Sayfa 15/137 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 1093 madde; 113 - 120 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1. Bugün bende az bir lotla katıldım aranıza inşallah bizler için hayırlı olur.
    Dost dediğin düştüğünde yanında olan değil,kalkman için el uzatandır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Alıntı Originally Posted by avcı Yazıyı Oku
    1 kg gümüş kaç lota denk geliyor sn hkm.
    Sn avcı öncelikle kulübe hoşgeldiniz.1 lot 6.55 gr gümüşe denk geliyor.1000 lot 6 kilo 550 gr gümüş demek oluyor.

Yani 152.6 lot 1 kilo gümüş ediyor

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn avcı öncelikle kulübe hoşgeldiniz.1 lot 6.55 gr gümüşe denk geliyor.1000 lot 6 kilo 550 gr gümüş demek oluyor.
    Sn hkm bende böyle hesaplamıştım.Size sağlamasını yaptırmış gibi oldum kusura bakmayın.İlk defa gümüş alıyorum yanlışlık yapmak istemiyorum.
    Cevaplamışken bir soru daha sorayım.Yılda bir ödenen fon giderinden kastınız nedir?

Sn avcı fonun izahnamesinde var yıllık bir fon gideri var.Ama benim anladığım istanbul altın borsasından gümüşler takasbanka geçip fona lotlar tanımlandıktan sonra borsada o lotları satım yaparken belli bir kar marjı ile satıyorlar veya alıyorlar .Ordan bir kar marjı var,bu kar aslında bizlere pek yansıtılımıyor,biz hep çıplak gümüşün net aktif değeri üzerinden az bişi üstünden tabi borsada lotları satıyoruz veya alıyoruz .Bence ordan kendi işletim giderlerini alıyorlar.Fona yansıyan bir değer düşüşü ben geçmiş yıllara baktığımda görmedim.

6. Bende merak ediyorum bu isletim ucreti nail akiyorlar. Epey kafa yordum sonunda buldum. Net aktif degerini dusuruyorlar her sene. Yani atiyorum gumus 2019 sonunda 3,35 net aktif degerde 22 lira olsun. 2029 de yine gumus 3,35 olsa net aktif deger yine 22 olmali deilmi. Adamlar net aktif degeri 22 deilde 21,98 yapiyorlar bence. Boylece dolayli yoldan sattiklari malin fiyatini dusurerek isletim ucreti aliyorlar. Ama emin deilim belkide farkli visey vardir.

7. Anlaşılmıştır.katkımız olmasa da sizleri takipteyiz.Bu arada hoş bulduk.Hepinize bol kazançlar.

[QUOTE=trade500;4056118]Bende merak ediyorum bu isletim ucreti nail akiyorlar. Epey kafa yordum sonunda buldum. Net aktif degerini dusuruyorlar her sene. Yani atiyorum gumus 2019 sonunda 3,35 net aktif degerde 22 lira olsun. 2029 de yine gumus 3,35 olsa net aktif deger yine 22 olmali deilmi. Adamlar net aktif degeri 22 deilde 21,98 yapiyorlar bence. Boylece dolayli yoldan sattiklari malin fiyatini dusurerek isletim ucreti aliyorlar. Ama emin deilim belkide farkli visey vardir.[/QUOTES
    Sanmam sn trade ,çünkü ben fonu aradım 12 kuruş farkla istanbul altın borsasından alıyoruz demişlerdi bir ara, fark attı demişti,yani daha önce fark daha azmış,ama fon hep bu farkın üstünde bir değerle satıyor borsada,aradaki kar hangi bilançoda göreceğiz ki.Orda bir kar var neticede.Bize de temettü falan verilmediğine göre ))))))))

Sayfa 15/137 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •