Sayfa 146/746 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon
Arama sonucu : 5964 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: NUHCM - Nuh Çimento

1. NUH Çimento

Alıntı Originally Posted by reis35 Yazıyı Oku
    "şirket gerçekten yatırımcıyı önemsiyen bir anlayış hakim"!! onların anlayışını dkym!
    Değerli yatırımcı arkadaşlar şirketle ilgili yaşanılan mağduriyetlere katılıyorum Ancak bu konuları en iyi gündeme getireceğimiz yer genelkurul Aşağıda paylaşacağım metni 29 marta genelkurula sunacağız sizin de eklemeyi düşündüğünüz konular varsa ekleyelim siz de genelkurula gelerek imzanızı atın metni tutanaklara ekletelim

Sayın Divan Heyeti, Yönetim Kurulu üyeleri ve değerli katılımcılar;

Şirketimizin daha rekabetçi, karlı ve önümüzdeki süreçte planlı bir şekilde büyüyen bir şirket olması için görüşlerimi sizlerle paylaşmak isterim. Bunun yanı sıra şirketin hâlihazırdaki durumunu daha iyi anlayabilmek adına da biraz sonra soracağım soruların cevaplanması gerektiğine inanıyorum.

Öncelikle siz değerli katılımcılarla görüşlerimi paylaşmak isterim;

Bilançoda gösterilen şirketin duran varlıklarının değerlerinin gerçek değerinden uzak olduğunu açıktır. Şirketin duran varlıklarının değerlemesinin güncel şekilde yeniden yapılması şirketin pazardaki ekonomik değerini daha iyi yansıtacaktır. Bu bağlamda bilançodaki duran varlıkların yeniden değerlemesinin yapılmasını talep ederiz.

Günümüz koşullarında, şirketlerin küresel pazarla rekabet edebilmesi ve ekonomik koşullar ne olursa olsun beklenen hedeflerini gerçekleştirmesi ve hatta hedeflerini aşması halinde ancak ciddi bir başarıdan söz edilebilir. Böyle bir ortamda gücü bir merkezde toplamak rekabet koşullarına karşı daha kararlı bir duruş sergileyebilmek açısından önemlidir. Bu doğrultuda Nuh Beton’un, Nuh Çimento çatısı altında birleşmesi durumunda Nuh Çimento’nun pazarda önemli bir rekabet üstünlüğü sağlayacağı kanaatindeyim. Yönetim Kurulunda bu hususun değerlendirilmesini talep ederim. Sayın Kurul aksi kanaatte ise şirketlerin ayrı tüzel kişiliklerle ekonomik hayatına devam etmesinin ekonomik açıdan ne gibi bir menfaat sağladığını ortaklarıyla paylaşmalı ve ortaklarını aydınlatmalıdır.

Grubun bünyesinde bulunan otel, alışveriş merkezi, daire, dükkân ve arsaların tamamının Nuh Gayrimenkul İnşaat Anonim Şirketi’nin varlıklarına dâhil edilmesi ve anılan şirketin bir gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketine dönüştürülerek halka arz edilmesiyle Nuh Gayrimenkul İnşaat Anonim Şirketi’nin grubun yeni yatırımlarına önemli bir nakit kaynağı sağlanacağını düşünüyoruz. Bu konuda şirket hâkim ortaklarının ve yönetim kurulunun düşüncelerini öğrenmek isteriz.

Grup bünyesinden bulunan Nuh Yapı Ürünleri A.Ş. kendi sektöründe son derece başarılı ve yenilikçi bir şirket olarak kendisini kanıtlamıştır. Anılan şirketin halka açılmasının, grubun yapacağı yatırımlara mali kaynak sağlayacağı kanaatindeyiz. Bu konuda şirket yönetim kurulu üyelerinin görüşünü öğrenmek isteriz.

Marmara Bölgesi’nin en güçlü ve pazar payı en yüksek çimento şirketi olmak Nuh Çimento’nun nihai hedefi olmalıdır. Nuh Çimento’yu bu hedefe yaklaştıracak ve Bölgedeki hedeflerini güçlendirecek yeni bir çimento fabrikası satın alınması gerektiğini düşünüyoruz. Bu yatırıma kaynak sağlamak amacıyla grubun yönetimsel anlamda yetkisinin bulunmadığı Ünye Çimento’daki hisselerinin satılmasının faydalı olacağı kanaatindeyim. Bu konuda şirket yönetim kurulu üyelerinin görüşünü öğrenmek isteriz.

Nuh Çimento Grubu’nun ithal etmek suretiyle beyaz çimento satışına öğrendik. Ülkemizde birçok fabrikanın beyaz çimento üretimi yaptığını biliyoruz. Katma değeri yüksek olan ve ayrıca önemli düzeyde ihracat pazarı olan bu ürünün Nuh Çimento tarafında da üretilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Zira şirketin bu üretimi yapabilecek gerekli potansiyelde olduğu kanaatindeyim. Bu bağlamda anılan ürünün üretilmesiyle ilgili planlama olup olmadığını da öğrenmek isteriz.

Aşağıda paylaşacağım soruların cevaplarının ise şirketin hâlihazırdaki durumunu daha iyi anlayabilmemize hizmet edeceğini düşünüyorum.

Şirket Yöneticilerimiz ve Yönetim Kurulu üyelerimiz, şirketin BİST’deki piyasa değerini başarı veya başarısızlık kriteri olarak görüyorlar mı?

Şirket hâkim ortakları, şirketi borsa kodundan çıkarmayı düşünüyorlar mı?

2012 Genel Kurulunda Partaş temsilcisi Enver Paralı şirketin karını yeterli bulmayıp şirket yönetiminin kendisine verilmesi durumunda yıllık 150.000.000$ şirketi kar ettireceğini dile getirmiş aksi halinde elinde bulunan %2 Nuh Çimento hissesini şirket ortaklarına hibe edeceğini vaat etmişti. Partaş grubu aynı iddiasını sürdürüyor mu?

Nuh Çimento Grubunun elinde bulunan taşınmazların tümünün nitelik, adet ve m2’lerinin şirket ortaklarıyla paylaşılmasını talep ederiz.

Geçen yıl, fabrika arazisi içerisinde 189 dönüm arazi için sanayi imarı alındığını öğrendik. Bu arazi üzerinden ne gibi bir yatırım planlıyorsunuz?

Önümüzdeki yıllarda inşaat faaliyetinin merkezi olması beklenen 3. havalimanı projesinin çevresi ile Kanal İstanbul projesi güzergâhı çevresinde, pazarda güçlü bir şekilde yer almak için başlatılan bir çalışma var mıdır? Somut herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Mesela yapılacak yatırımlarla ilgili arazi alımları söz konusu mudur?

Nuh Çimento konsolide bilançosunda bulunan geçmiş yıl karlarını ve olağanüstü yedekleri, bedelsiz sermaye artırımı yapmak suretiyle hissedarlarla paylaşmayı düşünüyor musunuz?

Arzumuz Nuh Çimento grubunu önümüzdeki süreçte daha güçlü daha karlı bir şirket olmasıdır. Görüş ve önerilerimizi bu doğrultuda değerlendirmenizi dilerim. Teşekkür ederim. Saygılarımla.

2. 10 numara 5 yıldız olmuş. Teşekkürler

3. çok güzel olmuş elinize fikrinize sağlık

Tebrikler hsmc.
    Nuh Çimentocu... Bir gün elbet...

5. Bu gün yine aldım mecburen.ne yaptıklarını şaşırdılar .beyin uçtu bunlarda.ytdeğildir.

6.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Bu adamların, tüccarlıkları da borsada yaptıkları iş gibiyse, Vay halimize..

Pahalı al, ucuza ver. Tam miras yediler..
    Drama Köprüsü Bre Hasan Gecemi Geçtin
    Ecel Şerbetini Bre Hasan Ölmeden İçtin
    Anadan Babadan Bre Hasan Nasıl Vazgeçtin Hasan

At Martini Debreli Hasan Dağlar İnlesin
    Drama Mahpusunda Bre Hasan Namın Yürüsün

Drama Köprüsü Bre Hasan Dardır Geçilmez
    Soğuktur Suları Bre Hasan Bir Tas İçilmez
    Anadan Geçilir Bre Hasan Yardan Geçilmez

Mezar Taşlarını Bre Hasan Koyun Mu Sansın
    Adam Öldürmeyi Bre Hasan Oyun Mu Sandın
    Drama Mahpusunu Bre Hasan Evin Mi Sandın

7. Bu düşüşün nedeni bilen var mı arkadaşlar? Ytd

8. 1 milyar hasılat ve sermeyesi 150 milyon kadar kar kafi gelmiyor,,daha ne bekleniyor acaba? illa sağ cepteki parayı sol cebe(bedelsiz) aktarmasımı gerekiyor..
    "Duyduğumuz her şey kanaattir, vak'a değil; gördüğümüz her şey perspektiftir, gerçek değil..."

Sayfa 146/746 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •