Onemli Gunler Banner
Sayfa 143/195 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Döviz mevduat içeren fon bilmiyorum. Döviz mevduat yapan fon almak yerine döviz almak daha mantıklı çok kolaylıkla yapabileceğiniz birşey döviz mevduatı. Böyle bir fon bulsanız bile yönetim ücretini geçtim fonda ayrıca satış sonrası stopaj ödeyeceksiniz. Döviz alış satışta stopaj yok. Katılım döviz fonlarını inceleyebilirsiniz belki. Dövizin performansını eurobond fonlara göre daha iyi yansıtan bir iki katılım fonu görmüştüm. Garanti getirili fon dönem dönem Ak Portföyün fonları oluyor fakat en son çıkan fonun 424 gün için %14 getiri garantisi var. Oda ons altın %14 yükselmezse garanti ediyor karışık biraz yani bir iki sayfa önce tartışmıştık bu fonu. Tefas sayfasında işlem görüp görmediği bilgisi yer alıyor fonlar için, tüm fonları gösteriyor aslinda.
    Sn admustafa, cevabınız için teşekkür ederim. Döviz alıp mevduat yapmak kolay, haklısınız fakat minimum 1 ay yapmak gerekiyor ve her ay pazarlık yapmak gerekiyor. Onun yerine pazarlıksız ve günlük yenilenen bir fon daha çok işime gelebilirdi o nedenle sordum.

Aslında Yüzde 40 dolar mevduat, yüzde 20 dolar etf, yüzde 20 eurobond ve %20 ABD hisse senetleri tipinde orta riskli bir fon olsaymış, tam benim aradığım bir sey olurmuş

2.  Alıntı Originally Posted by 40YILLIKSANAYICI Yazıyı Oku
    Sn admustafa, cevabınız için teşekkür ederim. Döviz alıp mevduat yapmak kolay, haklısınız fakat minimum 1 ay yapmak gerekiyor ve her ay pazarlık yapmak gerekiyor. Onun yerine pazarlıksız ve günlük yenilenen bir fon daha çok işime gelebilirdi o nedenle sordum.

Aslında Yüzde 40 dolar mevduat, yüzde 20 dolar etf, yüzde 20 eurobond ve %20 ABD hisse senetleri tipinde orta riskli bir fon olsaymış, tam benim aradığım bir sey olurmuş
    Dolar mevduat fonun dolar etf'den bir farkı kalmayacaktı. Yönetim gideri zaten dolar mevduat faizine yakın bu fonların birde ödenen stopajda düşülürse size bir getiri fırsatı sunmayacaktı böyle bir fon. İstediğiniz özelliklerde tek bir fon arıyorsunuz tabi tek bir fon alıp yönetmek kolay olacağı için. Bunun yerine kendiniz bir fon sepeti yapabilirsiniz veya karma fonlara bakabilirsiniz.

3. Sn. 40YILLIKSANAYICI fon sepeti fonlarınıda araştırabilirsiniz. Birkaç fonun karışımından oluşuyorlar sanırım.

Bütün fonlar %50 vadeliye geçmiş getiri 0.16-0.17 değişiyor

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Sn. 40YILLIKSANAYICI fon sepeti fonlarınıda araştırabilirsiniz. Birkaç fonun karışımından oluşuyorlar sanırım.
    Yönetim giderleri vs hakkında haklısınız, dolar mevduata alternatif ancak eurobond fonları olabiliyor ama onları da doğru zamanda almak nasip olursa dolar cinsinden kar yazıyor...

6. 21.93 işbankası oranımız

7. Finans 20.75..anl getiri var mı?

8.  Alıntı Originally Posted by Stajyer Yazıyı Oku
    Finans 20.75..anl getiri var mı?
    Cok dusmus ..22.60 banka bonosu vardi ..yarisini yaptim yarisi fonda kalmisti.ama nereden bilecegiz kanun cikacagini ..kismet iste

Sayfa 143/195 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •