Sayfa 153/431 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon
Arama sonucu : 3442 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Açıkçası bana da düşük geldi 12 bin primlerin tavandan yatmış olmasına rağmen. Benim primlerim tavandan hiç yatmadığı halde 17 bin gösteriyor sgk sitesi.

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim , Yaklaşık olarak evet...18 ay kendim tabandan yatırmıştım..O da tavan olsa max 1k fark yaratırdı...

Eurobond ve temettüler bundan çok fazla getiriyor..Boşu boşuna devlete bu kadar para ödendi...

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Açıkçası bana da düşük geldi 12 bin primlerin tavandan yatmış olmasına rağmen. Benim primlerim tavandan hiç yatmadığı halde 17 bin gösteriyor sgk sitesi.
    Bankacı arkadaşta benim gibi emekli oldu onda hepsi tavan 13.5K maaş bağladılar...Sistem adam düdükleme üzerine kurulmuş.Asgarinin hiç böyle sorunu yok...3500-4000 maaşını alıp şükrediyor ,esnaf ise yığınla yatırımını da yapmış oluyor...

3. O zaman sgk nın sitesi yalan söylüyor

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Bankacı arkadaşta benim gibi emekli oldu onda hepsi tavan 13.5K maaş bağladılar...Sistem adam düdükleme üzerine kurulmuş.Asgarinin hiç böyle sorunu yok...3500-4000 maaşını alıp şükrediyor ,esnaf ise yığınla yatırımını da yapmış oluyor...

4.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    O zaman sgk nın sitesi yalan söylüyor
    Primin tavandan yatıp yatmadığı kadar, ne zaman yattığı da önemli. 99 öncesi, 99-2008 arası ve 2008 sonrası diye üç yasal dönem var. Hangi dönem kaç gün var, bu önemli ölçüde etkiliyor maaşı. Çünkü maaş bağlanma oranları farklı dönemler için farklı.

Okumuş, etmiş, ortalamanın üstünde zekaya sahip insanlar genelde bu başlıktakiler. Kulaktan dolma, bir kişinin durumuna göre fikir oluşturmayın. Tabi olduğunuz emeklilik yasasını okuyun. Ona göre sağlıklı bor bilgiye sahip olun.

Atla, deve konular değil..biraz odaklanarak, kafa yorarak okursanız, her detaya vakıf olursunuz.

Sonuç olarak SGK sitesinde hesaplanan maaşı baz alabilirsiniz. %1-2 sapmayla hesaplanan maaşı alırsınız. Son yıllarda onlarca arkadaşım emekli oldu, hepsi hesaplanan maaşı aldı, ufak tefek farklarla.

Zaten arkadaş da hesaplanan maaşı aldım diyor, ama siz o zaman hesaba güvenmeyelim diyorsunuz, neyse.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Primin tavandan yatıp yatmadığı kadar, ne zaman yattığı da önemli. 99 öncesi, 99-2008 arası ve 2008 sonrası diye üç yasal dönem var. Hangi dönem kaç gün var, bu önemli ölçüde etkiliyor maaşı. Çünkü maaş bağlanma oranları farklı dönemler için farklı.

Okumuş, etmiş, ortalamanın üstünde zekaya sahip insanlar genelde bu başlıktakiler. Kulaktan dolma, bir kişinin durumuna göre fikir oluşturmayın. Tabi olduğunuz emeklilik yasasını okuyun. Ona göre sağlıklı bor bilgiye sahip olun.

Atla, deve konular değil..biraz odaklanarak, kafa yorarak okursanız, her detaya vakıf olursunuz.

Sonuç olarak SGK sitesinde hesaplanan maaşı baz alabilirsiniz. %1-2 sapmayla hesaplanan maaşı alırsınız. Son yıllarda onlarca arkadaşım emekli oldu, hepsi hesaplanan maaşı aldı, ufak tefek farklarla.

Zaten arkadaş da hesaplanan maaşı aldım diyor, ama siz o zaman hesaba güvenmeyelim diyorsunuz, neyse.
    Teşekkür ederim...Çok açıklayıcı oldu..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam
    Sanirim tablonun yorumunda bir hataniz var. O tablo aldiginiz maasa gore isverenin yatiracagi primle alakali.
    2022 yili icin maasi 37.530TL olan biri ile 98.700TL olan birinin durust isvereni tarafindan devlete yatiracagi SGK primi aynidir.
    Yani emekli maasi ile alakasi yok. Devlete odenen prim ile alakasi var.

Bir gurbetci olarak ben esim icin bu heabi yapmistim. Kendiniz yatiracaksaniz tabandan yatirmalisiniz. Cunku yatirdiginiz paranin emekli maasi olarak donmesine olanak yok. Illa rahatlamak istiyorsaniz tabandan yatirmaya devam edip tavan farkini baska bir yatirim aracinda degerlendirin.
    Haklısınız hocam o tablo hatalı olmuş. Hiç bir yerde bulamıyorum tavan emeklilik tutarını ama mantıken taban 4200 TL ise tavan 7,5 katı olmak zorunda değil mi prim alt üst yatırma limitinden yola çıkarsak ?

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim , Yaklaşık olarak evet...18 ay kendim tabandan yatırmıştım..O da tavan olsa max 1k fark yaratırdı...

Eurobond ve temettüler bundan çok fazla getiriyor..Boşu boşuna devlete bu kadar para ödendi...
    Hoca taban ve tavan emekilik aylık tutarı nedir ? Bir de emekli olununca sadece aylık mı baglanıyor ? İlave bir ikramiye olmuyor mu ?

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Hocam hepsi tavan yatırdı derkenşu aşağıdaki linkte paylaştığım alt üst sınır göstergesinin üst sınırını yatırmış demek istiyorsunuz değil mi ?

https://www.hisse.net/topluluk/showt...15#post6219415

Sayfa 153/431 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •