Sayfa 153/1023 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    Yani forumda şöyle bir hava var doları 3 den alıp 4'ten satan para kazandığını sanıyor. Hayır kardeşim sen bi bok kazanmadın en fazla paranın değerini korudun, eğer dolar enflasyonu kadar faiz aldıysan.

Eğer dolar cinsinden yatırım yapıp getiri aldıysan işte o zaman para kazandın demektir, mesela ABD borsası artarken para koyup kazandıysan.

Düz dolar alıp satan sürekli trade edip hiç terste kalmaz ise anca o zaman para kazanmış olur. Yani bildiğin forex trader'ı olmak lazım. Onun dışındakiler anca paralarının değerini koruyorlar farkında değiller.
    Yenisin galiba...

Ya da yazılanları okumuyorsun...

Aklı başında olan kimse o iddiada değil bu başlıkta.

Hep söylüyoruz.

Dolar tercihi, hemen her şeyi dolarla hesap edilen bu ülkede, elimizdeki üç beş kuruşu kaybetmeme amaçlı.

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Emekli değilsin yani...

Ne işin var burada?
    Eve yeni geldim. 10-11 gibi geliyorum. Biraz birikmişim var baktım geçen yıl orta halli araba alan birikim bu yıl onu da alamıyor. Canım sıkıldı parayı nasıl koruyayım dedim buradaki arkadaşları izlemeye başladım. Altına faiz olmadığı için (varmış ama benim tercih ettiğim şekilde değil, kar payı felan diyorlar kar eden zarar da eder pek içime sinmedi) parayı dolara yatırdım. Zaten altın da dolarla hesaplanıyormuş. Dolar altın fark etmez. Artık 5 TL olunca bakarım hesabıma.
    Herkese bol kazançlar.

3.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    Yani forumda şöyle bir hava var doları 3 den alıp 4'ten satan para kazandığını sanıyor. Hayır kardeşim sen bi bok kazanmadın en fazla paranın değerini korudun, eğer dolar enflasyonu kadar faiz aldıysan.

Eğer dolar cinsinden yatırım yapıp getiri aldıysan işte o zaman para kazandın demektir, mesela ABD borsası artarken para koyup kazandıysan.

Düz dolar alıp satan sürekli trade edip hiç terste kalmaz ise anca o zaman para kazanmış olur. Yani bildiğin forex trader'ı olmak lazım. Onun dışındakiler anca paralarının değerini koruyorlar farkında değiller.
    Bence çoğu kişinin amacı da zaten Türkiye koşullarında, alın teriyle kazandığımız paranın değerini korumak; bazen bu bile dolar almak için tek başına yeterli olmakta.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    Eve yeni geldim. 10-11 gibi geliyorum. Biraz birikmişim var baktım geçen yıl orta halli araba alan birikim bu yıl onu da alamıyor. Canım sıkıldı parayı nasıl koruyayım dedim buradaki arkadaşları izlemeye başladım. Altına faiz olmadığı için (varmış ama benim tercih ettiğim şekilde değil, kar payı felan diyorlar kar eden zarar da eder pek içime sinmedi) parayı dolara yatırdım. Zaten altın da dolarla hesaplanıyormuş. Dolar altın fark etmez. Artık 5 TL olunca bakarım hesabıma.
    Dolar 5 TL olduğunda da, büyük bir ihtimalle, o orta halli arabayı gene alamayacaksın.

Dolara yatırım kurun yükselmesiyle para kazandırmaz insana.

Bunu bilmiyor musun?

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
    Dolar 5 TL olduğunda o orta halli arabayı gene alamayacaksın.

Dolara yatırım kurun yükselmesiyle para kazandırmaz insana.

Bunu bilmiyor musun?
    Olsun şu anki haliyle kalsın yeter. Bu gün bir şey alacaktım. Önceleri 20 TL olan şeyi 25 TL yapmışlar. Adı da ufak zam. Niye diye sorunca dolar olmuş 4 TL muhabbeti. Bizim para da doları izlesin o zaman. Daha ne yapayım. Bilen varsa söylesin herkes kazansın. Zaten burayı bu yüzden okuyorum. Yardımcı olan olursa iyi olur. Ama hisse vesaire çok karışık işler. Onlara girmem zor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    Olsun şu anki haliyle kalsın yeter. Bu gün bir şey alacaktım. Önceleri 20 TL olan şeyi 25 TL yapmışlar. Adı da ufak zam. Niye diye sorunca dolar olmuş 4 TL muhabbeti. Bizim para da doları izlesin o zaman. Daha ne yapayım. Bilen varsa söylesin herkes kazansın. Zaten burayı bu yüzden okuyorum. Yardımcı olan olursa iyi olur. Ama hisse vesaire çok karışık işler. Onlara girmem zor.
    Senin orta halli arabanın fiyatı da aynı şekilde artacak. Belki de daha hızlı.

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
    Senin orta halli arabanın fiyatı da aynı şekilde artacak. Belki de daha hızlı.
    Kredi çekip üzerine ekleyip 2. eli iyi araba alayım o zaman. Aklıma başkaca bir şey gelmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Şu başlıktaki bilgi, kirliliğine bir bakın...

Ağlama duvarına döndü.

Sayfa 153/1023 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •