Sayfa 1459/1968 İlkİlk ... 459959135914091449145714581459146014611469150915591959 ... SonSon
Arama sonucu : 15742 madde; 11,665 - 11,672 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. Rus opera divası Anna Netrebko, Verdi'yi sahnelediği Berlin'de tabuları yıktı..
    Gösterinin biletleri önceden tükendi ve seyirciler Anna'ya uzun süre alkışladı.
    Bu, onun 2022'de "gösterisinin iptalinden" bu yana Almanya'daki ilk performansıydı. Normalleşmenin küçük bir işareti?
    Iyi haber...Hadi Deutschland hadi...
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. ZAM Haber
    @ZAMajans
    ·
    11s
    Motorine salı günü tekrar zam geliyor.
    50 liraya doğru adım adım.

3. Selim Atalay
    @SelimAtalayNY
    “Libya başsavcısı Derne’de çöken ve binlerce kişinin ölümüne yol açan sellerin kaynağı iki baraj için soruşturma açtı …”

kulağa hoş geliyor,
    ama;
    kim kimi nereye kadar soruşturacak? Mümkün mü?

Derne, Haftar’ın sahası.
    London Times’a göre selden 5 gün önce -Fırtına geliyor, bu barajlar çökebilir- uyarısı yapıldı. Haftar’ın adamları umursamadı.

Gazete -Toplu ölümlerin faturası Haftar’a kesilebilir- diyor. Ancak oradan da hayırlı bir gelişme beklemiyoruz.k

4. Bu bir saldırıdır. Direk insanlara saldırıldı. Bunu merhametin zerresi olmayan ********ler yaptı. İlahi adaletin olduğuna inanmiyorlar. Kutsallığa inanmıyorlar.
    Allah var mı yok mu bilmiyorum ama insanlığın ortak bir bilinci var. İlham var, kutsallık da var. İlahi bir adalet de var. Çoluk, çocuk, yaşlı insanlara böyle saldıramazsınız. Bunun ceremesi ağır olur.
    Neye mal olursa olsun yardım edecez. Hiçbir karşılık beklemeden yardim edecez.

Libya, Fransız yardım uçağına uçuş izni vermedi.

5. Bai Xiaojun
    @oriental_ghost
    Shandong Zhaokuang is the largest silver bar sales miner on http://JD.com, and announced today that it is out of stock.After check, it has been found that all of its vaults across China are out of stock.

6. https://twitter.com/Raskolnikovsair/...26222757224564

Linkte video var.

Raskolnikov
    @Raskolnikovsair
    29 yaşında intihar eden Nilgün Marmara’nın yazdığı o şiir;
    Bir çocuk demiş,
    bir çocuk öyle güzelsin ki kuş koysunlar yoluna demiş..
    Doç. Dr. Ferhat Arslan
    @Ferhatarslandr
    Geçen Bağdat caddesinde plastik cerrah olan benden küçük bir doktor arkadaşımı ziyarete gittim. Abi hâla mı akıntıya kürek çekiyorsun dedi.
    Ölmemek için dedim. Kavgalarımla ayaktayım. Bıraksam intiharın eşiğine gelirim. Kimle neyle kavga ettiğin önemli tabiki.
    İntihara meyilli olanlara sesleniyorum ölemediysen gel kavga ver bizimle şeytanlara şeytanlaşmışlara karşı.
    https://catlakzemin.com/13-ekim-1987...-gonderiyoruz/

Nilgün Marmara, 13 Şubat 1958’de İstanbul, Moda’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü, Sylvia Plath’in Şairliğinin İntiharı Bağlamında Analizi tezi ile 1985’te bitirdi.

Nilgün Marmara’ya göre Plath, “Kadınların toplumsal bir hastalığın sonucu olan perişanlığının kurbanı olmuştur (…) Her ne kadar şiirlerinde kadınların kaderini modern uygarlığın kaderiyle kusursuzca birleştirse de, bunu kabullenmenin dehşetini algılayamaz ve S. De Beauvoir’ın ‘Erkeğin asıl zaferi, kadının onu kendi kaderi olarak kabullenişidir’ sözüyle belirttiği gerçeği aşmaya çalışmaz.”*
    Nilgün Marmara’nın şiirleri ölümünden sonra Daktiloya Çekilmiş Şiirler başlığıyla yayımlandı ve okurlarına ulaştı. Gülseli İnal, Cemal Süreya, Ece Ayhan, Seyhan Erözçelik gibi edebiyatçı dostlarının, Marmara’nın anısını yaşatmak üzere kaleme aldığı şiir, deneme ve tanıklıklar hüzün doludur. Ece Ayhan’ın, “Her çocuğun kalbinde kendinden daha büyük bir çocuk vardır / Bütün sınıf sana çocuk bayramlarında zarfsız kuşlar gönderecek” dizeleriyle biten o güzel şiiri (Meçhul Öğrenci Anıtı) Nilgün Marmara’ya adanmıştır.

7. https://twitter.com/haskologlu/statu...23234374238280

ibrahim Haskoloğlu
    @haskologlu
    İstanbul'da bir şahıs, tanımadığı bir gencin saçını yaktı.
    Linkte video var.

8. Trabzon meydanda dün gece meydana gelen kavgaya gelen yorumları bir araya getirip bu şekilde paylaşıyorlar.

Sayfa 1459/1968 İlkİlk ... 459959135914091449145714581459146014611469150915591959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •