Sayfa 155/1223 İlkİlk ... 551051451531541551561571652052556551155 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Çocukların anasından dilini öğrenmesini sokakta konuşmasını yasaklamak isteyen yok zaten bu saçmalık olurdu..
    Kürtçe Eğitimdili, Kürdistan demek olduğu için yasaktır..
    Ana dili konuşmak serbest ise eğitimini almayı neden yasaklıyorsun?
    Ana dilinde şiir,roman yazamasın okuyamasın diye mi?
    Resmi dilde eğitim zorunlu olmalı isteyende anasının dilinde eğitim alabilmeli.(sadece kürtçe değil tüm ana diller)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
     Alıntı Originally Posted by Whitewalker Yazıyı Oku
    Lgs başarısı konuşuyor.

2 tane birinci bilfen den. Okulun yıllığı 50 bin tl . Ucuz yani .

Robert kolej 130.000 bin tl . Düşün .

Fizik dersine Einstein giriyormuş .
    3 bilfen

https://twitter.com/bilfen

3 bahçeşehir

https://twitter.com/dragos_bah

3. Çocuğu okula yazdıralım dedik .

Bizim burada bir imam hatip bir de devlet okulu var .

Devlet okuluna gittim . Okul çok kötü . Bakımsız. Sıralar bitik. Okul pis . Öğretmenler çok zayıf .

Bir kaç kolejden fiyat aldık 18.000 den 48.000 e fiyat var.

Ne yapacaz çaresiz kaldık

Evde eğitim düşünüyorum

4.  Alıntı Originally Posted by bullcosmos Yazıyı Oku
    Ben tehlikeli bulmuyorum demedimki, neden bulmadığımı ima ederek yani kelimesinide ekliyorsun tespitlerine?

Karadeniz bölgesi dedim ya, Karadenizliler bunu normal karşılıyor benim bildiğim...haa sen bu kafayla git PKK yandaşlığı yapda karadenizde göreyim senin .ıçını
    karadeniz bölgesi değil ki,istanbul habipler.ayrıca istanbulun her yerinde benzer manzaralar vardı.konuyu çarpıtıyorsunuz.savunduğunuz şey çok tehlikeli.resmen suça övgü diziyorsunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Ana dili konuşmak serbest ise eğitimini almayı neden yasaklıyorsun?
    Ana dilinde şiir,roman yazamasın okuyamasın diye mi?
    Resmi dilde eğitim zorunlu olmalı isteyende anasının dilinde eğitim alabilmeli.
    Eğitim dilinin Kürtçe olduğu tüm derslerin Kürtçe olduğu okullar mı olmalı diyorsun?
    Öyle bir yer Kürdistan olur orası Türkiye değildir..
    Eşitlik ilkesi gereği Kürtçeye ayrıcalık olamayacağı için ulus içindeki tüm etniklere de kendi dillerinde ayrı okullar açılmalı ki bu da zaten devletin yokolması demektir..
    Bunu dün de yazdım, dünyada ayrı devletlerin birleşerek federasyon olduğu devletler dışında hiçbir ülkede çift eğitim dili yoktur.

Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Eğitim dilinin Kürtçe olduğu tüm derslerin Kürtçe olduğu okullar mı olmalı diyorsun?
    Öyle bir yer Kürdistan olur orası Türkiye değildir..
    Eşitlik ilkesi gereği Kürtçeye ayrıcalık olamayacağı için ulus içindeki tüm etniklere de kendi dillerinde ayrı okullar açılmalı ki bu da zaten devletin yokolması demektir..
    Bunu dün de yazdım, dünyada ayrı devletlerin birleşerek federasyon olduğu devletler dışında hiçbir ülkede çift eğitim dili yoktur.
    Azınlıklara verdiğin hakları devletinin asli unsurlarının ana dilinde eğitimini yasaklamak özgürlük anlayışıma ters.
    Zamanında türbanda aynısı yaşandı sonuç ne oldu?(AKP yi bu anlayış bu kadar güçlü hale getirdi)
    Herkes inandığı dinde özgürce ibadet edebilmeli ve herkes anasının mirası olan dilde eğitim alabilmeli.
    Ana dil mirastır sen mirası nasıl kullanacağına hüküm biçiyorsun.
    Empati yap sizinde ana diliniz farklı olsaydı?
    Yineliyorum resmi dilde eğitim zorunlu olmalı anasının dilinde (tüm dillerde) eğitim almak serbest olmalı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    devlet okullarında durum vahim...ödev falanda verilmiyor artık...hepten bitik...üstüne de kol gibi LGS sınavı...ne eğitim veriyonda sınavda ne yapmasını bekliyon? tek çare kolej ama iyi bir kolej üfürükten kolejden de birşey çıkmaz...iyi kolejde belli zaten isim yapmış birkaç kolej var TR genelinde...erken davransaydınız bursluluk sınavları olur şubat-martta o sınavlarda başarılı olanlara burs verirler...ben öyle yaptım çocuk şimdi bahçeşehir kolejinde okuyor...cepten para veriyoruz evet ama okulun normal senelik ücreti kitap, kıyafet, yemek, servis ve okul ücreti zart zurt senelik 50.000 TL ye yaklaşıyor...geçen sene sadece kitabına yanlış hatırlamıyorsam 2.400 TL mi ne verdik...sadece kitap parası bu...şimdi bu sene kaç para olur bakalım ağustosta girecek bize kol gibi burs sadece okul ücretinde indirim sağlıyor...geri kalanları kitap,yemek,servis,kıyafet cepten vereceksin tabii...

Alıntı Originally Posted by Whitewalker Yazıyı Oku
    Çocuğu okula yazdıralım dedik .

Bizim burada bir imam hatip bir de devlet okulu var .

Devlet okuluna gittim . Okul çok kötü . Bakımsız. Sıralar bitik. Okul pis . Öğretmenler çok zayıf .

Bir kaç kolejden fiyat aldık 18.000 den 48.000 e fiyat var.

Ne yapacaz çaresiz kaldık

Evde eğitim düşünüyorum

8.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    karadeniz bölgesi değil ki,istanbul habipler.ayrıca istanbulun her yerinde benzer manzaralar vardı.konuyu çarpıtıyorsunuz.savunduğunuz şey çok tehlikeli.resmen suça övgü diziyorsunuz.
    geri zekalının 2 mt arkasında bir kadın ateş ediyor uzaklaşmadığı gibi dönüp bakmıyor bile
    binlerce ölü var bu ülkede, ateş ederken elin kayıp ateş açısının değişmesi sonucu ölen..

Sayfa 155/1223 İlkİlk ... 551051451531541551561571652052556551155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •