Sayfa 149/214 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by alan26 Yazıyı Oku
    Güya temel analiz sayfası, arkadaşlar kapatın burayı belli kağıtları sokaktaki simitçide söyler BEYAZ gibi kağıt bulabiliyormusunuz siz ona bakın ben 1,20 den aldım 3 tl sattım ha bekleseydim ama beklemedik
    Adamsin, adamin dibisin hatta dibi tutumususun hadi o zaman bizede bir kagit soylede bizde ugrasmayalim boyle basliklarda falan...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,437
     Alıntı Originally Posted by torwais Yazıyı Oku
    Adamsin, adamin dibisin hatta dibi tutumususun hadi o zaman bizede bir kagit soylede bizde ugrasmayalim boyle basliklarda falan...
    aynen ......... .....
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Merhaba,
    3 ay once ben de uygulamaya basladim, is yatirimin ciktilari ile calisiyordum. Bist100 ile. Bu ayki sonuclarda bir firma cikmis gorunuyor bist 100'den. Boyle bir durumda kalaniniz oldu mu; firmayi dahil mi etmeli yoksa kurala mi sadik kalmali?
    Saygilarimla

4. sayın Spartan ,

benim önerim portföyünüzü bir sonraki hisse seçim dönemine kadar DEĞİŞTİRMEMENİZ yönünde olacaktır. Hisse seçim dönemi geldiğinde yeni hisseleriniz yenilenmiş BİST 100 içinden seçilecektir.

5.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    sayın Spartan ,

benim önerim portföyünüzü bir sonraki hisse seçim dönemine kadar DEĞİŞTİRMEMENİZ yönünde olacaktır. Hisse seçim dönemi geldiğinde yeni hisseleriniz yenilenmiş BİST 100 içinden seçilecektir.
    tesekkurler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,437
    Evet ilk değerlendirme için son 15 gün

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Başlığı baştan sona okudum. Hatta önemli gördüğüm yerlerin ekran görüntüsünü aldım atladığım yerler varsa diye bilgiler oturduktan sonra bir kez daha hızlıca inceledim forumu. Bir yıldır ben de temettü hisseleri biriktiriyorum maaşımdan arta kalanlarla. Sisteminizi uygulamaya karar verdim. Sayın human01 cari oran, f/k, TV ve esas faaliyet kar artışı formulü ve sadece TV ile bist tüm den belirlenen sektörleri çıkararak denemeler yaptım. Ancak ben 2 veya 3 hisse ile başlamak istiyorum. Portföyüm çok küçük olduğu için alabileceğim bir risk. Sizce sayın human01 veya sayın drizm in yöntemini 2 veya 3 hisse ile başlamak mantıklı mı? Teb yatırım ile çalışıyorum. Temettüler 2 gün sonra yatıyor. Aracı kurumlarda temettüler hemen yatıyor mu? Sisteme göre temettülerle en kısa sürede hisse almak daha mantıklı bence. Sizin kullandığınız veya önerebileceğiniz bir aracı kurum var mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,437
     Alıntı Originally Posted by emkoz Yazıyı Oku
    Başlığı baştan sona okudum. Hatta önemli gördüğüm yerlerin ekran görüntüsünü aldım atladığım yerler varsa diye bilgiler oturduktan sonra bir kez daha hızlıca inceledim forumu. Bir yıldır ben de temettü hisseleri biriktiriyorum maaşımdan arta kalanlarla. Sisteminizi uygulamaya karar verdim. Sayın human01 cari oran, f/k, TV ve esas faaliyet kar artışı formulü ve sadece TV ile bist tüm den belirlenen sektörleri çıkararak denemeler yaptım. Ancak ben 2 veya 3 hisse ile başlamak istiyorum. Portföyüm çok küçük olduğu için alabileceğim bir risk. Sizce sayın human01 veya sayın drizm in yöntemini 2 veya 3 hisse ile başlamak mantıklı mı? Teb yatırım ile çalışıyorum. Temettüler 2 gün sonra yatıyor. Aracı kurumlarda temettüler hemen yatıyor mu? Sisteme göre temettülerle en kısa sürede hisse almak daha mantıklı bence. Sizin kullandığınız veya önerebileceğiniz bir aracı kurum var mı?
    Sn.emkoz hayırlı olsun.önce belirteyim.temettüler genelde t+2 günde yatıyor... portföyünüze gelince..bu yatırım modelinde kısa vadede kazanmak gerçekten zor..uzun vade de ise çok iyi getiriler söz konusu olabilir.Ben 3 ayımı doldurmak üzereyim.ve inanın gayette memnunum.karım çok değil ama ilerisi için umut verici. TV ile birlikte fk,cari oran,özsermaye karlılığı, esas faaliyet karlılığı ile net kar kriterlerini kullanıyorum.Ve asla bist 100 ile bist sanayi dışına çıkmıyorum.Taş toprak,spor,banka ve finans sektörlerini ise seçmiyorum.ve elimde 5 hisse var.. riski azaltmak istiyorsanız 10 hisseye kadar çıkabilirsiniz..hisse azaldıkça riskte artıyor. saygılar.

Sayfa 149/214 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •