Onemli Gunler Banner
Sayfa 152/211 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202 ... SonSon
Arama sonucu : 1688 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

Artık yatırım anlayışımı değiştirdim. Neye para harcıyorsam onu alacam. Önce tabiki şokm. En büyük paramı verdiğim yer orası.

2. Şokun şöyle bi büyüme yapısı var. Yapı kredi keşfetmiş.
    1)mağaza başı satış oranı bime göre geçen sene 1 bimin %37 si iken bu sene %49 ( organik büyüme)

Bu paragrafı daha yukarlarda alıntılamıştım ve bence çok önemli. %49 ,neredeyse %50 demek...

Önemli bir husus bu.

Alıntı Originally Posted by puzzle2010 Yazıyı Oku
    Dikkat ederseniz yerli kurumlar düşük hedef fiyat veriyor.

18/03/2021 Tarihinde BOFA (tahminimce 2020/12 aylık verilerini baz alarak) 20.00 TL.lik hedefini 25.00TL.'ye yükseltti. GOLDMAN 18.60 TL.hedef vermiş.

Şahsi kanaatim bu hedef fiyatlar ŞOK'un büyümesi üzerine kurulu. Şirket faaliyet raporunda yüksek büyüme hedeflemiş...
    Bizşmkilerde 14 tl 15 tl diyor. Yabancının gördüğünü bende görüyorum. Onlar milyonlarca dolar harcıyor görmek için bana 2 saat yetiyor çok şükür.

4.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Artık yatırım anlayışımı değiştirdim. Neye para harcıyorsam onu alacam. Önce tabiki şokm. En büyük paramı verdiğim yer orası.
    Bu borsada artık primlenmemiş hisse bulmak zorlaştı. Yani hissenin ekmeği yendi ise bir kenarda unutuluyor,belli trade aralıklarının dışına da pek çıkmıyor. Benim hedefim gelecek vaad edebilecek hisseleri bulabilmek.

Şokun şöyle bi büyüme yapısı var. Yapı kredi keşfetmiş.
    1)mağaza başı satış oranı bime göre geçen sene 1 bimin %37 si iken bu sene %49 ( organik büyüme)

Bu paragrafı daha yukarlarda alıntılamıştım ve bence çok önemli. %49 ,neredeyse %50 demek...

Önemli bir husus bu.
    O yüzden bazımı bimin yarısı net kar alıyorum ortak. Ama ikimizde biliyoruzki %50 yi de geçecek. Nokta.

Bu borsada artık primlenmemiş hisse bulmak zorlaştı. Yani hissenin ekmeği yendi ise bir kenarda unutuluyor,belli trade aralıklarının dışına da pek çıkmıyor. Benim hedefim gelecek vaad edebilecek hisseleri bulabilmek.
    Biraz çarpıldım,borsada. Tek kalem burdayım diyebilirim. Analizlerime göre bütün kriterlerime uyan tek kağıt bu çıktı.
    Ciro artışı
    Favök artışı
    Organik büyüme
    Zarardan kara geçiş
    Marka bilinirliği
    Bilinir ürün çeşitliliği
    Tüketici değişimlerine reaksiyonu
    Krizlere dayanılıklığı
    Tüketici harcama kalemlerindeki yüzdesel pay alma oranı
    Temettü kültürü( ki ilk defa temettü veriyor olması efsanedir, şirket artık ben burdayım diyor)
    Gözümle gördüğüm bir şeye sahip olma ve devamlı tutma isteği( nerdeyse 1 şok marketin benim olması oranıma az kaldı 8145 şube ile)
    Gerisi de ya nasip.

7. **Hisse, 2021 ve 2022 yılları F/K ve FD/FAVÖK çarpanlarına göre sırasıyla %58 ve %27 iskontolu işlem görmektedir.

** Hafta sonu kapanmaları ve gıda enflasyonundaki yukarı yönlü ivme şirketin satışlarına pozitif etki yaratacağı düşüncesindeyiz.

**Güçlü bilanço, nakit pozisyonu ve yüksek sayıda mağaza açma kapasitesi de dikkate alındığında SOKM için temel olarak olumlu görüşümüzü koruyoruz.

NOT: Yukarıda alıntıladığım bu ŞOK analizi, Analist ve araştırma bölümü oldukça iyi olan bir Bankadan...(2020 yıl sonu bilançosu baz alınarak yorumlanmış)

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi içermemektedir.

ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 152/211 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •