Onemli Gunler Banner
Sayfa 159/964 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by drtusss Yazıyı Oku
    BİST süre verdi... DENETİMDEN geçsin ve geçmesin ne yapılmışsa yayınla... yayınlamadılar...

GEÇİCİ kapattılar... ŞİRKET bilerek ve isteyerek denetimden geçmemiş tabloları yayınlamadı... 6 AY SÜRE verdi... YİNE yayınlamazsan KIÇINA tekmeyi yersin dedi..

Şirketin yaptığı KAP haberine inanan İLK SENİ gördüm OKUMAZSAN SAF SAF İNANIR burdada millete EDEBİYAT yaparsın....

şimdi kim GEÇİCİ KAPATILMASINI istemiş...
    Geçsin, geçmesin diye bir şey yok geçmek zorunda... sen denetçiyi seçme finansal raporlar denetlenmesin nasıl yayımlayabilirler...

Bak az önce sen paylaştın okumadın mı??? TTK 397 2 nci madde... Onun için diyorum patrona çalışmışsınız diye... a be cancağazım bak bakalım

(2) Denetime tabi olanlar, hazırlanmış olan finansal tablolarının denetimden geçip geçmediğini, denetimden geçmiş ise denetçi görüşünü ilgili finansal tablonun başlığında açıkça belirtmek zorundadır. Bu hüküm, yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporu için de uygulanır. Denetime tabi olduğu hâlde, denetlettirilmemiş finansal tablolar ile yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporu, düzenlenmemiş hükmündedir.[2]

http://www.ticaretkanunu.net/ttk-madde-397/

Hadi sana bu kadar ders yeter başka zamanki dersimizde görüşmek üzere....

2. 399/6 bile nasıl okuduysan...

OKU ama anla...

6 madde topu 4 maddeye yollamış ....

(6) Faaliyet döneminin dördüncü ayına kadar denetçi seçilememişse, denetçi, yönetim kurulunun, her yönetim kurulu üyesinin veya herhangi bir pay sahibinin istemi üzerine, dördüncü fıkrada gösterilen mahkemece atanır. Aynı hüküm, seçilen denetçinin görevi red veya sözleşmeyi feshetmesi, görevlendirme kararının iptal olunması, butlanı veya denetçinin kanuni sebeplerle veya diğer herhangi bir nedenle görevini yerine getirememesi veya görevini yapmaktan engellenmesi hâllerinde de uygulanır. Mahkemenin kararı kesindir. (Ek iki cümle: 5/6/2017-KHK-691/8 md.) Kayyımlık görevi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından yürütülen şirketlerde faaliyet döneminin dördüncü ayına kadar denetçi seçilememiş olması halinde denetçi, şirket yönetim kurulunun teklifi üzerine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun ilişkili olduğu Bakan tarafından atanır. Bakan bu yetkisini Fon Kuruluna devredebilir.

3. ELMA ile ARMUTU karıştıran adam...

şirketin belirlediğini mahkeme TEKRAR mı belirdei diyorsun...

OKU ama ANLA şu maddeleri...

4) Şirketin merkezinin bulunduğu yerdeki asliye ticaret mahkemesi;

a) Yönetim kurulunun,

b) Sermayenin yüzde onunu, halka açık şirketlerde esas veya çıkarılmış sermayenin yüzde beşini oluşturan pay sahiplerinin,

istemi üzerine, ilgilileri ve seçilmiş denetçiyi dinleyerek, seçilmiş denetçinin şahsına ilişkin haklı bir sebebin gerektirmesi, özellikle de onun taraflı davrandığı yönünde bir kuşkunun varlığı hâlinde, başka bir denetçi atayabilir.

4. OKU ki anla ilk maddeyi ANLAMAMIŞSIN...

ÜYE ol TİCARET SİCİL GAZETESİNE bak bakalım yayınlamış mılar böyle bi BAĞIMSIZ ŞİRKETİ

TTK Madde 399

1
    inShare
    I – Seçim, görevden alma ve sözleşmenin feshi

MADDE 399– (1) Denetçi, şirket genel kurulunca; topluluk denetçisi, ana şirketin genel kurulunca seçilir. Denetçinin, her faaliyet dönemi ve her hâlde görevini yerine getireceği faaliyet dönemi bitmeden seçilmesi şarttır. Seçimden sonra, yönetim kurulu, gecikmeksizin denetleme görevini hangi denetçiye verdiğini ticaret siciline tescil ettirir ve Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi ile internet sitesinde ilan eder.

5. BORSAYA açılmışsan SPK kanunlarına da tabi olursun be CAHİL...

http://www.spk.gov.tr/apps/Mevzuat/M...spx?nid=122141

Finansal raporların bildiriminde usulMADDE 12/A – (Başlığı ile birlikte ek:RG-3/2/2017-29968) (1) Bu Tebliğ kapsamında KAP’a veya Kurula yapılacak finansal rapor bildirimlerinin;

a) Bağımsız denetimden geçmiş finansal raporlar için, bağımsız denetim raporuyla birlikte, bağımsız denetim kuruluşunu temsil ve ilzama yetkili kişinin imzasını taşıyan bir yazı ekinde işletmeye ulaştığı ve aynı gün finansal raporların kabulüne ve bildirimine dair yönetim kurulu kararının alındığı,

b) Bağımsız denetimden geçmemiş finansal raporlar için ise, finansal raporların kabulüne ve bildirimine dair yönetim kurulu kararının alındığı,tarihi izleyen ilk iş günü sonuna kadar yapılması gerekir.

6. Bak cancağazım... hiç mahkemeye verip gk toplatmadığın için bilmiyorsun tabi... GK maddelerini mahkeme belli başlık altında karar verir detaylandırmasını kayyım yapar... Yani mahkeme senin her gündem maddeni kabul etmeyebilir... Bu bir...

İkincisi on defa paylaştım ama yine anlamıyorsun biz 2015-2016 faaliyet raporlarını onaylamayacağız... bu durumda hem yk nu hem denetiçiyi yani hiç bir şeyi onaylamamış olacağız. Nesini anlamadın anlamıyorum ki çarpıtıp duruyorsun bak madde açık

MADDE 424– (1) Bilançonun onaylanmasına ilişkin genel kurul kararı, kararda aksine açıklık bulunmadığı takdirde, yönetim kurulu üyelerinin, yöneticilerin ve denetçilerin ibrası sonucunu doğurur. Bununla beraber, bilançoda bazı hususlar hiç veya gereği gibi belirtilmemişse veya bilanço şirketin gerçek durumunun görülmesine engel olacak bazı hususları içeriyorsa ve bu hususta bilinçli hareket edilmişse onama ibra etkisini doğurmaz.

Diğer bir konu bak yine kısaca açıklıyorum... Faaliyet döneminin dördüncü ayına kadar denetçi seçilememişse, denetçi, yönetim kurulunun, her yönetim kurulu üyesinin veya herhangi bir pay sahibinin istemi üzerine, dördüncü fıkrada gösterilen mahkemece atanır. Bizimkiler de böyle oldu. genel kuruldan onay alamadıkları için son dört yıllık finansal raporları denetlemek amaçlı firmayı bizde mahkeme atamıştır. Genel kurul olduğunda da genel kurulun onayına sunulacaktır. Ya bunun nesini anlamıyorsun. Kardeşim mahkeme atadı son dört yıldakileri... Çarpıtma... Hadi dersini çalış...

Sen ne yaptığını anladın mı memsada cancağazım sizin patron finansal raporları denetlettirmek istemiyordu. onun için de yayımlamıyordu. Muhtemelen denetçi o raporlarda bir şeyler bulup yazacak ve oyun bozulacaktı. Sen de burada biz denetim firmasını seçmedik onaylamadık diyerek reklam yaparak patronun ekmeğine yağ sürdün. Adamın şimdi mazereti var cancağazım.

Hani patronun istediği denetçi firmayı seçmemiştiniz ama yine mahkemeye veren şirketmiş. Eeee ne anladım ben bu işten...

Zararı kime ky'ye karı kime oldu patrona... Hadi sana iyi geceler... Uğraşma bizimle biz mucadelemize bakıyoruz. Git kapanan tahtanı açtırmaya çalış. Git genel kurulana katılda bir tane patronunun aleyhine oy kullan. Git bize diyeceğine yönetim kurulunu değiştir. Git patronuna maaş bağlama...

Tabi bunun için önce genel kurula gitmen gerek. Bir de ne hikmetse söz de vekaleti yanlış göndermişsin... Bu kadar bilgili bir arkadaşın genel kurula nasıl vekalet göndereceğini bilmemesi tabi o da ayrı bir tartışma konusu... Hadi biz de yedik diyelim...

Hadi sana iyi geceler...

7. Senin kafa basmaz.... bak biz GK da BAĞIMSIZ DENETÇİYİ seçmeyince....

SORUMLULUK şirkete geçmiş oldu... YK sorumluluğunda BAĞIMSIZ DENETÇİ seçimi...

ELMA ile ARMUTU karıştırma...

YK sorumluluğunu anladı... TTK ve SPK nın emirlerini uyguladı TİC. MAK. başvurdu YENİ bi BAĞIMSIZ DENETÇİ seçilecek...

YASAL süre devam ediyor...

ENİNDE SONUNDA Bİ BAĞIMSIZ ŞİRKET seçilecek....

ANLADIĞINI zannetmem...

SPK diyorki... KAP da YK hazırladığı BAĞIMSIZ DENETİMDEN geçmeyen tabloları yayınlama görevin var... Bizimkisi bunu bile yapmadı... Yapmazsan KIŞINA TEKMEYİ yersin...

ANLADIN mı...

Sana göre anlattım PROSEDÜRÜ...

8.  Alıntı Originally Posted by drtusss Yazıyı Oku
    BORSAYA açılmışsan SPK kanunlarına da tabi olursun be CAHİL...

http://www.spk.gov.tr/apps/Mevzuat/M...spx?nid=122141

Finansal raporların bildiriminde usulMADDE 12/A – (Başlığı ile birlikte ek:RG-3/2/2017-29968) (1) Bu Tebliğ kapsamında KAP’a veya Kurula yapılacak finansal rapor bildirimlerinin;

a) Bağımsız denetimden geçmiş finansal raporlar için, bağımsız denetim raporuyla birlikte, bağımsız denetim kuruluşunu temsil ve ilzama yetkili kişinin imzasını taşıyan bir yazı ekinde işletmeye ulaştığı ve aynı gün finansal raporların kabulüne ve bildirimine dair yönetim kurulu kararının alındığı,

b) Bağımsız denetimden geçmemiş finansal raporlar için ise, finansal raporların kabulüne ve bildirimine dair yönetim kurulu kararının alındığı,tarihi izleyen ilk iş günü sonuna kadar yapılması gerekir.

Ya doktor hangi mevzuatmış bu açılmıyor bile... hangi madde yaz bakalım bir inceleyelim öyle büyük yazarak suç bastıramazsın bak ben küçük ama etkili yazıyorum ))

Sayfa 159/964 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •