Sayfa 158/302 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258 ... SonSon
Arama sonucu : 2410 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1.  Alıntı Originally Posted by Dallas Yazıyı Oku
    İlgi : 29.12.2017 ve 05.12.2019 tarihli açıklamalarımız
    İlgi açıklamarımızda belirtilen alacaklı bankalarımızla yaptığımız 60 ayda eşit taksit ödemeli protokole taraf bankalarımızdan T.Emlak Bankasına olan borcumuz, en son vade tarihi olan 30.06.2022 tarihine kadar giden aylık taksit ödemelerinin vadeleri beklenmeden bugün itibari ile ödenerek kapatılmıştır.
    Dolar cinsi borçların ödenmesi çok önemli bence....

Kur riski berataraf ediliyor bu yolla.....

şirket artık kar edebilir hale geldi borçlarına rağmen ve önü çok açık bana göre....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

2. Şirketin pıyasa değeri 30 milyon dolar, 10 milyon doları nerden bulmuşlar...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

3. Sn derinhisse 2020 için dardnl beğenmiş hayırlı olsun... Gelecek görmüş demekkı...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

4. Arkadaşlar zannedersem yabancı borçların tamamı ödenmemiş. 4 ya da 5 banka vardı borçlu olduğu. anladığım kadarıyla 1 tanesi ödenip kapatılmış....

yoksa yanlışmı anladım ?
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

5. DARDANEL Bir hissenin ederini en iyi gosyergesi nedir pd/dd yada fk yada grafik dibi siz hangisine bakarsiniz (Patronunun dürüstlüğüdür

6. DARDANEL Bir hissenin ederini en iyi gösyergesi nedir pd / dd yada fk yada grafik dibi siz hangisine bakarsiniz (Patronunun dürüstlüğüdür

7. ‘Borçları bitiriyoruz arazileri istiyoruz’

8. TON Balığı, balık konservesi, atıştırmalık ve yeme-içme sektörlerinde faaliyet gösteren Dardanel’in, bir dönem yaşadığı borç sıkıntıları hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Dardanel, bankalara olan borçlarının kapatılması ve bu kapsamda protokolle devrettiği bina ve arazilerin geri alınmasına yönelik müzakerelere başlayacağını duyurdu.
    Şirketin KAP’a yaptığı açıklamada, “İlgili protokol ile mülkiyeti Vakıflar Bankası, İş Bankası, Birleşim Varlık ve Türkiye Kalkınma Bankası’na geri alım hakkı ile devrettiğimiz Çanakkale ve Edirne-Enez’deki fabrika bina ve arazilerimizin geri alımı ve ilgili protokol kapsamında tüm borçlarımızın kapatılması müzakerelerine ilgili kurumlar ile başlanmasına karar verilmiştir†denildi.

3 bankaya borçlarının kaldığını ifade eden Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Hürriyet’e konuştu. Borçlarını sıfırlamak istediklerini ifade eden Önen, “Borçlarımızın 3 yıla yakın vadesi olmasına rağmen öncesinde borçlarımızı ödeyeceğiz. Bu sebeple bankalara vefa hakkıyla devrettiğimiz gayrimenkul ve arazilerimizi geri almayı talep ettik†diye konuştu.

GÜMRÜK VERGİSİ ETKİLEMİŞTİ

1986 yılında konserve ton balığı üretimine başlayan Dardanel’in 1200 çalışanı bulunuyor. Mr. NO ve Dardenia gibi farklı marklara da sahip olan Dardanel’in Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, 2018 başında Hürriyet’e yaptığı açıklamada yaklaşık 168 milyon dolar olan borçlarını 18 milyon dolara kadar düşürdüklerini, bu borcun da 4.5 yıl vadesi olduğunu, cirolarının da 100 milyon dolara ulaştığını söylemişti. O şirketin artan borçlarının nedeni olarak ise şu gerekçeleri saymıştı: “Dardanel’in sıkıntıya girmesinin en önemli sebebi Avrupa Birliği’nin 1998-99 yıllarında aldığı sıfır gümrükle yapılan ihracatı durdurması kararı. Bu karar alındığında Türkiye’nin toplam ihracatı 3 milyar dolar civarındaydı. Bizim ihracatımız ise 100 milyon dolar seviyesindeydi. Türkiye’deki balık konservesi pazarı da o kadar gelişmemişti. Alınan kararın ardından yüzde 24 gümrük vergilerini devlete depozito olarak ödemeye başladık. Bunu AB’deki pazar payımız kaybetmemek için yaptık. Kriz döneminde bankalar kredilerini geri çağırmaya başladı. Yüzde 400 faiz uyguladılar. Devletle birlikte AB’ye karşı mücadele ettik. Alınan sıfır gümrüğün iptal edilmesi kararı 2003’e kadar sürdü. Ancak AB’deki pazar payımızı artık kaybetmiştik. 40 milyon dolarlık borç önce 66 milyon dolara, sonra 130 milyon dolara, en son ise 168 milyon dolara kadar çıktı. Şirketi satmak dahil her yolu aklımızdan geçirdik. “Şirketleri satmadık. Ek borç yapmadan, şirkete nakit yaratarak borçlarımızı ödemeye başladık. Borçları artık bitirmek üzereyiz.

Sayfa 158/302 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •