Sayfa 146/276 ÝlkÝlk ... 4696136144145146147148156196246 ... SonSon
Arama sonucu : 2202 madde; 1,161 - 1,168 arasý.

Konu: Dev'ayna Masallarý

1.  Alýntý Originally Posted by D R A G O N Yazýyý Oku
    Hocam, AFYON’da bugün iskontolu satýþ günüydü Deðerlendirdiniz mi?
    Ýlk cevabým "Hayýr, maalesef." idi. Ama dün daha iskontolu (!) bir þekilde ALCTL satýp, iskontolu bir þekilde AFYON aldým. Þimdi ALCTL daha da iskontolu oldu, ama AFYON mevcut iskontoluluðunu muhafaza ediyor. AFYON alarak bu iþten henüz çok kârlý çýkmadýk, ancak ALCTL'de kalsa idik kesinlikle daha zararlý olacaktý an itibariyle. Bakalým ilerleyen günler hangisinde olmayý haklý gösterecek.

Þimdi uygun bir giriþ yeri bulabilirsem, OYLUM'a da yer açmam gerekecek portföyde, ama alýþta bekleyen yýðýnla emir var tavanda.
    25

2.  Alýntý Originally Posted by deva-i dert Yazýyý Oku
    Ýlk cevabým "Hayýr, maalesef." idi. Ama dün daha iskontolu (!) bir þekilde ALCTL satýp, iskontolu bir þekilde AFYON aldým. Þimdi ALCTL daha da iskontolu oldu, ama AFYON mevcut iskontoluluðunu muhafaza ediyor. AFYON alarak bu iþten henüz çok kârlý çýkmadýk, ancak ALCTL'de kalsa idik kesinlikle daha zararlý olacaktý an itibariyle. Bakalým ilerleyen günler hangisinde olmayý haklý gösterecek.

Þimdi uygun bir giriþ yeri bulabilirsem, OYLUM'a da yer açmam gerekecek portföyde, ama alýþta bekleyen yýðýnla emir var tavanda.
    Hayýrlý olsun hocam, iskontolu satýþlar bugün de devam ediyormuþ. Spek öyle söyledi

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi

3.  Alýntý Originally Posted by D R A G O N Yazýyý Oku
    Hayýrlý olsun hocam, iskontolu satýþlar bugün de devam ediyormuþ. Spek öyle söyledi

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi
    Teþekkür ederim. Buffet gibi olmayý isterdim, "düþtükçe seviniyorum, daha çok alýyorum" gibi.. Ama ne yazýk ki çoðu zaman dibine kadar hissede olduðumuz için düþünce sevinemiyorum. Bu tip yalanlara da itibar etmiyorum zaten. Kendisi bile aslýnda yatýrýmcýlarý teskin etmek amacýyla baþvurduðu bu yalanýnýn baþka zaman söylediði "zaruri ihtiyaçlar halinde nakit tutmuyoruz, nakitte kalarak sermaye iyi deðerlendirilmiþ olmaz." ifadesi ile çeliþtiðini unutuyor. Yaþlýlýðýna verelim artýk bunu da.
    25

4. Evet hep iyi giderken yazacak deðiliz ya, bugün de portföyümüz öðleden beri epeyce büzüldü.. Düþtükçe alamadýk yine.. Tüh.. Fondakiler de komple hisse senedi zaten.
    25

5. 70,10'dan DEVA paylarýmý sattým, hem zirveye gelmesi sebebiyle hem de geçmiþ yýl bilanço tarihi civarýndaki oyunlarýný dikkate alýp.. Bilanço muhtemelen haftaya Cuma açýklanýr. Daha önce böyle yükseliþler sonrasý bilanço haftasý biraz düþüp bilanço günü tekrar yükselip bilanço sonrasý satýþa geçiyorlardý.. Bu sefer iyi bilanço da bekleniyor. Ne olacaðýný kestirmek hayli zor. 5 hafta gibi bir zamanda % 41,19 kâr ile çýkmýþ oldum. Çok hýzlý giden tavþanlarý yakalayamadý, ama portföyün ortalarýnýn biraz üstünde idi performans olarak.

Giriþ yapmak için gözüme kestirdiðim OYLUM mu yoksa haftaya tekrar DEVA mý, yoksa baþka bir hisse mi henüz karar veremedim.
    Son düzenleme : deva-i dert; 11-08-2023 saat: 16:52.
    25

6. Bakalým bunda da "benden alan da kazansýn." formasyonu oluþacak mý?
    25

7. Daha dün bir arkadaþa babalardan birinin þu sözünü yazmýþtým:

"Portföyünüzdeki olaðanüstü büyüyen þirketleri satýp kaybedenlerin üzerine ilave etmek ayrýk otlarýný sulayýp çiçekleri kesmek gibidir.."

Bakalým yaptýðýmýz hareket tam da cuk diye bu söze oturacak mý?

Aslýnda oturmuyor, birilerine ilave etmek yerine baþka hisse almayý düþünüyorum.
    25

8. Portföyün en yüz karasý Kocaer Çelik çýktý. Oldukça iyi sayýlabilecek bir bilançoya, bir yýðýn katma deðerli ürün üretimi için yatýrýmlara, yenilenebilir enerji (özellikle Jeotermal Enerji) konusunda yatýrým ya da yatýrým hazýrlýklarý haberlerine raðmen 1 aydýr 2 ileri bir geri, 1 ileri 2 geri þeklinde yerinde sayýyor.
    25

Sayfa 146/276 ÝlkÝlk ... 4696136144145146147148156196246 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •