Sayfa 150/555 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon
Arama sonucu : 4437 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Dün akşam spk tarafından onaylanan fade gıdanın halka arzını bizim info yapıyor biliyorsunuz.

Yayimlanan rapora göre info 1.890.000 tl ortaktan ve 2.850.000 tl şirketten olmak üzere toplamda 4.740.000 tl aracilik komisyonu alacak.

Bunun icinde katlanılan maliyet ne kadardır bilemiyorum ama info gibi küçük ölçekli bir şirket için gayet iyi bir rakam bence.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Dün akşam spk tarafından onaylanan fade gıdanın halka arzını bizim info yapıyor biliyorsunuz.

Yayimlanan rapora göre info 1.890.000 tl ortaktan ve 2.850.000 tl şirketten olmak üzere toplamda 4.740.000 tl aracilik komisyonu alacak.

Bunun icinde katlanılan maliyet ne kadardır bilemiyorum ama info gibi küçük ölçekli bir şirket için gayet iyi bir rakam bence.

Sayın Balıkadam bir yanlışı düzelteyim, bunlar iki ayrı halka arzın komisyon geliri. Fade Gıda için TRY 1,890,000.00 ve Omega Elektrik Pano içinse TRY 2,850,120.00 olmak üzere.

3.  Alıntı Originally Posted by coltra Yazıyı Oku
    Sayın Balıkadam bir yanlışı düzelteyim, bunlar iki ayrı halka arzın komisyon geliri. Fade Gıda için TRY 1,890,000.00 ve Omega Elektrik Pano içinse TRY 2,850,120.00 olmak üzere.
    Pardon başka bir yerden aldim tabloları. Düzeltme için teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Dün akşam spk tarafından onaylanan fade gıdanın halka arzını bizim info yapıyor biliyorsunuz.

Sayın balıkadam,

Gedik yatırım 2019 yılında CEO Event, Yükselen Çelik ve Papilon Savunma'yı halka arz etmişti. Aşağıdaki finansal raporun 51. sayfasında halka arz giderleri 125.174 TL olarak gerçeklemiş gözüküyor. Eğer yanlış anlaşılma yoksa halka arzın maliyeti çok düşük.

https://gedik-cdn.foreks.com/yatirim...tim_raporu.pdf

5.  Alıntı Originally Posted by Observe Yazıyı Oku
    Sayın balıkadam,

Gedik yatırım 2019 yılında CEO Event, Yükselen Çelik ve Papilon Savunma'yı halka arz etmişti. Aşağıdaki finansal raporun 51. sayfasında halka arz giderleri 125.174 TL olarak gerçeklemiş gözüküyor. Eğer yanlış anlaşılma yoksa halka arzın maliyeti çok düşük.

https://gedik-cdn.foreks.com/yatirim...tim_raporu.pdf
    Dediginiz gibiyse çok düşükmüş gerçekten. Kayda almaya bile gerek yok.

Yalniz sizin bahsettiğiniz olay başka sanırım. Normalde bizim gelirler kısmında görmemiz lazım bu halka arza aracilik gelirlerini.
    3.çeyrek bilançoda rakamı görürüz bakalım.

6. son durum

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

7.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Dediginiz gibiyse çok düşükmüş gerçekten. Kayda almaya bile gerek yok.

Yalniz sizin bahsettiğiniz olay başka sanırım. Normalde bizim gelirler kısmında görmemiz lazım bu halka arza aracilik gelirlerini.
    3.çeyrek bilançoda rakamı görürüz bakalım.

Gelirler kısmında halka arz geliri gibi bir kalem göremedim ama giderler kısmında belirttiğim pdf'in 51, dökümanın 39. sayfasında "halka arz giderleri" gibi bir kalem görülüyor. Dediğiniz gibi bilançoda göreceğiz ama ben masrafların yüksek olacağını düşünmüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by Observe Yazıyı Oku
    Gelirler kısmında halka arz geliri gibi bir kalem göremedim ama giderler kısmında belirttiğim pdf'in 51, dökümanın 39. sayfasında "halka arz giderleri" gibi bir kalem görülüyor. Dediğiniz gibi bilançoda göreceğiz ama ben masrafların yüksek olacağını düşünmüyorum.
    Bu gelir muhtemelen aracılık hizmet gelirleri kalemi altinda muhasebeleştirilir. Ayrıntıyı verirler umarım.

Sayfa 150/555 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •