Onemli Gunler Banner
Sayfa 152/1230 İlkİlk ... 521021421501511521531541622022526521152 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Önümüzdeki bir yıllık süreçte, u-100 ün, geniş bant 85-105 bin, dar bant 90-100 bin aralığında takılmasını bekliyorum. Uzun vadeciler için, temettü yatırımcıları için zor bir dönem olacak...Son aylarda dipten hızlı dönüş olamayacağını, 1-2 yıl zor bir sürecin bizi beklediğini belirtiyorum.

Belki, tamam anladık diyeceksiniz. Ama dikkatli olmak, zor günler için alımda kullanmak üzere fon bulundurmak gerekli. Ara ara hatırlatacağım bu konuyu.
    aklıma safça bir soru geliyor

malum türk firmalarının genelde özkaynakları kısıtlı ve ağırlıklı kredi ile iş yapıyorlar (farklı sebeplerde vardır ama beni aşar)

Mevduat faizi 25% reel enflasyon 30% kur artışı da o civarda beklenirken firmanın borsa fiyatı niçin seneye 50% artsın.

ne olacak tüm firmaalr şahalanıp ihracat mı yapacak yoksa personel çıkarıp kar mı yazacak, bu teker nasıl dönecek.

2.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Bir açıdan da fırsat olarak görebilir miyiz bu durumu?

Bu sorular da balık tutmayı öğrenmek için;

- Dipten hızlı dönüş değil de yavaş bir hareket olacağını öngörmenize sebep makro veriler mi?

- Bant aralıklarına nasıl karar veriyoruz?
    Makro ekonomik gidişat, siyasetçilerin ülkeyi yönetirken gösteremedikleri beceri ve yaklaşmakta olan global ekonomik-siyasi sorunlar...abd 10 yıllıkları bugün %3,2 leri geçti, son 5 yılın en yükseği ve %5 lere kadar gitme ihtimali var.

3.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

malum türk firmalarının genelde özkaynakları kısıtlı ve ağırlıklı kredi ile iş yapıyorlar (farklı sebeplerde vardır ama beni aşar)

Mevduat faizi 25% reel enflasyon 30% kur artışı da o civarda beklenirken firmanın borsa fiyatı niçin seneye 50% artsın.

ne olacak tüm firmaalr şahalanıp ihracat mı yapacak yoksa personel çıkarıp kar mı yazacak, bu teker nasıl dönecek.
    kalan sağlar yola devam edecek...bu arada pek çok borsada işlem gören firma batabilir...bu nedenle uzun vade yatırım için belirlediğimiz hisseleri düzgün seçmek çok çok önemli.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
    3 gün sonrasıni bile ileriyi gormek mümkün değilken yapılan yorumlara bak ..neye göre yapıyorsunuz....sallamak bedava nasıl olsa..borsanın 2 sene 70 bine yada 140 bine gitmeyeceğinin garantisi varmı ?önüne gelen yorum yapıyor....bir yatırım planı ancak ve ancak verimli şekilde uv yapılabilir...2 senede kimse doğru tahmini bilerek yapamaz...atar tutar o baska.gerisi lafi guzaf...MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

Turkıye ekonomısının cogunlugunu olusturan sırketler KOBI'ler... Bunların hemen hemen hıcbır dovız varlıgı yok ve ıstıhdamın %60'ını saglarken toplam ulke ıhracatının %8'ını mı ne yapıyorlardı yanlıs hatırlamıyorsam... Krız bu tur sırketlerı daha agır vurdu ve vuracak....

Borsada ıslem goren ve endex uzerınde agırlıgı yuksek sırketlerın malı yapıları farklı... Aralarında tupras ereglı thy asels gıbı dovız bazlı gelırı olan, toaso froto soda gıbı agırlıklı olarak yurtdısına ıhracat yapan, sahol gıbı dovız varlıkları yuksek koc sırketlerı gıbı genel olarak dovız pozısyonları dengelı ve yabancı para cınsınden yuksek gelırı mevcut bırcok sırket var.. Keza bankalar da agustos ıtıbarıyle yıne karını arttırmıs durumda gecen seneye nazaran ve 99 krızınden sonra yapılan temızlık ve getırılen kısıtlamalarla yapıları oldukca saglam....

Yanı ortalama bır Turk sırketı ıle ortalama bır BIST sırketı arasında gelır-gıder dengesı ve malı yapı olarak farklar var ve dolayısıyla krızlerden etkılenmelerı oldukca farklı duzeyde oluyor...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

6. Beyaz yaka için şuan önemli olan tek şey bana göre var olan pozisyonunu koruyabilmesi.
    Haber doğru ise Vestel çoğu yönetici 200 kişiyi işten çıkarmış.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

7.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Bir açıdan da fırsat olarak görebilir miyiz bu durumu?

Bu sorular da balık tutmayı öğrenmek için;

- Dipten hızlı dönüş değil de yavaş bir hareket olacağını öngörmenize sebep makro veriler mi?

- Bant aralıklarına nasıl karar veriyoruz?
    Şahsen ben satış yapmıyorum ancak alım yapmayı bıraktım. İş piyasasının içerisinde biri olarak bence 2018 bir şekilde atlatılır ancak asıl tehlike 2019 yılında. Varlıklarımın %10 u nakit TL olarak bekliyor şu an. Fırsatlar için nakitte mi kalsam yoksa altın gibi muhafazakar araçlara mı yönelsem emin olamadım. Şu anda altına yönelmek fikri daha ağır basıyor.

8. Hocam Poltk 'deki payınızı arttırmayı planliyormusunuz

SM-J330F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 152/1230 İlkİlk ... 521021421501511521531541622022526521152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •