Sayfa 151/211 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201 ... SonSon
Arama sonucu : 1688 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

Son 4.q dan 21 1.q kar düşmesi sebebiyle bastıklarını düşünüyorum.

2. 2021 / 1.çeyrek Hasılatları:

BİMAS --- 15.500.000 ----Fiyat: 64.25

MGROS-- 7.689.000 --------- 35.18

SOKM--- 6.377.000 --------- 11.36

CRFSA --- 2.088.000---------- 41.12

BİZİM --- 1.446.000----------12.46

NOT: Hasılatta Migros'u yakalamış bir Şok var. Peki fiyat ????

Burada yazdıklarım şahsıma ait öngörüler olup, Yatırım tavsiyesi içermemektedir.
    Son düzenleme : puzzle2010; 30-05-2021 saat: 12:52.

Alıntı Originally Posted by puzzle2010 Yazıyı Oku
    2021 / 1.çeyrek Hasılatları:

BİMAS --- 15.500.000 ----Fiyat: 64.25

MGROS-- 7.689.000 --------- 35.18

SOKM--- 6.377.000 --------- 11.36

CRFSA --- 2.088.000---------- 41.12

BİZİM --- 1.446.000----------12.46

NOT: Hasılatta Migros'u yakalamış bir Şok var. Peki fiyat ????

Burada yazdıklarım şahsıma ait öngörüler olup, Yatırım tavsiyesi içermemektedir.
    Migrosta kıyaslarsak migros sermayede düşük ama biri 181 biri 611 şok 3.375 kat sulandırılmış. Şokta migrosla aynı sermaye olsa idi 38 tl fiyattan fiyatlanıyor.önemli olan favök. Migros 605 milyon favök var şokm 602 milyon. Şokm migrosu geçecektir. Ama durum bu favöklerle kardeş kardeş gidecekkeri yönünde bana göre.
    Şoktan bi bim olmasını beklemiyorum. Aslında bekliyorum bence daha kaliteli. Bimin uluslararası operasyonları var, nakit varlıkları çok güçlü borç yok, filesi var ama genede mağaza satış oranını bu sene iyi kapattı bime göre( genede yarısı) bimin yarısı kara kafiyim. Hayalim murat ülker gibi bir insanın uluslararası operasyonlardaki başarısını şoka da yansıtması. Sevsekte sevmesekte bu adam para cambazı.koskoca koçlar herkes methediyor ama çürük çarık malları sata sata para kazandı ve kaliteleşti ki satabilsin hala. Şokun sonuçta hafızalardaki ürünü yaşatması bile yeter. Yaşattığı markalar kültürümüzde olan değerlerdir. Yemişim çiçeğimi,mintax varken. Tüketiceler şoka illa ki kayacaktır ve kayıyorda. Şokun yerli muzu bence efsane. Alırım yani. Bi manav reyonunu çer çöp olmasını göze ala ala koymak paso işletmek bir emektir. Hakettiği yere fazlası ile gelecektir. Finansalları ilk defa düzeliyor. Ciro deli artıyor. Bence şoku kimse tutamayacak. İnsanların en büyük kalemi gıda. Nokta.

Ha şunu da söyleyeyim. Paso şube artırımı var, gıda enflasyon durmuyor. Ama 1.q. favök 602 milyon velevki favök hiç artmasa bile( imkansız) böyle büyüyen bi şirketi 5 favökten hesaplasak bile ederi 20 tl. Aracı kurumlar bilerek anlaşmalı saçma ve düşük bi hedef fiyat verdikleri ortadadır. Kurtarıcıları ve bilanço okuma hileleri net kardır. Kimse kusura bakmasın kasada 1.3 milyar tl nakitle( faizi %19.5) ben yemem. Yıllarca temettüsünü aratarak yemek nasip olsun, temmuzda ilk temettü ile başlıcaz. Şirket halka açıldığından bu yana bence dehşet ötesi bir ilerleme kaydetti. Bunu okuyabiliyorum

3 günlük şok hasılatım
    178 tl
    78 tl
    172 tl. Ben ne benzine ne sağlığa ne eğitime ne ttkoma ne tcelle ne kıyafete böyle para saçmam. Ölüsü çöp poşetini bile şoktan alabiliyorsun sandoz ve fiyst kalite 10 numara. Kimse kusura bakmasın, halk fakirleşirken, orta direk yok olurken, vergiler ötvler nefessiz insanları bitirirken be bim biter, ne a101 ne şok Bitmez,ama şok hepsinden bana göre iyi. Ölüsü aylık 3 bin tl em şoka gidecek. Diğer bir hedef 100 milyar ciro görmek. Şubeleşme artı enflasyon etkisi ile bu sene %36 ciro büyümesi yakaladı. 4 sene civarı böyle büyüme ile görebiliriz. Favökün yarısı kar kalsa ( favök %9 aloyorum) hisse başı 8 tl net kar. Emin olun 7 tl sini dağıtır. Tercih sizlerin. Yol uzun, yatırım tavsiyesi değildir asla dediklerim. Herkesin aklı var

6. Migros sermaye 181 ,ama zarar 57.000.(Temettü yüzü göstermeyen bir yapı) (2020 yıl sonu zarar 403.000)

Fazla albeni yaratılıyor hakkında.

Şok ,Kar üretiyor ve ilk temettüsünü verecek. Migros bu zararla nasıl temettü üretir, pek kestiremiyorum.

ŞOK, çok düşük maliyetli online satış yapıyor. Üstelik aynı gün kapınızda. Oturttukları online satış sistemi ,bence çok iyi kurgulanmış. Markaları daha bilindik, MİS gibi kaliteli bir markası var.

BİM ile şöyle kıyaslarım, sanki 3 yıl öncenin BİM'i ...Büyümeye yeni başlamış.

Bim artık dünya coğrafyalarına açılmalı ki,agresif büyüyebilsin...

7.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Ha şunu da söyleyeyim. Paso şube artırımı var, gıda enflasyon durmuyor. Ama 1.q. favök 602 milyon velevki favök hiç artmasa bile( imkansız) böyle büyüyen bi şirketi 5 favökten hesaplasak bile ederi 20 tl. Aracı kurumlar bilerek anlaşmalı saçma ve düşük bi hedef fiyat verdikleri ortadadır. Kurtarıcıları ve bilanço okuma hileleri net kardır. Kimse kusura bakmasın kasada 1.3 milyar tl nakitle( faizi %19.5) ben yemem. Yıllarca temettüsünü aratarak yemek nasip olsun, temmuzda ilk temettü ile başlıcaz. Şirket halka açıldığından bu yana bence dehşet ötesi bir ilerleme kaydetti. Bunu okuyabiliyorum
    Dikkat ederseniz yerli kurumlar düşük hedef fiyat veriyor.

18/03/2021 Tarihinde BOFA (tahminimce 2020/12 aylık verilerini baz alarak) 20.00 TL.lik hedefini 25.00TL.'ye yükseltti. GOLDMAN 18.60 TL.hedef vermiş.

Şahsi kanaatim bu hedef fiyatlar ŞOK'un büyümesi üzerine kurulu. Şirket faaliyet raporunda yüksek büyüme hedeflemiş...

Alıntı Originally Posted by puzzle2010 Yazıyı Oku
    Migros sermaye 181 ,ama zarar 57.000.(Temettü yüzü göstermeyen bir yapı) (2020 yıl sonu zarar 403.000)

Fazla albeni yaratılıyor hakkında.

Şok ,Kar üretiyor ve ilk temettüsünü verecek. Migros bu zararla nasıl temettü üretir, pek kestiremiyorum.

ŞOK, çok düşük maliyetli online satış yapıyor. Üstelik aynı gün kapınızda. Oturttukları online satış sistemi ,bence çok iyi kurgulanmış. Markaları daha bilindik, MİS gibi kaliteli bir markası var.

BİM ile şöyle kıyaslarım, sanki 3 yıl öncenin BİM'i ...Büyümeye yeni başlamış.

Bim artık dünya coğrafyalarına açılmalı ki,agresif büyüyebilsin...
    Yerden göğe kadar haklısın hocam. Yarım yağlı mis süt 10 numara. Mis pudingte keza öyle kakaolu. Var oğlu var adamlarda. Krem peynirini de seviyorum mesela. Marka mı istiyon git içim süt al, nutella al. Kimseyi tutan yok. Şok m bence hepsini geçecekte ben genede bimin yarısı diyorum olsun bu bile kafi. Ama rakibim bim bile değil 100 milyar ciro görmek.
    Şokun şöyle bi büyüme yapısı var. Yapı kredi keşfetmiş.
    1)mağaza başı satış oranı bime göre geçen sene 1 bimin %37 si iken bu sene %49 ( organik büyüme)
    2) şubeleşme ile gelen ciro ( organik büyüme)
    3) artık finansal borcun azalması ile favök artışı ile artıya kısa bir sürede geçecek olması extra bir organik büyüme ama şu an finansal borçların azalması da buna etken.
    İlk defa temettü veriyor azda olsa. Küçük görmeyelim. Çok büyük bir adım.
    4) hayaldir, dış ülke açılımı.godiva desinler yeter. Bimi mısırdada geçer fastada geçer. Belki başka pazarlara girer ki öyle yapması lazım.

Sayfa 151/211 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •