Sayfa 146/178 İlkİlk ... 4696136144145146147148156 ... SonSon
Arama sonucu : 1420 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret

1. Şurada tavana 15 kademe var.. 31.04..

Çizmezsen, delikanlılığından şüphe ederim..

Ytd. değildir.. Hele tahtacıya gaz asla değildir..

2. Seans kapandı bir maşallahı haketti.

3. Kap'i yorumlayabilecek var mi?
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1086459

4.  Alıntı Originally Posted by 63cnr63 Yazıyı Oku
    Şurada tavana 15 kademe var.. 31.04..

Çizmezsen, delikanlılığından şüphe ederim..

Ytd. değildir.. Hele tahtacıya gaz asla değildir..
    sen daha buralarda mıydın hocam...sattın gittin diye biliyordum...hocam tavana da gerek yok...tavanlar yatırımcıyı trade etmeye teşvik ediyor...tavandan sonra genelde sonraki gün gaplı açılış yapar ,ardından o gapını kapatmaya çalışır..tradecilere %2-3 lük marjlar yaratır...zaten o yüzden şeker yatırım hep tavanlardan alıyor ki ertesi gün aldıklarını satsın...

bize güvenmiş sağlam yatırımcı lazım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by firstcylon Yazıyı Oku
    Kap'i yorumlayabilecek var mi?
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1086459
    ermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EUREN.E, MRGYO.E ve TKNSA.E payları 12/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

spk aşırı volatilliteye uğrayan hisselere bu tedbiri getiriyor...amaç elinde hisse olmadığı halde açığa satanları ve yine elinde nakit olmadığı halde kredi ile hisse alanları engellemek...böylece hissenin köpüğünü alarak elinde sadece hisse olanların alış -verişini sağlamaktır...bu tedbir geldiğinde hisse genelde işlem hacmi biraz azalır ve hisse netleşir...hisse gerçek alıcı ve satıcılar arasında gider gelir...bu tedbir geldiğinde çıkacak olan hisse yine çıkmaya devam eder...düşecek hisse de düşmeye devam eder...ky nın çoğu bunu ceza olarak algıladığı için zaman zaman hisseler olumsuz etkilenebiliyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. bence sıkıntı yoktur bana her türlüsü uyar...aslında teknosada öyle büyük voalite yoktu...üç gün önce endeks sert düştüğünde o hafif pozitif bir kapanış yapmış idi...sonraki gün de endeks nötr olunca teknosa %2 kadar düşmüş idi...dün ise endeks çıkışa geçti ve teknosa da sert tepki verdi...zaten dün bir çok hisse tavan yaptılar...yani henüz göze batacak kadar hareketli değildi...

bu tedbir teknosanın da artık ciddi olarak göze gelmeye başladığını ve dikkatleri çekmeye başladığını gösteriyor....teknosada artık bilançolar çok güzelleşiyor ki son çeyrekten rekor bir ciro ve kar bekliyorum...biliyorsunuz yakın zamanda bir inverter şirketi ile bir anlaşma yapmıştı..ondan önce de kordsa dünyanın önde gelen panel şirketi ile (toledo solars) lisans hakları anlaşması yapmıştı...

bir geste kaliteyi belirleyen en önemli iki unsur inverter ve paneldir...işte sabancılar iki tane sağlam ayağı oluşturdular...geriye artık bu GES işlerine girişmek kalıyor...yakın zamanda teknosa 1 milyarlık da tahvil kullandı...bu gelişmeler bir şeylerin gelmekte olduğunu işaret ediyor....eğer toledo solarsın ürünleri türkiyeye girerse hiç şüphesiz türkiyenin en kaliteli ürünü türkiyeye girmiş olur bu ürünün de kullanım alanı çok yüksek...çok verimli,çok hafif ...piyasayı sallayacak cinsten bir gelişme olur..teknosada bunun ile ilgili bir gelişme olursa !! işte siz o zaman görün voaliteyi...

teknosada iyileşen bilançolar (tuncay turşucuya göre son zamanların en iyi bilançoya sahip şirkettir teknosa) artan e ticaret ve pazar yeri...yeni bir mağaza konseptine geçişi büyümek için doğru adımları atması...ve en son da ges ile ilgili gelişmeler teknosayı mükkemmel kılıyor....bu beklentileri ile teknosa yavaş yavaş yıllık cirosu kadar bir borsa değerine ulaşmak isteyecektir...bu yılki cirosu tahminen 16 milyar tl olacaktır buda teknosanın 80 tl yi kendine hedef belirleyeceğini gösteriyor....adım adım ve bazen de agresif olarak o hedefi gerçekleştirme çabasına gireceğini düşünüyorum...

tabi GES ile ilgili güçlü ve somut gelişmeler olursa ?? teknosa hedeflerine çok hızlı gider...işte o zaman da spk teknosanın voaliteliğini durdurmak için tüm araçları kullanmak zorunda kalacaktır... tıpkı smrtg ,gesan ,kontr, yeotk,sasa,hektaş gibi hisseleri durdurmak için başvurduğu tedbirleri teknosaya uygulayacaktır...o günleri görmeyi çok istiyorum..

7. borsa daha çıkar mı ??
    türkiyede paranın borsadan başka gidecek yeri kalmadı...eskisi gibi faiz yüksek değil, altın yatayda,kur korumalı hesap az kazandırıyor, döviz yükselmiyor ama tüm bunlara karşın enflasyon gayri resmi %170 lere varmış...yatırımcılar da parasının değerini korumak için ya tüketim malı alıp ticaret yapacak (bir çok kişi bunu yapamayacağına göre) yada bu ticareti yapan borsa şirketlerine yatırım yapacak...bizim gibi çalışanlar da ikinci iş olarak nakitini borsada değerlendiriyor...

borsa mevcut ortam devam ettiği sürece yatırımcı çekmeye devam edecektir...borsada zaman zaman kısıtlı geri çekilmeler olsa bile bu borsaya girmek isteyen diğer yatırımcılar için bir alım fırsatı olacaktır...ta ki seçim menziline varıncaya kadar...artık seçimler ile de mevcut durum değişir mi ?? değişir ise yeni konjoktürden hangi şirketler olumlu etkilenecek bilemiyorum...bana göre seçimlerin ertelenme ihtimali bile var...yani diyeceğim endeksin pek düşmeyeceğini en kötüsü yatay olacağını ,borsanın giderken dayandığı şartların en az 3 ay daha devam edeceğini düşünüyorum...

bu süreçte enerji hisseleri ve diğer ky nın rağbet ettiği hisselerin yollarına devam edeceklerini düşünüyorum...yine teknosanın da artık göze batmaya başladığını ve yavaş yavaş dikkatleri üzerine çekeceğini düşünüyorum...teknosada yatırım fonları ve yabancılar son hızla toplamaya devam etmeleri bu hissede yakında güzel gelişmelerin olacağını bana düşündürtüyor...GES ile ilgil gelişmelerin ortaya çıkması halinde teknosanın da tıpkı enerji hisseleri gibi agresifleşebileceğini düşünüyorum...teknosanın olumsuz veya yatay endekste çıkmak isteyişini önemsiyorum..bu bana teknosanın gidecek daha çok yolunun olduğunu düşündürtüyor...

8. Twiterde Teknosa ceo ' suna şirket ile alakali haberleri artık kap tan duyurması yönünde paylaşımlar başlamış.Şirket şu KAP olayını da bir rayına oturtsa çok güzel olacak.

Sayfa 146/178 İlkİlk ... 4696136144145146147148156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •