Onemli Gunler Banner
Sayfa 148/759 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248648 ... SonSon
Arama sonucu : 6069 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Naçizane tavsiyem bu şirkette para kazanmak için, uzun vadeli hedef koyup mesela 100 milyon 150 milyon veya kur riskini kontrol altına alırsa 250 milyon Tl..bu arada şirket şu an. 63 milyon a geriledi- hedef değeri tespit edip sabırla beklemek ve sürekli ekrana bakmamak göz ucuyla takip etmek..ytdeğildir

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

2. kademeli olarak eski yerine dusurecek gibi görünüyor, satılan malları karsılayan da yok gibi... destek filan hak getire zaten 1,30 ları da gördü

3.  Alıntı Originally Posted by pmngr Yazıyı Oku
    Naçizane tavsiyem bu şirkette para kazanmak için, uzun vadeli hedef koyup mesela 100 milyon 150 milyon veya kur riskini kontrol altına alırsa 250 milyon Tl..bu arada şirket şu an. 63 milyon a geriledi- hedef değeri tespit edip sabırla beklemek ve sürekli ekrana bakmamak göz ucuyla takip etmek..ytdeğildir

Size katılıyorum. Mevcut durumda yapılması gereken en doğru şey bu.

4. 200 haftalık MAV 1.33..orayı gösterebilir..ytdeğildir

5. bu kağıtta kaç tane ky var da bunlardan mal toplamak için basıyorlar.. farklı bir durum var aşikar...

6. ya arkadaşlar şirket on numara performans gösteriyormuş gibi yorumlar yapıyorsunuz. özkaynağın kadar borcun var nerdeyse. kur baskısını ve ondan gelecek kaybı söylemiyorum bile. bu hareketler gayet normal. kaldı ki endeks kırmızı şu an. 40 ın altını ikinci denemesinde 32 e kadar gidebilir. orda güçlü bir destek var.

7.  Alıntı Originally Posted by 159 Yazıyı Oku
    ya arkadaşlar şirket on numara performans gösteriyormuş gibi yorumlar yapıyorsunuz. özkaynağın kadar borcun var nerdeyse. kur baskısını ve ondan gelecek kaybı söylemiyorum bile. bu hareketler gayet normal. kaldı ki endeks kırmızı şu an. 40 ın altını ikinci denemesinde 32 e kadar gidebilir. orda güçlü bir destek var.
    Bu şirketin ederi burası diyorsunuz yani öyle mi?? Piyasa değeri :62.5 milyon TL..tabi ki volatilite olacak ama şirket zaten hiç performe edemiyor..sorun orda..bugun endeksin kırmızı olması ile ilgili değil....yani ederi ile piyasa değeri arasındaki makas çok açılmış..3.88 kura rağmen öyle söyleyim..ytdeğildir

8. Geçen yılın en son çeyreğinde usd %17.29 - Euro %10.59 değer kazanmış. Buna karşılık finansal giderlerde 9.5 milyon artış olmuş. Şu anki kurların ikisi de 30.09.2017 tarihine göre yaklaşık %9.5 değer kazanmış gözüküyor. Bu da benim hesabıma göre yaklaşık 6.000.000 TL değerinde ekstra finansal gider demek. Şirket dönem başından bu yana çeyrek başına yaklaşık 7-8 milyon arası vergi öncesi kar açıklıyor. Yıl sonunda kurlar bu seviyede kaparsa ve işleri de aynı şekilde devam ederse bu durumda yılsonu karının 12-13 milyon arasında olması beklenir. Bu kara göre (ben 12.5 milyon üzerinden hesapladım) 10FK ya göre fiyatı 2.78 TL ye denk gelir. 1.38 fiyata göre mevcut FK'sı 4.97 ye düşer. Mevcut durum benim hesabıma göre böyle gözüküyor. YTD değildir.

Sayfa 148/759 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •