Sayfa 151/405 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    aynen çok doğru, insan hissesine güveniyorsa sembolikte olsa bir geri alım açıklar hisseye patrona güven duyulur, bkz sasa, jantsa bryat gibi hisselerde patron geri alım başlattı hisseler altın çağlarını yaşıyorlar... Alkimde hisse azıcık kafasını kaldırmaya dursun... maazAllah

Aynen öyle...
    Learn to sit back and observe, Not everything needs a reaction.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,124
     Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    aynen çok doğru, insan hissesine güveniyorsa sembolikte olsa bir geri alım açıklar hisseye patrona güven duyulur, bkz sasa, jantsa bryat gibi hisselerde patron geri alım başlattı hisseler altın çağlarını yaşıyorlar... Alkimde hisse azıcık kafasını kaldırmaya dursun... maazAllah
    Satışının ertesi gun şirketi bilanço açıkladı.
    Bilançosunu bilmiyordu diyebilirmiyiz./ytd..

3. Bilançoya şöyle bir göz attım. Beklenen karlılığın gelmemesinin en önemli nedeni Alka Kağıt. Kimya tarafında dönem karı % 59 artarken Kağıt tarafında % 20 artış var. Kur farkları geçen sene de şirket karında etkili idi, bu dönemde de. O nedenle kur farkının etkisi olduğu düşüncesinde değilim.

Bir de sanıyorum amortismanları biraz düşük ayırmışlar. Bu da kara pozitif etki yapmış.

Alıntı Originally Posted by cemmer97 Yazıyı Oku
    Bilançoya şöyle bir göz attım. Beklenen karlılığın gelmemesinin en önemli nedeni Alka Kağıt. Kimya tarafında dönem karı % 59 artarken Kağıt tarafında % 20 artış var. Kur farkları geçen sene de şirket karında etkili idi, bu dönemde de. O nedenle kur farkının etkisi olduğu düşüncesinde değilim.

Bir de sanıyorum amortismanları biraz düşük ayırmışlar. Bu da kara pozitif etki yapmış.
    Bu hisse de niçin emekli veya güçlü fonlar yok. Kaliteli şirket ve aile şirketi profesyonel bir şirket olsa yabancılar gelirdi. Patronlar ortak satış yapacaklarına yabancılara satsınlar da görelim bakalım.

5. Sanırım tüm değerli paydaşların ortak düşüncesi bilanço öncesi bu etik olmayan patron satışının olması.
    Bilançonun ne geldiği, geleceği, hissenin inmesi çıkması önemli değil ama satışın zamanlaması çok yanlış.

17.40'tan sattıp kazandığını düşünen vatandaş, şirketin kaybettiği itibarını nasıl geri kazanacak acaba.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6. Değerli ortaklar, serzenişlerinizi anlayışla karşılamakla birlikte, şirkete biraz haksızlık ediyorsunuz gibi geldi. Alkim yılların istikrar abidesi bir şirket, istikrarlı karlılık ve temettü dağıtımı yapan; 2 yıldır devam eden ve bütün dünyayı etkisine alan pandemi koşullarında bile karlılığını korumakla birlikte, Ülkemizin tamamen dışa bağımlı olduğu p.s. yatırımının, son anda bir aksilik olmaz ise Temmuz gibi üretime geçecek olması bile başlı başına bir başarı öyküsüdür. Elbette her şirket ve hissede ufak tefek olumsuzluklar veya aksilikler, fiyatlarda oynaklıklar, ortak satışları olabilir. Kısacası benim nacizane görüşüm bu şekilde, şirkete güveniyor ve fırsat oldukça payımı artırıyorum. Orta_ uzun vadede beklentilerimizin meyvesini göreceğimizi umuyor, herkese bol kazançlar diliyorum. Saygılar. Y.T.D.

Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Değerli ortaklar, serzenişlerinizi anlayışla karşılamakla birlikte, şirkete biraz haksızlık ediyorsunuz gibi geldi. Alkim yılların istikrar abidesi bir şirket, istikrarlı karlılık ve temettü dağıtımı yapan; 2 yıldır devam eden ve bütün dünyayı etkisine alan pandemi koşullarında bile karlılığını korumakla birlikte, Ülkemizin tamamen dışa bağımlı olduğu p.s. yatırımının, son anda bir aksilik olmaz ise Temmuz gibi üretime geçecek olması bile başlı başına bir başarı öyküsüdür. Elbette her şirket ve hissede ufak tefek olumsuzluklar veya aksilikler, fiyatlarda oynaklıklar, ortak satışları olabilir. Kısacası benim nacizane görüşüm bu şekilde, şirkete güveniyor ve fırsat oldukça payımı artırıyorum. Orta_ uzun vadede beklentilerimizin meyvesini göreceğimizi umuyor, herkese bol kazançlar diliyorum. Saygılar. Y.T.D.
    Bu hissede olanlar zaten yatırımcı zihniyeti ile hareket ediyor. Yani borsada tecrübesi olan ve macera aramayan insanlardan oluşuyor. Orta ve uzun vade yatırımı doğrudur ama dünyadaki siyasal ve ekonomik sorunları da dikkate almak gerekiyor. Son 1 yıldır patronların uzun vadeli ortak satışları ve halka açıklık oranının aşırı duruma gelmesi hissemizde baskı oluşturmaktadır. Bu durum hiçte etik değil. Alkim hissesinin eşdeğer şirketleri ky açısından olumlu hareketler yaparken hissemizin devamlı patinaj yapması ky üzerinde demoralizasyon oluşturmaktadır. Bunu da anlayışlı karşılamak gerekir diye düşünüyorum. Saygılar.

8. Herkesin kafasında aynı soru işareti anlıyorum tabi ama?

Arkadaşlar eleştirileri abartmaya lüzum yok, belli ki bu ortakların arasında bir problem var. Bu satışlar sonrası oradaki yapı da bir düzene oturacaktır. Hakim ortakları aile üyeleri olan şirketlerde, yapılar kar etmek zorundadır ki aile üyeleri de kar payları vasıtasıyla şirket getirilerinden ekstra olarak faydalanabilsin.

Şirket büyümeye devam ediyor. 2016-2021 arası sadece kapasite artışlarıyla yüzde 500 gibi bir getiri sağladı bize. Temettü hariç. 2021-2026 arası dönemde hem SS tarafı hem PS tarafıyla karlılık ve hacimlerde artış HIZLANARAK devam edecek. Şirket cayır cayır nakit üretiyor.

Sabah otur ekranın başına, al eline telefonu akşama kadar ekran izle bunlar mental olarak zaten çok yorucu, gereksiz ve sonuçsuz.

Uzuncu olmayacakların ALKİM de işi yok. Müthiş bir ROE, ROIC ve düşük BO/Özkaynak. 2026 Geldiğinde hisse değeri 100 olduğunda, emin olun bu sayfalarda New Yorklu 98 den hisse satıyor baskılıyor diyenler olacaktır.

Vurkaç için alanlar malesef biraz daha bekleyecek.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 151/405 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •