Sayfa 147/930 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Şimdi tatil günü bu çizelge neden kondu ki.Satıcılar çok alıcılar az diye mi yorumlamamız lazım acaba.
    Derinligi koymus, ne fiyatlarda arz ve talep var, gorebilmemiz icin.

2. Yukarda bir yerlerde yazdim,

Mart 2018'in son haftasina kadar, yani 2.5 ay kadar, bu fiyata gore %16 kazanc elde etmek mumkun diye.

0.15/0.96 = %16

Vatandasin biri yazmis o oyle degil diyor.

0.96 dan maaliyetlenen biri, kar payi odeme gununden bir iki gun once, elindeki mali bosaltirsa, bu kazanc %16, bilemediniz %15.5 olmaz mi ?

Bunu sunun icin acikliyorum.

Hisseyi bilmeyen, tanimayan, anlayamayan pek cok kisi var.

Maaliyeti 0.76 olan biri icin bu kazanc %20 civarindadir.

Eger UV mantigi ile bekliyorsa.

Vatandas anlamiyor cunku kafasinda ikilem var, ya alinir beklenir, ya da hic girilmez.

Oysaki secenek cok.

Sadece eger en az 1 seneden fazla tutmazsaniz, hic girmeyin bu hisseye, cunku kisa vadeli al/sat icin Bankalar bile bundan iyi.

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    İyi de borsa kapalı, bu iyiliği seans açıkken yapsalar daha iyi olmaz mı sayın hısım.Neticede 0.98 deki 940000 lotu iki dakika sonra siliverir adam yanlışmıyım.Zaten ben derinlikli ekranla seans takip etmenin insanı yanılgıya götüreceğini düşünüyorum.Özellikle derinlikli ekran almadım.Adamlar bir ton algoritma falan yazıyor ona göre robot alış yazıyor satış yazıyor kademeleri dolduruyor boşaltıyor.Sıradan yatırımcıyı tuzağa düşürecek işler bana göre.
    O da kendince katkida bulunmus, sagolsun.

Sn.Hakem, bu tur yorumlar kalp kiriyor, bence kirmamak lazim.

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Yukarda bir yerlerde yazdim,

Mart 2018'in son haftasina kadar, yani 2.5 ay kadar, bu fiyata gore %16 kazanc elde etmek mumkun diye.

0.15/0.96 = %16

Vatandasin biri yazmis o oyle degil diyor.

0.96 dan maaliyetlenen biri, kar payi odeme gununden bir iki gun once, elindeki mali bosaltirsa, bu kazanc %16, bilemediniz %15.5 olmaz mi ?

Bunu sunun icin acikliyorum.

Hisseyi bilmeyen, tanimayan, anlayamayan pek cok kisi var.

Maaliyeti 0.76 olan biri icin bu kazanc %20 civarindadir.

Eger UV mantigi ile bekliyorsa.

Vatandas anlamiyor cunku kafasinda ikilem var, ya alinir beklenir, ya da hic girilmez.

Oysaki secenek cok.

Sadece eger en az 1 seneden fazla tutmazsaniz, hic girmeyin bu hisseye, cunku kisa vadeli al/sat icin Bankalar bile bundan iyi.
    Sayın hısım 0.96 dan maliyetlenir ve temettüden bir gün önce 0.96 dan malı boşaltırsanız kar olmaz.Temettüye kaçla girecek ve temettü sonrası yüzde kaç düşecek o önemli.Mesela temettüye 1.05 le girdin son gün malı 1.05 den aldın ertesi gün 15 kuruş temettü hesaba geçti kağıt 0.90 üstü kalırsa son gün alan bile 1 günde kar yazar.Benim beklentim de bu yönde.Tmettüyü alan 0.91 0.92 tekrar lotunu artırmak isteyecek.Genel temayül bence öyle.

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    O da kendince katkida bulunmus, sagolsun.

Sn.Hakem, bu tur yorumlar kalp kiriyor, bence kirmamak lazim.
    Evet haklısınız yanlış anlaşılabilecek bir yorum oldu benimki.Arkadaş yanlış anlamasın ben genel fikir beyan ettim.

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sayın hısım 0.96 dan maliyetlenir ve temettüden bir gün önce 0.96 dan malı boşaltırsanız kar olmaz.Temettüye kaçla girecek ve temettü sonrası yüzde kaç düşecek o önemli.Mesela temettüye 1.05 le girdin son gün malı 1.05 den aldın ertesi gün 15 kuruş temettü hesaba geçti kağıt 0.90 üstü kalırsa son gün alan bile 1 günde kar yazar.Benim beklentim de bu yönde.Tmettüyü alan 0.91 0.92 tekrar lotunu artırmak isteyecek.Genel temayül bence öyle.
    Simdi onumuzde ne gibi beklentiler var, ona bakalim.

Sali gunu gelecek olan haftalik rapor var, asagi yukari kar oranini tahmine calisacagiz.

Ocak ay'inin son haftasi gibi yillik bilanco gelir.

Subat sonuna dogru da Hisse basina odenecek kar payi aciklanir.

Is'te en onemli olan bu sonuncudur, o zaman adam soyle der; Himm 15 kurus verdi. Benim Maaliyetim ne 0.96, su an fiyat 1.04, bu 1.12'ye kadar gider. Mesela.

O gunlerde satar ya da satmaz.

Kendi hesabidir asil olan.

Maaliyeti 0.76 olan icin, 15 kurus getiri %20 kazanc demek, diyebilir ki, hem bu 15 kurusu alir, hem de gelecek seneyi beklerim, o zaman maaliyet 0.60 olur, yine 15 kurus verdiginde kazancim %25 olur.

Al/sat isi kolay degildir, hele bu montanlarda al/sat yapmaya calisiliyorsa.

O nedenle dedik, 1 yil'dan once satacak olan bu hisseye girmesin diye.

Bir diger konu, temettuden hemen sonra almak dusuncesi, Fiyat 15 kurus duser tamam, ya dusmezse ?

BES'e 1.3 Milyon yeni hesap katiliyor, BES analistleri, bu kotu sohretten kurtulmak icin fonlarina ISYAT yigarlarsa ne olacak ?

Ornegi de yok.

Bir an da 1.3 milyon yeni BES hesabi acilirsa, ne olur.?

O nedenle kazanctan emin olmak konusu buyuk olcude hissede kalinan sure ile ilgili.

Her acidan, alip, lot sayisini artirarak 6 sene tutmak, bence en emin yol.

Yine de kimsenin isine karismak gibi bir huyumuz yok.

7.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku

BES'e 1.3 Milyon yeni hesap katiliyor, BES analistleri, bu kotu sohretten kurtulmak icin fonlarina ISYAT yigarlarsa ne olacak ?

Ornegi de yok.

Bir an da 1.3 milyon yeni BES hesabi acilirsa, ne olur.?

O nedenle kazanctan emin olmak konusu buyuk olcude hissede kalinan sure ile ilgili.
    Bunu ikide bir yaziyorum.

BES'e ilk katilacak yeni hesaplarin sayisini.

Basinda okumustum, SPK'nin bir aciklamasiydi, Bist'te toplam yatirim hesabi sayisi 1 Milyon 50 bin, bunun da 750.000 i, 5.000 TL.nin altindaki hesaplar diye.

Basinda cikan bu tur yazilara ben pek inanmam ancak eger dogruysa, 1.050.000 hesaba katilacak 1.3 Milyon hesap bana cok ucuk gorunuyor.

Belki bu hesaplar araci kurumlar nezdindeki yatirim hesaplari ile ayni degil ama BES hesabinda da olsa icine bir takim kiymetler konacak.

Hazine bonosu olur, Ozel Sektor Tahvil Bonosu olur, Eurobond olur, ne konacaksa.

Bu BES'i yonetenler, ISYAT getirisi ile Hazine Bonosu getirisi arasindaki farki biliyor, BES'e katilan yeni uyenin bilmesi pek onemli degil.

Eger biliyorsa ve bu hesaplar Self-Directed ise, aman diyecektir, benim tum birikimimi ISYAT'a koyun.

Bu benim tahminim olur olmaz, ama her halukarda ISYAT hisse talebi onceki yillardan cok daha farkli olacaktir.

8. Bu tip kağıtlarda,aslında tüm kağıtlarda öyle, bir kaç dikkat edilecek husus var bence.

Şirketin eşik kar hedefi vermesi elbette iyi ama yatırımcı için aslolan alım yaptığı fiyat. Çünkü tüm hesabınız, şirketin kendi sermayesine oranla ne kadar temettü dağıttığına değil, sizin aldığınız fiyata oranla ne temettü aldığınızla ilgili olmalı.

Şirketin sermayesine oranla dağıttığı temettü, şirketin sürdürülebilir karlılığının bir göstergesi.

0,78’den maliyetlenipte 16 kuruş almak var, 0,96’dan maliyetlenip 16 kuruş almak var.

Enflasyonun 13 olduğu yerde ilkinde enflasyonun 7,5 puan üzerinde kazanırsın ve yatırdığını korurken yaklaşık 13 senede bir o kadar daha kazanmış olursun, ikincisinde enflasyonun 3,6 puan üzerinde alırsın ve yatırdığın kadarını yaklaşık 28 senede yine alırsın.

Alınan temettülerle hersene aynı standartlarda yaşamak için, alınan temettünün miktarının en az enflasyon kadar artması gerekir ki buda sermayenin miktarına ve verimli kullanımına bağlı.

Eğer alınan rakamlar yeterli olsaydı, hersene işçi-işveren zam oranlarında kapışmazdı.

Yapabilene, el ekmek tutarken bolca birikim yapmak ve yaş Kemal’e eripte musluklar artık sadece damlamaya başladığında gençlikte yaptığı birikimle rahat yaşamak en ideali.

Ama hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun diyenede bir şey denmez tabii

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 147/930 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •