Sayfa 151/993 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1.  Alıntı Originally Posted by 3520 Yazıyı Oku
    Alt gelir grubu mu kaldı?
    köselenin altına bakmak gerek..
    Memento mori

Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    1d grafikte şefkatle okşuyor dovmek sayılmaz..

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Türkiye’nin en büyük icra satışı. 75 yıllık holdingin taşınmazları 4 milyar 289 milyon lira

Bankaya olan döviz cinsi borcunu ödeyemeyen 75 yıllık holdingin Çiftçi Towers daki 437 taşınmaz satılacak. Satılacak dükkan ve evlerin toplam fiyatı dudak uçuklattı. İcradan satılacak gayrimenkullerin değeri 4 milyar 289 milyon 645 bin TL olarak belirlendi. Bir tripleks daireye ise 140 milyon lira fiyat biçildiği öğrenildi.
    Daha yolun başı.!!!!
    Arkası çorap söküğü gibi gelecek.!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

İnanılmaz savaş var usdtry de 1 sn de 4 kuruş oynuyor.

5.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    İnanılmaz savaş var usdtry de 1 sn de 4 kuruş oynuyor.
    Benim merak ettigim cephane nasil bitmiyor

6.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Çünkü dolar talep edenler açık üstünlük sağlarsa savaşı kaybederler. Kaybetmemek için de karşı tarafın cephanesinin bitimine yakın cephane sağlıyor. Nasıl olsa o cephane tekrar kendine dönecek. Onun için şu meşhur malum berber hikayesine bi bakın:

Berber hali vakti yerinde olan birini tıraş etmektedir. Ve o sırada sokaktan paspal görünümlü bir çocuk geçmektedir.
    Berber, tıraş ettiği kişiye dönüp “Bu çocuk dünyanın en aptal çocuğu” der ve bunu test etmek ister.

Berber çocuğa seslenir ve 1 TL ile 5 TL uzatır.
    Çocuk tercihini 1 TL’den yana kullanır.
    Berber sürekli çocuğun aynı tercihte bulunduğunu söyler.

Tıraş biter ve müşteri berberden çıkıp giderken yolda o çocuğu görür.
    Merak ettiği için çocuğa;
    "Neden 5 TL’yi değil de 1 TL’yi aldın?" diye sorar.
    Çocuk gülerek cevap verir:
    5 TL’yi alırsam OYUN BİTER.

7.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Çünkü dolar talep edenler açık üstünlük sağlarsa savaşı kaybederler. Kaybetmemek için de karşı tarafın cephanesinin bitimine yakın cephane sağlıyor. Nasıl olsa o cephane tekrar kendine dönecek. Onun için şu meşhur malum berber hikayesine bi bakın:

Berber hali vakti yerinde olan birini tıraş etmektedir. Ve o sırada sokaktan paspal görünümlü bir çocuk geçmektedir.
    Berber, tıraş ettiği kişiye dönüp “Bu çocuk dünyanın en aptal çocuğu†der ve bunu test etmek ister.

Berber çocuğa seslenir ve 1 TL ile 5 TL uzatır.
    Çocuk tercihini 1 TL’den yana kullanır.
    Berber sürekli çocuğun aynı tercihte bulunduğunu söyler.

Tıraş biter ve müşteri berberden çıkıp giderken yolda o çocuğu görür.
    Merak ettiği için çocuğa;
    "Neden 5 TL’yi değil de 1 TL’yi aldın?" diye sorar.
    Çocuk gülerek cevap verir:
    5 TL’yi alırsam OYUN BİTER.
    Turkiyeyi yonetenler bu dalavereyi bilmiyormu?

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Yaşlı Ahmet ağa borsaci ile genc borsaci parkta sohbet ederek dolasiyorlar.
    Yasli, gence meslegin puf noktalarini anlatiyor: - Bak evladim. Bu meslekte basarili olmak icin sadece firsatlari degerlendirmek yetmez. Zaman zaman firsatlari da senin yaratman gerekir. Bunun icin surekli dikkatli olman gerekir. Uygun bir yorumla hic umulmadik olaylar bile cok buyuk firsatlara donusebilir. Bak mesela su karsida gordugun taze kopek pisligi sana sadece igrenc bir sey olarak geliyordur. Ama ben eger 'su pislikten bir lokma agzina atarsan sana 1 milyar lira veririm' dersem olay senin acindan nasil da buyuk bir firsata donusuverir degil mi? Yapar misin?' Genc borsaci tabi efendim der. Parmagini pislige daldirir, bir lokma alir yutar. Yasli borsaci cebinden bir milyari cikartir, gence verir. Bir sure yururler, genc dayanamaz sorar: - Hocam, ben size ayni teklifte bulunsaydim kabul eder miydiniz.? Bakin ileride de baska bir pislik var. Bir milyar karsiligi dener miydiniz? Yasli borsaci tabi ki der. O da bir lokma alip yutar. Genc borsaci da cikartir, biraz once kazandigi 1 milyari iade eder. Bir sure sessiz sessiz yururler. Genc yine dayanamaz sorar: - Hocam. Ne sizin cebinizdeki para miktari degisti. Ne de benim cebimdeki. Soyler misiniz biz bu boku niye yedik ? Kurt borsaci cevap verir: - Oyle deme evladim. 2 milyarlik islem hacmi yarattik!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!

Sayfa 151/993 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •