Sayfa 16/91 İlkİlk ... 614151617182666 ... SonSon
Arama sonucu : 723 madde; 121 - 128 arası.

Konu: KONKA Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Evet gerçekten beklentilerimiz doğrultusunda bana görede çok güzel pırlanta gibi bir bilanço geldi. Kâr rakamı tahminimizdeki gibi 150 civarı geldi.Ancak kârdan daha önemli ve bir bilançoda ilk baktığım yer olan hasılat rakamı, tahminimin 2 katı gelerek son çeyrek hasılatınıda 95 mn. geçerek 461 mn a ulaştı.

İlk çeyrek satışların bir önceki son çeyrek rakamı geçmesi çok nadirdir. Bu olay bu yıl demir çelik sektör kağıtlarında da (ereğli ,isdemir,kardemir) oldu.
    Bunun sebebi ise şirket ürünlerine rağbetin artması ve fiyatlarında dünyada dolar bazlı artmasındandır.
    Bu durum, tıpkı dünyadaki metal artışları gibi , selüloz fiyatlarının yükselmesi ve buna bağlı olarak kağıt fiyatlarının daha da yükselmesinden kaynaklanmıştır.
    Yine çok önemli bir kalem olan brüt kâr marjı % 30 dan 39 a çıkmış,net kâr marjı ise sadece faal. kârı olarak % 31 olmuştur.Ve konka nakit üretmeye devam etmiştir.
    Doğrusu konka için , son gelinen dünya selüloz ve kağıt fiyatlarını baz alarak yaptığım bir araştırmada yıl sonu için 2.5 mly. civarında bir ciro rakamına ulaşmıştım.Tabiiki bundan emin olamazdım. Ancak 3 aylık cirodan sonra bunun gerçekleşebilmesi kuvvetle muhtemeldir.
    Bilançoların hepsi gelmeden şimdiden söyleyebilirim ki bu bilanço en iyilerinden biridir.
    Bu bilançoyu da gördükten sonra konka ile yolculuğumuz devam edecektir.

----------------------------------------------------------------------------------
    Yazıdaki rakamlar ve fikirler tamamen tahmini ve şahsi varsayımlar olup hisse alım satımlarında gerçekmiş gibi dikkate alınmamalıdır.

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    İlk çeyrek bilancosunda da güzel bir sonuç ortaya koyabilirse ??? Konka bir efsaneye dönüşebilir..üstelik de temeli olan bir efsane....ben de merakla izliyorum...
    Cirosu ve favok karı 2021 yılı son çeyrekten güzel gelmiş...net kar marjı da çok yükselmiş..ürün bazında özelikle fotokopi kağıtlarında satışlar 3 kattan fazla artmış..beklediğimden de güzel gelmiş..

Bu bilanço ile borsada efsane olma yolunda emin ve sağlam adımlarla yol alacak görünüyor..ilk etapta 20_30 TL aralıklarına gider diyordum ( kredili işlem yasağı ile bu süreç kesintiye uğradı ) bu bilanço ile artık 30_40 TL aralıklarına gitmeli diyor mantigim...

Bakalım nasipte neler olacak ???
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Cirosu ve favok karı 2021 yılı son çeyrekten güzel gelmiş...net kar marjı da çok yükselmiş..ürün bazında özelikle fotokopi kağıtlarında satışlar 3 kattan fazla artmış..beklediğimden de güzel gelmiş..

Bu bilanço ile borsada efsane olma yolunda emin ve sağlam adımlarla yol alacak görünüyor..ilk etapta 20_30 TL aralıklarına gider diyordum ( kredili işlem yasağı ile bu süreç kesintiye uğradı ) bu bilanço ile artık 30_40 TL aralıklarına gitmeli diyor mantigim...

Bakalım nasipte neler olacak ???
    Şirketin ve hissenin zamanla çok iyi yerlere geleceği fikrine bende katılıyorum.Bu yönde çok işaret vardır. Bilançoda bu yöndedir. Bu manâda bu hisse yatırımcıların yüzünü güldürecek hisselerden biri olacaktır inşallah diyelim.

4. Konka hedefine hızlı bir şekilde gitmeye devam ediyor. Satan firmaların dönüp tekrar aldıkları hisse gerçek ve olması gereken fiyatı buluncaya kadar hareketi sürecek gibi görünüyor. Konya kağıttaki bu hareketlilik spek. bir hareketten ziyade hisseye yatırımcı ilgisine benziyor.
    Yıl sonu cirosu 3 milyara yaklaşabilir mi ve o zaman kârı ne kadar olabilir. Teorik kârlar gerçeğe dönüşecekmi.
    Kârlı sektörde yeni yatırım kararları alınacak mı? .
    Bu sorular cevap aradıkça konya kağıt yatırımcılar için ilgi çekici bir yatırım aracı olarak borsada yoluna devam edecektir
    düşüncesindeyim.

----------------------------------------------------------------------------------
    Yazıdaki rakamlar ve fikirler tamamen tahmini ve şahsi varsayımlar olup hisse alım satımlarında gerçekmiş gibi dikkate alınmamalıdır.

Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by Birbilen Yazıyı Oku
    Gelen nihayi bilançodur vergi dairesi filan değildir konsolide edilmiş bilançodur Hayırlı olsun gerçekten güzel bir şirket f/k 4.06 Bekleyene ekmek çok bol kazançlar
    Yeni bir gelişme oluncaya kadar Sn. Birbilen'in yazdığı 4,06 f/k. dikkate alınmalıdır. Borsada piyasa fiyatlamaları , tahmini yıl sonu kârlarına göre hesap yapılarak ortaya çıkmakta ve eğer hisseler gidecekse de bu hedef doğrultusunda gitmektedir.

7. Bol likiditeye sahip, finansal yapısı güçlü, toplam varlık büyüklüğünün çoğu özkaynak, yüksek kârlılık var kârın da çoğu faaliyetlerinden geliyor.

Çeyreklik grafik:
    Ç.jpg

Yıllık grafik:
    Y.png

Eskiden adı İslami Holding dolandırıcılıklarına karışmış Kombassan'ın (şimdiki adıyla Bera Holding) şirketi olması biraz kafa karıştırıyor. Ama o olaylardaki detayları bilmemiz mümkün değil. Ben bütçeme göre hatrı sayılır miktarda aldım. İnşallah vaktiyle yaşanan mağduriyetler giderilmiştir de ağlayanın malı gülene yaramaz gibi bir durum içinde değilizdir
    İnişleri ve çıkışlarıyla, kaderin cilvelerine gülerek açarız yolumuzu...
    Aeneid, Vergilius

8. Gurbetçilerden (almancı) topladığı paralarla büyük bir holdinge dönüşen, yatırımlar yapan, fabrikalar açan bir kuruluş kombassan yani bu günkü adıyla bera holding. Böyle olduğu için diğer gurbetçiden para toplayıp, yatırım yapmadan tamamen topladığı paranın üstüne yatanlardan ayırmak lazım. Ancak 72.000 ortaklı tabir edilen holdingin, geçimini sağlamak için almanyaya giden ve orada canı pahasına en ölümcül ve en kötü işlerde çalışarak kazandığı parayı bu holdinge yatıran, bu gün belkide hayatta olmayan bu insanların zararlarını giderme borcu vardır. Bir çok fabrikası olan ve yenilerini de açmakta olan ve binlerce işçi çalıştıran holding bunları da zaman içinde planlamalıdır.
    Kombassana yatırım yapanların bir kısmına paraları iade edilmiş ve bir kısmına bera hissesi verilmiş.Bir kısmıda ortaklığı kabul etmemiş borç verdik diyor .Tabiiki şu anki bera hold. hisse fiyatı ,bu yatırımcılar yani gurbetçilerin zararını belki karşılamıyor.Ama Bera hold. yönetimi holding ve bağlı şirketlerini iyi yönetebilirse, hisse fiyatı yükseldiği oranda zararlar azalacaktır.
    Örneğin, en basitinden holdingin dinamosu konya kağıtta planlanan yatırımlar neden bekliyor ya da bekletiliyor.Diğer holdinglerin yatırıma başladıkları ve şu anda ürünleri yok satan,nakit üreten ve kendi alanı olan kağıt sektörüne yapılacak bir yatırım kısa sürede kendini amorti edecek ve diğer yatırımlarını da hızlandıracaktır.
    Yönetimin bu konudaki düşünceleri nelerdir hiç bilmiyoruz.
    Kısa bir zaman içerisinde başarılı bir yönetim ve atılımla fabrika sayılarıda artırılırsa , kombassana yatırım yapan ve zarar eden kimse kalmaz diye düşünüyorum.

Sayfa 16/91 İlkİlk ... 614151617182666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •