Onemli Gunler Banner
Sayfa 152/1001 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1. Elime dün Ikea fatirasi geçti Ağustos 2020 tarihli ekne yani ayna 236 TL ye almışız .şimdiki fiyat 900 TL..dolar 7.40 mis şimdi 18.50..dolarin artis hızından çok daha fazla ..ama Ikea ya bakıyorsun full..demek vatandaşın esnaf serbest meslek tüccar vsvs.geliri artmış ki dolduruyor oralari..ikeaya gelenler de hic de öyle yüzde 10 Luk zengin kesin değil ...orta gelir grubu sayilabilir. Yani bir şekilde alım gücü korunmuş ..bilemiyorum belki tespitim yanlış..

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Vur patlasin cay oynasin egonomi modeli.nereye kadar....
    nereye kadar giderse oraya kadar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Elime dün Ikea fatirasi geçti Ağustos 2020 tarihli ekne yani ayna 236 TL ye almışız .şimdiki fiyat 900 TL..dolar 7.40 mis şimdi 18.50..dolarin artis hızından çok daha fazla ..ama Ikea ya bakıyorsun full..demek vatandaşın esnaf serbest meslek tüccar vsvs.geliri artmış ki dolduruyor oralari..ikeaya gelenler de hic de öyle yüzde 10 Luk zengin kesin değil ...orta gelir grubu sayilabilir. Yani bir şekilde alım gücü korunmuş ..bilemiyorum belki tespitim yanlış..
    Tesbitin doğru kardeşim..
    Bu milletin psikolojisini kültürünü düşünce yapısını anlamadan yorum yapılırsa yanlış olur..
    Hiç kimse bende bok gibi para var demez..
    Bi amca dedi üsküdar meydanında günlerce dalga geçtik..
    Bilmem anlatabildim mi..
    Olan da var demez yani..

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Elime dün Ikea fatirasi geçti Ağustos 2020 tarihli ekne yani ayna 236 TL ye almışız .şimdiki fiyat 900 TL..dolar 7.40 mis şimdi 18.50..dolarin artis hızından çok daha fazla ..ama Ikea ya bakıyorsun full..demek vatandaşın esnaf serbest meslek tüccar vsvs.geliri artmış ki dolduruyor oralari..ikeaya gelenler de hic de öyle yüzde 10 Luk zengin kesin değil ...orta gelir grubu sayilabilir. Yani bir şekilde alım gücü korunmuş ..bilemiyorum belki tespitim yanlış..
    İnsanlar parası bol olduğundan veya tarz olaalım diye İkea gibi yerlerde bulunmuyorlar ki.

Spotçuların sattıkları dandik şeylere karşı belli bir kalitede olan en uygun fiyat orada.

Oraya gidenler kamyonla mal götürmüyorlar ki. Aldıkları küçük bir parça ki çoğu zaman sosyalleşmek için de gidiliyor.

Zira insanların artık bir yerde oturup bir şeyler yemeye veya konsere vs. gidecek bütçeleri yok.

Hatta ailecek bir yere ulaşabilecek ulaşım bütçesi yok.

Araba kullananların çoğu masraflarını vergi ödemek yerine şirketlerinde gider olarak yazarlar.

İki karı koca öğretmen min. 20 bin TL maaş alır. Ek dersle bu 25 e çıkabilir.

Bunlar AVM de bir iki bin harcadığında bütçelerini sarsmaz. Şimdi bu zenginlik belirtisi mi oluyor?

İşiniz gücünüz TR deki durumu Afrika ile kıyaslamak. İyi de neden Avrupa veya ABD ile bakmıyorsunuz.

Orada asgari ücreti 1-2 maaşıyla 10-15 yıllık da olsa araba alır.

Tek maaşıyla Macbook, tablet veya iphone telefon alır.

Bizimkiler ise hayal bile kuramıyor.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

5. TR de her esnaf, tamirci vs. daima dükkan kirasından, elektrikten, asgari ücretten şikayet eder, durur.

Ancak enflasyon ortamında zamları da katlarıyla ücretlilerin sırtına bindirir. Tek kuruş da vergi vermez. Hep zarar ederler.

10 bin TL ye çalışacak işçi bulamıyoruz goy goyu yaparlar.

Ancak yaşantılarında en ufak bir düşme olmaz.

Her bayram vs. kısa tatilde de ta İstanbuldan 180 km. hızla Bodruma koşarlar. Benzini su gibi harcarlar.

Tr de her zaman ücretliler ezilir, kendi mal ve hizmetinin fiyatını belirleyenlere hiçbir şey olmadığı gibi servetlerine servet katarlar.

Bu ezilen ücretliler de bu şekilde yürüyen düzenin temsilcilerine oy vererek devamını sağlarlar.

6. Bizim ülkedeki vatandaşlar ülkedeki tek sosyalleşme etkinliği olan bir AVM deki kafeteryada ayda bir ailesiyle fast food tarzı ucuz yemek yiyen birini gördüğünde yollar dolu, AVM ler full, ülke zengin goy goyu yaparlar.

Bir AVM de temizlik yapan bir Alamancı son model arabasıyla TR ye gelip villa yaptırır. Ben neden böyle sürünüyorum diye Alalhın verdiği beyni kullanmayı tercih etmezler.

7. Buda mı halkın yüzde 10 u..

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla çıkan Fenerbahçe’de bu sezon için satışa çıkan tüm kombinelerin satıldığı duyuruldu.

Geçtiğimiz gün kulüp üyeleri için ön satış yapılırken, Cumartesi sabah 09.00’da genel satışa başlandı. Geceden itibaren kombine kuyruğuna giren Fenerbahçeli taraftarlar, saat 12.00 olmadan en düşük 2.950 TL ile en yüksek 21.750 TL arasında değişen tüm kombineleri satın aldı.

Sayfa 152/1001 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •