek ödeme.

Brüt her şey dahil oran 2.99 senelik!

Elektrikli araç olduğu için 5000 euro geri iade alacağım devletten vergi iadesi seneye.

Bakım yok, yakıt şirkette beleş, sigorta ucuz ve 10 yıl vergi yok.

Ozetle bu araba bize hediye edildi dedim eşime, bu koşulların başka açıklaması yok.

Ev de eğer kalıcı olur gibi düşünürsek hemen 6 ay içinde alırım isterse oran 3 değil 5 olsun.

Bizim görevimiz enflasyonu düşürmek veya bununla ilgili yas tutmak değil. Bu koşullarda maksimum ne fayda sağlarız ona bakmamız gerekiyor. Gundi başkan o anlamda haklı.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Araç kredisi aldım. Bu ülkede 6 aylık yerleşik hayatım var, kredi kartı kullanıyorum, her ödemeyi banka üzerinden yapıyorum vs.. maksat güvenilir gözükmek.

Kredi şartları: 58 bin avro, 5 yıl sabit 620€, 5. Yıl sonunda 27 bin tek ödeme.

Brüt her şey dahil oran 2.99 senelik!

Elektrikli araç olduğu için 5000 euro geri iade alacağım devletten vergi iadesi seneye.

Bakım yok, yakıt şirkette beleş, sigorta ucuz ve 10 yıl vergi yok.

Ozetle bu araba bize hediye edildi dedim eşime, bu koşulların başka açıklaması yok.

Ev de eğer kalıcı olur gibi düşünürsek hemen 6 ay içinde alırım isterse oran 3 değil 5 olsun.

Bizim görevimiz enflasyonu düşürmek veya bununla ilgili yas tutmak değil. Bu koşullarda maksimum ne fayda sağlarız ona bakmamız gerekiyor. Gundi başkan o anlamda haklı.
    Hayirli olsun.

Euro kazananlar icin gercekten ucuz.

Küresel piyasalarda Haftanın gündemi

It will be a busy week in the US with Fed Chair Powell's speech at the Jackson Hole symposium taking central stage followed by several data releases including personal income and spending, durable goods orders and the second Q2 GDP estimate. Also, flash PMIs for August will be published for the US, the UK, Australia, Germany, France, and Japan. Finally, investors will closely follow the monetary policy meeting in China, South Korea, and Indonesia.

Monday August 22 2022 Actual Previous Consensus
    04:15 AM
    CN
    Loan Prime Rate 1Y 3.65%
    3.7%
    04:15 AM
    CN
    Loan Prime Rate 5Y AUG 4.3%
    4.45%

https://www.reuters.com/markets/euro...wn-2022-08-22/

China cuts lending benchmarks to arrest economic slowdown

China cut its benchmark lending rates on Monday, adding to easing measures announced last week, as Beijing steps up efforts to spur credit demand in an economy hobbled by a property crisis and a resurgence of COVID infections.
    The one-year loan prime rate (LPR) was lowered by 5 basis points to 3.65% at the central bank's monthly fixing, while the five-year LPR was slashed by a bigger margin of 15 basis points to 4.30%.

Not:Çin'de yıllık enflasyon %2.7 ve faizler hala reel olarak pozitif bölgede .Çin merkez bankasının bu faiz indirimlerinden sonra da negatif bölgeye geçmeden hala aşağı yönlü hareket alanı var.

https://www.paraanaliz.com/2022/duny...ek-mi-g-35972/

Avrupa Kışı Çıkarabilecek Mi?

8.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Şöyle küçük bir detay da var: Erdoğan CB adayı olur da seçilemezse dokunulmazlığı kalkar, milletvekili adayı olursa seçilir ve yine dokulmazlık alır. Dokunulmazlık önemli, özellikle bir parti başkanı için, benim görüşüm seçim öncesi duruma bakacak ve CB seçimini kazanamama riskini görürse kendi aday olmayıp başka birini aday gösterecek, kendisi milletvekilliğini tercih edecektir, ama kazanacağını görürse CB adayı olacaktır (yasal kısmı bir şekilde halledilir diye düşünüyorum).
    CB lığı yapmış kişiler vatana ihanet suçu dışında yargılanmıyorlar. Ben muhalefetin seçimi kazansalar bile Erdoğan'ı yargılayacağını sanmıyorum. Onun yerine akıllı bir yönetim bir önceki dönemin yaptıklarını medya yardımıyla halkın gözüne sokar resmen ve oradaki devletin zararına olan uygulamaları sonlandırır.
    Muhalefetin erken seçime kesinlikle onay vereceğini düşünüyorum, seçime giremeyen mağdur bir Erdoğan yaratmayacakları gibi, Ekmeleddin İhsanoğlu vakası, mühürsüz pusuların geçersiz olması için hareket edilmemesi vb olayları yapan muhalefet Erdoğan'ın erken seçimine de evet diyecektir.
    Öte yandan Erdoğan yönetimi ekonomide alınan kararlara rağmen son anketlere göre oy oranlarının düşüşünü durdurmuş gibi görünüyor. Yani şuan halkın çoğunluğu enflasyonla yaşamaya alışmış gibi. Seçin öncesi verilecek ilave zamlar ile durum lehine dönerse şaşırmıyorum.
    Bu coğrafyada vatandaşlık denen konu biraz tanzimat dönemi ile başlasa da Atatürk sayesinde oluşan bir durum. Halbuki Roma'da 2000 yıl önce vatandaş tanımı var, senato var, Avrupa'da Fransız ihtilali sonrası oluşan durum vb bizim coğrafya'ya Atatürk olmasa belki de hiç gelmeyecekti. Yani seçme ve seçilme hakkından bahsediyorum. Bizim halkımız vatandaş olmanın içeriğini anlayamamış, oy vermenin ne kadar büyük sorumluluk olduğunu çözememiş. O nedenle isterse tüm iktidar dönemine işler kötü de gitse son 2-3 ayda şahsi çıkarları için tekrar aynı partiyi seçmeleri çok muhtemeldir.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 1423/2156 İlkİlk ... 423923132313731413142114221423142414251433147315231923 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •