Sayfa 1566/2131 İlkİlk ... 5661066146615161556156415651566156715681576161616662066 ... SonSon
Arama sonucu : 17042 madde; 12,521 - 12,528 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. deniz43 adlı kullanıcıya tekrar itibar puanı vermeden önce biraz diğer kişilere de puan vermelisiniz.

Çokkk teşekkürler...

yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

ParaAnaliz sitesindeki Adana Çiftçiler Birliği Başkanı ve Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) Üyesi Mutlu Doğru' nun açıklamalarını paylaştığınız için teşekkürler. Çok önemli bir kişi kendisi. Et fiyatları artacak demiş. Arkadaşlarımız da konuyu buraya taşımış.

T24' te Kayseri Kırmızı Et Üreticiler Birliği Başkanı Ercan Aras' ın açıklamalarını yayınlamış ve bu açıklamayı sanki Türkiye Et ve Süt Kurumu Genel müdürü yapmış gibi "bilerek" hatalı paylaşım yapmış. Onlara da, bu haberi bize ulaştıran arkadaşlara da selamlar.

ParaAnaliz ve T24' ün durumları da, ülkeye bakışı da, siyasi görüşleri de, amaçları da bellidir.
    Benim anlamadığım şey, bu iki basit açıklama burada paylaşıldığına göre demek ki önemli. Peki ne yapmalıyız şimdi. Et mi stoklamalıyız? Paylaşımın amacı ne?

Çok değerli paylaşımlar için takip ettiğim bir forum konusu. Ama sürekli negatif haber paylaşılınca insanın içi kararıyor. Hiç mi iyi haber yok arkadaş?

Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    ParaAnaliz sitesindeki Adana Çiftçiler Birliği Başkanı ve Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) Üyesi Mutlu Doğru' nun açıklamalarını paylaştığınız için teşekkürler. Çok önemli bir kişi kendisi. Et fiyatları artacak demiş. Arkadaşlarımız da konuyu buraya taşımış.

T24' te Kayseri Kırmızı Et Üreticiler Birliği Başkanı Ercan Aras' ın açıklamalarını yayınlamış ve bu açıklamayı sanki Türkiye Et ve Süt Kurumu Genel müdürü yapmış gibi "bilerek" hatalı paylaşım yapmış. Onlara da, bu haberi bize ulaştıran arkadaşlara da selamlar.

ParaAnaliz ve T24' ün durumları da, ülkeye bakışı da, siyasi görüşleri de, amaçları da bellidir.
    Benim anlamadığım şey, bu iki basit açıklama burada paylaşıldığına göre demek ki önemli. Peki ne yapmalıyız şimdi. Et mi stoklamalıyız? Paylaşımın amacı ne?

Çok değerli paylaşımlar için takip ettiğim bir forum konusu. Ama sürekli negatif haber paylaşılınca insanın içi kararıyor. Hiç mi iyi haber yok arkadaş?
    Tarım sektörü,gıda güvenliği bir ülke için stratejik sektördür,çok önemlidir.En son pandemi döneminde gördük ,bir kıtlık olduğunda devletler önce kendi halklarını besliyor ihracatı yasaklıyorlar.Paranız olsa da gıda temin edemiyorsunuz.Bu nedenle başta avrupa,amerika,japonya olmak üzere dünyanın önde gelen bütün ülkelerinde tarım ve hayvancılık sektörü ve çiftçi güçlü bir biçimde desteklenir,hayatlarını bir geçim sıkıntısı olmadan sürdürmesi sağlanır.Bizim anayasamızda da gsyih'nın belli bir yüzdesi kadar tarım sektörünün desteklenmesi emredilir ama yapılan bu desteklerin çok düşük kaldığını ve çoğunun da hedef kitleye gitmediğini görüyoruz.

Bu nasıl bir politikadır ki; maliyet oluşturan girdi fiyatları yem,işçilik,elektrik ,veterinerlik hizmetleri..serbest ama süt fiyatları sabit.Sonunda üretici hayvanlara yem alacak gelir elde edemediği için ineklerini kesime gönderdi .Süt üretimi azalınca da doğal olarak süt ve süt temelli peynir,yoğurt,ayran,kefir,tereyağ fiyatları uçmaya başladı.İneklerin kesime gönderilmesi geçici arz fazlalığı yarattiğı için et fiyatlarında yüksek bir oranlı artış olmadı ama şimdi inekler kesime gittiği için ileride et olacak ineklerin erkek yavruları da artık doğmayacağı için arkadan et fiyatları da uçacak.

Sadece hayvancılık değil tarım sektöründe de benzer sorunlar var.Son 1 yılda tarımsal girdi fiyatları gübre,tarım ilaçları,tohum ,elektrik,mazot fiyatları %200'ü aşan zamlar gördü,çiftçi devletten yeterli desteği alamadığı için tarlalarını ekmemeye başladı,sonuçta üretim ve arz azaldı,fiyatlar yükseldi.

Bu politikalar baştanbaşa hatalı politikalardır,ülkenin sınırlı kaynakları betona ya da verimsiz sektörlere değil, stratejik sektörler olan tarıma ve yüksek teknolojili yüksek katma değerli sektörlere yönlendirilmelidir diyoruz.Önemli bir makro başlık olduğu için de burada da yazıyoruz.

Burada yazılan her şey tartışmaya açıktır,yanlış bilgi ya da yorum olduğu düşünülüyorsa somut verilere ve rakamlara dayalı olarak tartışmaktan memnun oluruz.Derdimiz ülke için iyi ve doğru olan şeylerin yapılması,geniş halk kitlelerinin refahıdır.Eleştiri olmaz ise,uyarı olmaz ise, hiç bir şey iyileşmez iyiye gitmez aynı kalmaya ya da daha da kötüleşmeye devam eder.

Pozitif haberleri,iyi haberleri burada paylaşmanıza hiç bir engel yok.Paylaşın,biz de memnuniyetle okuruz.
    Yarın seçimlerden sonra iktidar ve ekonomi yönetimi değişirse,onların yanlış yaptığını düşündüğümüz politikaları da aynı şekilde eleştirmeye,düzeltmeleri için uyarmaya devam ederiz.Bu bir vatandaşlık görevidir.

çok selamlar üstad haklısınız haberin başlığında et ve süt kurumu genel müdürü bu açıklamaları yapmış gibi paylaşılmış aslında kayseri kırmızı et üreticiler birliği başkanı söylemiş ... çok özür dilerim dikkatimden kaçmış benim de
    ben ülkemizin savunma sanayiinin son dönemdeki başarılarını ve dış politikada son dönemde alınan kararları başarılı buluyorum.. özellikle insansız hava araçlarımız sayesinde terörle mücadelede adeta farklı bir seviyeye ulaştık.. bugün ülkemizin her tarafında patmaya hazır fay hatlarının olduğunu dikkate alırsak kendi silahını üretmenin bu caydırıcılığa sahip olmanın önemi kat be kat artıyor
    ama ekonomide eğitimde sağlıkta durum ortada malesef... bu konu özelinde bakarsak süt inekleri kesilince peynirin fiyatı kırmızı eti geçti... o dönemde olan et bolluğu da bitince bu sefer et üreticileri feryat etmeye başladı ... yakın zamanda süt fiyatında olduğu gibi et fiyatında da artış olabilir.. piyasaya çok müdahale edince sürekli yama kapamaya çalışınca başka yerden patlak veriyor malesef.. ... önemli olan popülizmden ranttan ziyade bilimi paylaşmayı esas alan kararları uygulamak ... benim içim baya kara üstad yüzüklerin efendisi iki kule'de eomer'in söylediği gibi umut etmeyi bıraktım... inşallah güzel günler görürüz
    https://www.dunya.com/ekonomi/emek-s...-haberi-675757
    https://www.haberturk.com/turkiyede-...egisti-3531208
    eomer sahnesi.. ingilizce altyazı bulunuyor, açıklama kısmına da cümleler yazılmış... izleyince yine tuhaf oldum bir üçleme patlatma zamanı gelmiş demek :D:D
    https://www.youtube.com/watch?v=oCwsZavV0mM
    Başta Deniz bey olmak üzere değerli bilgilerini paylaşan tüm forumdaşlara çok çok teşekkür ederim.... bu sayfa bizim için büyük şans gerçekten çok selamlar tekrardan
    Son düzenleme : HATAKE; 13-12-2022 saat: 14:00.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

https://www.reuters.com/business/ene...es-2022-12-12/

U.S. to reveal scientific milestone on fusion energy

https://www.marketwatch.com/story/wo...?mod=home-page

World awaits U.S. nuclear fusion breakthrough - but experts warn commercial viability is at least a decade away

Füzyon enerjisi 70 yıldır bilim insanlarının üzerinde çalıştığı ve on milyarlarca dolar araştırma bütçelerinin ayrıldığı bir konu.Başarıldığı anda okyanuslardan sınırsız miktarda hidrojen elde etme imkanı olduğu için, çok ucuz maliyetle, sonsuz miktarda ve temiz enerji elde etme imkanı elde edilmiş olacak.Bu başarı insan uygarlığında yeni bir kilometre taşı olmuş olacak.Bu konuda başarıya nihayet ulaşıldığı ve bugün T.S ile 18:00 da ABD'den açıklama geleceği bildiriliyor ve bilim çevreleri tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.
    Ama füzyon enerjisi başarılı bir şekilde üretilmiş olsa da,konuya yakın kaynaklar bunun ticari kullanıma girmesinin 10 yıl zaman alabileceğini ifade ediyorlar.
    Son düzenleme : deniz43; 13-12-2022 saat: 14:32.

7.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    çok selamlar üstad haklısınız haberin başlığında et ve süt kurumu genel müdürü bu açıklamaları yapmış gibi paylaşılmış aslında kayseri kırmızı et üreticiler birliği başkanı söylemiş ... çok özür dilerim dikkatimden kaçmış benim de
    ben ülkemizin savunma sanayiinin son dönemdeki başarılarını ve dış politikada son dönemde alınan kararları başarılı buluyorum.. özellikle insansız hava araçlarımız sayesinde terörle mücadelede adeta farklı bir seviyeye ulaştık.. bugün ülkemizin her tarafında patmaya hazır fay hatlarının olduğunu dikkate alırsak kendi silahını üretmenin bu caydırıcılığa sahip olmanın önemi kat be kat artıyor
    ama ekonomide eğitimde sağlıkta durum ortada malesef... bu konu özelinde bakarsak süt inekleri kesilince peynirin fiyatı kırmızı eti geçti... o dönemde olan et bolluğu da bitince bu sefer et üreticileri feryat etmeye başladı ... yakın zamanda süt fiyatında olduğu gibi et fiyatında da artış olabilir.. piyasaya çok müdahale edince sürekli yama kapamaya çalışınca başka yerden patlak veriyor malesef.. ... önemli olan popülizmden ranttan ziyade bilimi paylaşmayı esas alan kararları uygulamak ... benim içim baya kara üstad yüzüklerin efendisi iki kule'de eomer'in söylediği gibi umut etmeyi bıraktım... inşallah güzel günler görürüz
    https://www.dunya.com/ekonomi/emek-s...-haberi-675757
    https://www.haberturk.com/turkiyede-...egisti-3531208
    eomer sahnesi.. ingilizce altyazı bulunuyor, açıklama kısmına da cümleler yazılmış... izleyince yine tuhaf oldum bir üçleme patlatma zamanı gelmiş demek :D:D
    https://www.youtube.com/watch?v=oCwsZavV0mM
    Başta Deniz bey olmak üzere değerli bilgilerini paylaşan tüm forumdaşlara çok çok teşekkür ederim.... bu sayfa bizim için büyük şans gerçekten çok selamlar tekrardan
    Doğru işler yapılınca hepimiz destekleriz sn Hatake. Ancak yapılan her hamlenin de geçmişte yapılmamış, sanki taş devrinde yaşıyormuşuz gibi siyaset malzemesi olması da hoşuma gitmiyor. Bu ülke 1988 yılında ilk F16 montajını yaparak hava kuvvetlerine teslim etti. Sonrasında yüzlercesi üretildi, hatta yurt dışına bile satıldı. Ben genel kurmay karargahında yedek subaylık yaptım 1999-2000 de. Gelen misafirleri yerli savunma sanayi tesislerine de götürürdük. Ankara Gölbaşında FNSS in tesislerine gitmiştim birkaç kez ,o yıllarda oldukça yüksek performanslı zırhlı personel taşıyıcı üretmeye çoktan başlamışlardı.
    Tabiki o yıllardan bu zamana kadar özellikle yazılım ve elektronik alanında ciddi gelişmeler oldu. Onların yansıması olarak daha modern savaş sistemleri üretiyor olmamız normalidir zaten.
    Ama demeye çalıştığım geçmişte birşey yapılmayıp son yıllarda herşey yapılıyormuş gibi bir siyasi söylem de doğru değil. Savunma sanayimiz her zaman iyi çalışan bir sanayiydi. Kıbrıs savaşı zamanında uygulan ambargo dönemlerinde yapılan birçok iş de takdire şayandır.
    Tarım ve hayvancılık da gelinen noktaya yorum yapmayacağım...
    Son düzenleme : pit; 13-12-2022 saat: 15:04.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

kaleminize sağlık sayın Pit saygılar çok selamlar

Sayfa 1566/2131 İlkİlk ... 5661066146615161556156415651566156715681576161616662066 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •