Onemli Gunler Banner
Sayfa 149/997 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249649 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: Viop XXXIII

1. Para ne işe yaramış
    özetini yapalım
    kasım ayı ilk hafta
    görevden alma ve berat henüz gitmemiş
    841 milyon ile önemli bir başlangiç endeks 58 puan artmış
    ikinci hafta Berat gitmiş ve bayram havası 1,947 m ile çok çok önemli bir hafta
    ve endeks 99 puan artmış
    sene sonuna kadar iki hafta para çıkışı var
    onlarda endeksi düşürememiş
    haftalık bazda artış olmamış gibi yatay kalmışız
    yanı giren para çok büyük olduğu için iki haftalık hafif satışlar
    düşüş getirmemiş
    sonra ocak ayı ilk haftasına kadar para girmiş ve yükseliş devam etmiş

Ocak ayı ikinci haftadan meşhür görevden almaya kadar
    1,783 milyar para çıkışı olmuş.
    Burada bir parantez acalım
    berat gitmese de borsa çıkacak idi
    ilk hafta para hareketi bunu söyler
    ocak ayından sonrakı zamanda çıkan parada
    Ağbal alınmasa da borsa düşecek idi
    Benim nezdimde bu net.
    sonra meşhur hafta para çıkışı tavan yapmış

Özetle Paraya göre durum şu
    Kasım başındakine benzer haftalık bazda para girmez ve hacım de artmaz ise
    Yükselişler ve az para girişleri
    anca tepki işine yarar.

Yine kişisel olarak
    endeks 100 de düşen kanal 1.380 bölgesinde
    onun üstüne atıncaya kadar
    oluşan hareket tepkidir.

2. Hem devletleri hiçe say büyük teknoloji devletler sınırsız para basamayacak değişim başlıyor, devrim başlıyor diye yaygara kopart parani ne yaptigi belirsiz borsalara ,adamlara gonder, sonra devlet niye müdahale etmiyor diye söylen. Madem devletlerin parasını kabul etmiyorsun git derdini marco pasaya anlat. Teknolojisine hayran olanlar yapilanlari devrim sananlar hani devrimdi coinler. Şimdi sosyal medyadaki blockchain teknolojisini savunanlar devlet coin borsalarına düzenleme getirsin diyor diğer yarısıda soğuk cüzdan demeye başladı. Merkeziyetsiz paraymis al sana merkeziyetçi olmayan para.

3. Bir anımı anlatayım. Çarşı merkezde arka sokaklarda bir dükkanım vardı. O sokakta genelde yardım dernekleri ve yardım vakıfları var. Bağış toplamak için afişler asılmış ve elemanlar vardı. Yok Afrika’ya kuyu açıyorlarmış yok fakire kurban kesiyorlarmış bir sürü şey. Benim dükkanımı da bu derneklerden birinin temsilcisi tutmuştu. Adam tam bir üçkağıtçıydı.
    Kirasını düzenli olarak vermediği gibi verdikten sonra helallik istiyordu. Tamam hakkım helal olsun da bu parayı okuyan çocuğa gönderiyorum. Bir hafta idare edebiliriz ama lütfen bir haftayı geçirme derdim.
    Sonra adam kaçıp gitti. Kirasını ödemediği gibi telefonlarımızı da engelledi. Ben de o derneğin merkezini internetten buldum onları aradım. Aradan bir gün bile geçmeden bir şahıs beni aradı. Ben sponsor olarak liranızı ödeyeceğim dedi. Yeşil sarıklı bir sakallı bir adam geldi ve o borcu ödedi.

Bence bu yardım adı altında yürürken faaliyetleri devletin takip etmesi lazım. Burada büyük vurgunlar olduğunu düşünüyorum.

4. İstanbul'da evini satıp tüm parasını kripto paraya yatıran 50 yaşındaki emlakçı adam, tabancasıyla başına tek el ateş ederek intihar etti...NTV

https://www.ntv.com.tr/turkiye/kript...JkeIiRNf5lUSaA

5. Antalya'da kripto para uzmanı ölü bulundu
    Antalya'da yaşayan İran vatandaşı, kaldığı apartın odasında ölü bulundu. Kalp rahatsızlığı olduğu belirtilen kişinin, gayrimenkul ve sanal para üzerine danışmanlık yaptığı öğrenildi.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/antal...M0GGHIkIuVQ6rw

6. arkadaşlar ev kirasıni kriptoya yatırdım 20 gün önce şuan param eridi 2 bin 500 TL ne yapacam bilmiyorum ev s veahibi evden atacak Allah rızası için herkes ne atarsa ne olur Muhammed hakkı için ya kafayı yiyecem çocuklarımla sokakta kalacam Allah rizasi için. ZiraatTR39 0001 0016 9069 2504 6550 01

https://tr.investing.com/crypto/bitcoin

Parayı takip etmeyen devlet devlet olamaz.
    Bizde saldım çayıra
    Dolandırıcılar keyfi alemde olur.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

8. Allah rızası için yardım edinKredi batağına saplandımAile düzenim bozuldu.Çaresiz kalmasam yazmazdım.Hayatımdan endiße ediyorum.Nolur sesimi duyun.AKBANK TR05 0004 6000 5988 8000 0035 02

Bunlarda vicdani vurgun peşinde veya makara yapıyorlar.

Sayfa 149/997 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •